راه دور نرويد: قسمت اول


به افرادی که دوست دارند همیشه به سفر بروند توصیه می کنیم که راه دور نروند تا بتوانند همواره از مکان های جدید بازدید کنند. زمانی که مقاصد دور را انتخاب می کنید، هزینه و زمان بیشتری را باید صرف کنید. اگر میزان پولی که برای سفرتان می خواهید هزینه کنید، برایتان مهم است، بهتر است در انتخاب مقصدتان بیشتر دقت کنید. در اصطلاح می گویند بهتر است در محدوده "حیاط پشتی" خانه اتان سفر کنید، این به این معنی است که مقصدتان نهایتا به اندازه دو ساعت تا منزلتان فاصله داشته باشد. اینگونه میتوانید سفری یک روزه یا تعطیلات آخر هفته خوبی را با هزینه بسیار مناسب و کم سپری کنید. وقتی حرف از سفر کردن به میان می آید، بیشتر افراد فکر می کنند که حتما باید مسافت طولانی را برای رسیدن به مقصد طی کنند و همیشه جاذبه های گردشگری که در نزدیکی محله و شهرشان قرار دارند را نادیده می گیرند. سفر کردن همیشه به معنی رفتن به جزایر بالی یا کوهنوردی در کوه های نپال نیست، بیشتر نوعی طرز فکر است که این روش فکر کردن را با خود به هرجایی می توانید ببرید. شک نکنید اگر از همین امروز شروع کنید مدت ها طول خواهد کشید تا تمام جاذبه های گردشگری که در نزدیکی محل زندگیتان است را ببینید. از طبیعت گردی شروع کنید، شهرها و روستاهای اطراف شهرتان را بگردید. مطمئن باشید از چیزهای متفاوت و مناظر زیبایی در این مناطق خواهید دید، شگفت زده خواهید شد. سفر کردن به مناطقی در حاشیه شهر محل زندگیتان، فواید زیادی دارد:

 

-از هزینه ها کم خواهد شد؛

مطمئنا وقتی مقصد نزدیکی را انتخاب می کنید، در خیلی از هزینه از جمله پول بلیط و اقامت صرفه جویی می کنید. خوبی آن هم این است که مجبور نیست برای پروازهای گران قیمت هرینه ای پرداخت کنید. اگر هم با خودروی شخصی به چنین سفرهایی می روید، پول کمتری برای بنزین پرداخت خواهید کرد.

 

_به برنامه ریزی کمتری نیاز دارید؛

هرچه مقصد سفرتان دورتر باشد و مدت زمان سفرتان بیشتر باشد، به برنامه ریزی دقیق تری احتیاج خواهید داشت. اما مقصد که نزدیک باشد، میتوانید با خیال آسوده شب قبل وسایلتان را جمع کنید و در ماشین بگذارید و روز بعد با آرامش و بدون نگرانی سفرتان را آغاز کنید. مجبور نخواهید بود بلیط مناسب برای هواپیما پیدا کنید و برای پیدا کردن اقامتگاه ها و هتل هایی که خیلی گران نیستند، بیش از اندازه زمان بگذارید.

 

_وسایل کمتری با خود خواهید برد؛

برای چنین سفرهایی نهایتا به یک ساک یا کیف دستی کوچک احتیاج پیدا خواهید کرد، زیرا قرار نیست وسایل زیادی با خود ببرید. نهایتا یک دست لباس، آن هم برای مواقع ضروری، خوردنی ها، زیرانداز،جعبه کمک های اولیه و...

 

_زمان کمتری از خونه دور خواهید بود؛

اگر زندگی پر مشغله ای دارید، حجم کارتون خیلی زیاد است یا به هر دلیلی نمی توانید ساعات زیادی یا مثلا بیش از یک روز از خانه دور بمانید، چنین سفرهایی برایتان بسیار مناسب خواهد بود. در مواقع اضطراری هم میتوانید نهایتا تا ٢ ساعت خود را به خانه برسانید.

 

_قدر محل زندگیتان را بیشتر خواهید دانست؛

تا وقتی مدام به شهرهای بزرگ و کشورهای دیگر سفر کنید، هیچوقت شانس اینکه زیبایی های طبیعی و گردشگری ای که در نزدیکی محل زندگیتان است را نخواهید داشت. وقتی که برای بازدید از زیبایی هایی که در نزدیکیتان است، زمان می گذارید، قدر محل زندگیتان را بیشتر خواهید دانست.

 

از سفر زده نخواهید شد؛ 

اگر مدام در حال کامل کردن مدارک مربوط به درخواست ویزا از سفارتخانه های کشورهای مختلف باشید، همیشه در حال بستن چمدان های بزرگِ پر از وسایل باشید و بعد برگشت مجبور باشید همه وسایل را سرجایشان برگردانید، به تدریج از سفرهای طولانی به مقاصد دور زده خواهید شد. خوب است که هر از گاهی مقصدی در همین نزدیکی را انتخاب کنید و بدون هیچ نگرانی و ناراحتی از آنجا بازدید کنید. 

 

حال و هوایتان عوض خواهد شد؛

مهم نیست که سفرمان چند روزه است، مهم این است که سفر باعث تمدد اعصاب می شود و روحیه امان را بهتر می کند. از مشغله های کاری و درگیری های فکریتان برای یک روز هم که شده فاصله بگیرید تا برای شروع یک هفته پر تنش دیگر، ذهنی باز داشته باشید.

 

سفر، سفر است، چه یک روز چه یک ماه. قدر هر چیزی را که دارید بدانید، قرار نیست برای لذت بردن از تعطیلات آخر هفته امان هر چه پول داریم را خرج کنیم. علاوه بر اینکه اسم "سفرخوب و خاطره انگیز" را روی تعطیلاتمان بگذاریم نیازی نیست بیش از دو هفته از خانه دور باشیم.

دیدگاه شما