اقامتگاهى ارزان و مناسب انتخاب كنيد: قسمت دوم


نکاتی برای اینکه اقامتگاهتان را به صورت مقرون به صرفه انتخاب کنید؛

 

_به موقعیت اقامتگاه توجه کنید:

قرار نیست ارزانترین محل خواب را خارج از شهر انتخاب کنید و در مقابل هر روز هزینه زیادی برای رفت و آمد پرداخت کنید. چنین انتخابی اصلا مقرون به صرفه نیست. سعی کنید، محل اقامتتان را در مرکز شهر و نزدیک به ایستگاه های وسایل حمل و نقل عمومی، فرودگاه، خرید غذا، رسیدن به ساحل، رفتن به پارک و مراکز خرید انتخاب کنید تا مجبور نباشید برای دسترسی به امکان تفریحی و گردشگری پول زیادی پرداخت کنید. علاوه بر پول در زمان هم صرفه جویی خواهید کرد.

 

_بیش از یک شب اقامت داشته باشید.

معمولا هزینه ای که باید برای اقامت یک شب پرداخت کنید بسیار بیشتر از زمانی می شود که چند شب در آن هتل آپارتمان یا مهمانسرا بمانید. در برخی موارد هزینه اقامت ٤ شبه میتواند معادل ٣ شب بشود، هر چقدر بیشتر بمانید میتوانید کمی چانه بزنید و تخفیف بگیرید مخصوصا در فصل هایی که مسافر کم است. البته این مسئله در مورد هتل ها صادق نیست. 

 

_برای جمعه شب اتاق رزرو کنید؛

خیلی از مسافران که به قصد تفریح سفر می کنند برای روزهای ٤ شنبه و ٥ شنبه اتاق رزرو می کنند، و افرادی هم که به منظور تجارت و کار سفر می کنند از روز شنبه اتاق می گیرند، این به معنی است که شب های جمعه کمتر اتاقی رزرو می شود، گرفتن اتاق برای این شب می تواند در کاهش هزینه هایتان کمک کند.

 

_برای وسط هفته اتاق بگیرید؛

معمولا در شهرهای بزرگ رزرو اتاق برای وسط هفته ارزان تر از تعطیلات آخر هفته خواهد بود. در بعضی شهرهای بزرگ قسمت اتاق در تعطیلات آخر هفته میتواند ٣ برابر قیمت همان اتاق در ایام وسط هفته باشد.

 

_در فصل هایی که مسافر کم است سفر کنید؛

یکی از از واضح ترین راه ها برای کم کردن هزینه ها، سفر در فصل هایی است که مسافر کم است، شهر یا کشوری که قرار است به آنجا سفر کنید با توجه به موقعیت جغرافیاییش، ماه یا فصلی دارد که تعداد مسافرانش کم است، به همین خاطر برای جذب مسافر از هزینه ها می کاهند، میتوانید برای اینکه مقرون به صرفه سفر کنید، در این مواقع از سال سفر کنید. علاوه بر این کم بودن مسافر یه این معنی است که میتوناید بدون اینکه در صف های طولانی خرید بلیط اماکن دیدنی بمانید، به راحتی از این فضاها دیدن به عمل بیاورید.

 

_سوئیت یا آپارتمان بگیرید؛

اگر تعداد همسفرانتان زیاد است، میتوانید به جای رزرو اتاق، آپارتمان یا سوئیت چند خوابه کرایه کنید و هزینه ها را بین خودتان تقسیم کنید، برای سفری یک هفته ای خواهید دید که پول زیادی از این طریق پس انداز کرده اید.

 

_گزینه اقامت در مهمانسرا یا متل را در نظر بگیرید؛

شاید بهترین انتخاب نباشند، اما میتوانند به لحاظ قیمتی جزو مناسب ترین گزینه هایتان باشند. علاوه بر این به اتاق های مسافرخانه ها یا متل ها نباید به چشم اتاق های خوابگاهی که فقط مناسب افرادی هستند که با کوله پشتیشان سفر می کنند، نگاه کرد. خیلی از این اقامتگاه ها اتاق های بسیار مناسب و بزرگی برای افرادی که به صورت خانوادگی سفر می کنند، ارائه می دهند. مسافرخانه ها یا مهمانسراها در شهرهای بزرگ در نزدیکی ایستگاه های وسایل حمل و نقل عمومی هستند. معمولا اینترنت رایگان دارند، میتوانید از خشکشویی و آشپزخانه مجهزشان استفاده کنید.

 

_در حومه شهر یا خارج از مرکز شهر اتاق بگیرید؛

اگر بخواهید در مرکز شهر اتاق بگیرید، نسبت به حومه شهر مجبورید هزینه بیشتری پرداخت کنید. در حومه شهر اتاق ها قیمت های مناسبتری دارند اما اینطوری مجبور می شوید یک مقدار بیشتر برای رفت و آمدتان زمان و پول هزینه کنید.

دیدگاه شما