لیستی از وسایل برای کسانی که با کوله پشتی سفر میکنند: قسمت دوم


در ادامه مطلب قبل به وسايلى اشاره خواهم كرد كه دوستانى كه مي خواهند فقط يك كوله پشتى با خود ببرند بايد در نظر داشته باشند؛

 

_متاسفانه تا الان برای حوله حمام جایگزینی پیدا نکرده ام. اگر قرار است در کمپینگ بمانید باید حوله خودتان را ببرید، اما اگر قرار است در هتل اقامت داشته باشید نیازی به بردن حوله حمام نیست.

 

_اگر پوستتان برایتان مهم است و دوست دارید از زیبایی پوستتان محافظت کنید، کرم ضد آفتاب و کلاه آفتابگیر را در بین وسایلتان قرار بدهید.

 

_اگر قرار است در طول سفر به دل طبیعت بزنید، باید کفشی مناسب به همراه داشته باشید. اگر قرار است دره نوردی کنید و در طول مسیر به درون رودخانه بروید، کفش های مناسب طبیعت گردی که روی آنها باز است و روی سنگ سر نمی خورند باید به همراه ببرید، اما اگر با مسیر آشنایی دارید و میدانید نیازی نیست به درون آب بروید، و هوا کمی هم سرد است، اگر نمی خواهید کفش های کوهتان را که وزن زیادی دارد با خود ببرید، دست کم جوراب های ضخیم بردارید که با کتانی هایتان بتوانید بپوشید.

 

_به تعداد کافی لباس زیر بردارید که نیاز نباشد در طول سفر مدام در حال شستشوی آنها باشید.

 

_اگر در سفر قرار است به کوهنوردی حرفه ای بپردازید، تحت هر شرایطی باید کفش مناسب کوهنوردی با خود ببرید، درغیراینصورت ممکن است آسیب جدی به پاهایتان وارد کنید.

 

_به همراه بردن دمپایی ابری یا صندلی که بتوانید همه جا ازش استفاده کنید برایتان بسیار مفید خواهید بود، چون معمولا همه هتل ها در بین تجهیزاتی که در اتاق ها قرار می دهند، دمپایی نمی گذارند.

 

_مواد شوینده مثل مایع دستشویی یا ظرفشویی، فقط حواستان باشد که میتوانید در مقصد به اندازه کافی مواد شوینده برای مدت اقامتتان بخرید، فقط به اندازه مصرفتان در طول سفر مواد شوینده بردارید.

 

_در هر سفری باید جعبه یا کیف کمک های اولیه را حتما بردارید. قرص سردرد و آنتی بیوتیک به همراه داشته باشید در شرایط ضروری میتواند برایتان مفید باشد.

 

_سوزن و نخ هم بردارید تا اگر دکمه لباس یا شلوارتان کنده شد بتوانید آن را بدوزید.

 

_لطفا سشوار و کرم های مخصوص مو با خودتان نبرید، سشوار را میتوانید در هتل پیدا کنید، و انواع کرم و نرم کننده مو را میتوانید در شهر مقصدتان خریداری کنید. به جای اینکه موهایتان را با سشوار آسیب دیده و شکننده کنید، اجازه بدهید کمی آفتاب بخورند و سالم  و براق شوند.

 

_اگر به نیت طبیعت گردی به سفر میروید، ممکن است با مشکل کمبود آب تمیز مواجه شوید، بد نیست قرص های تصفیه کننده آب به همراه داشته باشید.

 

_اگر فکر می کنید ممکن است موقعیت هایی پیش بیاید که حوصله اتان سر برود، بد نیست کتابی کوچک با خود ببرید تا در طول سفر مطالعه کنید، اگر از اینکه میتوانید دائما گوشی همراه هوشمندتان را شارژ شده نگه دارید، به جای خود کتاب میتوانید فایل الکترونیکی اش را دانلود کنید و بر روی تلفن خود بریزید تا هر موقع که خواستید مطالعه کنید.

 

_دفترچه خاطراتی که با یادداشت هایتان در طول سفر پر می شود ارزنده ترین چیزی است که میتوانید از سفر با خود برگردانید. نکات و لحظات مهم سفر را درون آن ثبت کنید، نکاتی که با گذر زمان ممکن است از ذهنتان پاک شوند. اگر یادداشت های سفرم نبودند من هم خیلی چیزها را فراموش می کردم. پس یک دفترچه کوچک و یک خودکار مخصوص اینکار درون کوله پشتیتان قرار بدهید.

 

_در طول زمان نوع و کیفیت وسایل الکترونیکی که با خودمان به سفر برده ایم تغییرات زیادی کرده است، از واکمن و سی دی من شروع شد و الان به آی پد و آی پاد و تبلت و لپ تاپ رسیده است. البته باید باتری بانکی قوی داشته باشید تا مدام بتوانید این وسایل را شارژ کنید، وگرنه بردن آنها کاری بیهوده است، زیرا به سرعت شارژشان تموم می شود.

 

_دوربین عکاسی؛ اگر با دوربین های حرفه یا نیمه حرفه ای عکاسی می کنید، قطعا باید کیف مخصوص دوربینتان را به همراه ببرید تا از ضربه خوردنشان جلوگیری کنید. علاوه بر این بد نیست یک هارد اکسترنال با خود ببرید تا بتوانید در فواصل زمانی مختلف عکس ها را از دوربین خالی کنید.

 

_پیشنهاد میکنم که لپ تاپتان را با خودتان به سفر نبرید، مخصوصا وقتی که قرار است وسایلتان را فقط درون یک کوله جا دهید. مگر اینکه بخشی از سفرتان را با هدف کاری انجام دهید.

 

هرچه تعداد وسایلتان کمتر باشد و وزن آنها سبکتر باشد، کمتر دچار سردگمی برای پیدا کردن به موقع وسایلتان می شوید و علاوه بر این نیازی نیست مدام نگران امن بودن جای وسایلتان باشید.

دیدگاه شما