بهترين شغل ها براى سفر كردن: قسمت اول


بهترین شغل ها برای گشتن تمام دنیا

 

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که شغلتان را ترک کنید و سوار هواپیما شوید و سفر کردن به نقاط مختلف دنیا را شروع کنید؟ اما خوب است بدانید برای اینکه همه دنیا را بگردید و دائما در سفر باشید نیازی نیست شغلتان را ترک کنید یا حساب بانکیتان را کاملا خالی کنید. برای اینکه خودتان را در مسیر سفر کردن قرار بدهید، کافیست شغلی را انتخاب کنید که شما را در شرایط سفر کردن قرار بدهد. ادامه مطالب را بخوانید تا از اینکه با چه شغل هایی می شود دنیا را گشت، آگاه بشوید.

 

باستان شناسی

باستان شناس ها دنیا را برای کشف و حفظ آثار باستانی باقیمانده از تمدن ها و فرهنگ های قدیم می گردند. اگر شغلی داشته باشید که به هر نحوی به باستان شناسی مربوط بشود، به شما اجازه می دهد تا سفرهای طولانی مدت برای پروژه های حفاری و تحقیقاتی داشته باشید. برای اینکه بتوانید  در زمینه بین المللی باستان شناسی فعالیت کنید باید کارشناسی ارشد یا دکترای باستان شناسی را از دانشگاه های معتبر داشته باشید.

 

مربی ورزش

مربی های ورزشی که توسط دانشگاه ها یا کالج ها استخدام می شوند، امکان این را دارند که همراه با گروه های ورزشی دانشگاهی که از طریق بخش مالی دانشگاه حمایت می شوند، به سفرهای خارجی بروند، در کمپ ها بمانند و فضاهای جدید را تجربه کنند. این شغل میتواند کمی چالش برانگیز باشد، چون سر و کله زدن با ورزشکاران جوان در مقطع دانشگاهی که هنوز به صورت جدی وارد دنیای حرفه ای ورزش نشده اند، میتواند کمی سخت باشد، اما این حرفه برای افراد جا افتاده ای که در یک رشته ورزشی خاص متخصص هستند و روحیه انعطاف پذیری دارند، بسیار مناسب است.

 

پرستار کودک

این شغل زمانی برای افراد عاشق سفر مناسب است که اولا در ارتباط با بچه ها کاملا انعطاف پذیر باشند و دوما تمام وقت همراه خانواده صاحب کارشان زندگی کنند، به این معنی که از آنجایی که والدین کودک بخاطر مسائل کاری دائم سفر هستند، و مایلند فرزندانشان کنارشان باشند، نیاز به فرد مجربی دارند که از کودکانشان مراقبت کند. در این صورت داشتن رزومه ای مناسب در نگهداری از کودک به شما کمک میکند تا بدون دردسر سفرهای بین المللی زیادی داشته باشید.

 

ممیز مالی

این افراد درآمد زندگیشان را از طریق کنترل کردن حساب های مالی شرکت های تجاری مختلف، به دست می آورند. به همین خاطر دائما در سفر هستند. هرچند که ممکن است مقصد همه سفرهای کاریشان شهرهای بزرگ و زیبا نباشد، اما مطمئنا سفرهای کاری بسیاری خواهند داشت، به خصوص اگر در زمینه کاری خود بسیار متخصص و حرفه ای باشند. آمار نشان دهنده این است که تعداد افرادی که وارد این شغل می شوند تا سال ٢٠٢٤، ١١ درصد افزایش خواهد داشت. این افراد در هر شهر چند هفته توقف خواهند داشت و زمان کافی برای گشت و گذار در آن شهر را خارج از زمان کاری خواهند داشت.

 

مدیر ساخت و ساز

این افراد نه تنها پول خوبی درمی آورند، بلکه زیاد هم سفر می کنند. گاهی اوقات برای چند ماه نقل مکان می کنند تا سر پروژه جدیدی باشند که در حال ساخت است. حتی اگر صلاحیت این را ندارید که مدیر خوبی در زمینه ساخت و ساز باشید، میتوانید شغل مناسبی در شرکت های ساختمان سازی پیدا کنید که از طریق آن بتوانید زیاد سفر کنید.

 

مشاور

شرکت های مختلف در سراسر دنیا مشاوران زیادی در زمیته های تخصصی مختلف را استخدام می کنند تا مشکلات ویژه ای را برایشان حل کنند. از آنجایی که معلومات مشاورها بسیار تخصصی است، برای دست یابی به پاسخ مشکل شرکت های مختلف نیاز به سفر در سراسر کشور یا حتی دنیا وجود دارد. برای رفع و رجوع کردن این مشکلات که نقطه ای دیگر از کشور یا دنیا بوجود آمده، این شرکت ها هزینه سفر مشاورانشان را متقبل می شوند. به همین خاطر این حرفه می تواند برای افرادی که سفر کردن را خیلی دوست دارند، بسیار مناسب باشد.

دیدگاه شما