وسايلى كه نبايد با خود به سفر ببريد: قسمت دوم


قرار نیست کل زندگیتان را در یک چمدان یا ساک کوچک جا بدهید و با خود به سفر ببرید. فراموش نکنید یک سری موارد را نباید با خودتان ببرید.

 

سشوار و اتوی مو

وسایلی از این قبیل که بمنظور درست کردن و حالت دادن به موهاتون از آنها قرار است استفاده کنید را نباید با خودتان ببرید، چون جای زیادی از چمدانتان را اشغال می کنند و علاوه بر این همه هتل ها در سرویس های بهداشتی، برای مسافرها سشوار قرار داده اند. میتوانید در زمان رزرو هتل از امکانات داخل اتاق مطمئن بشوید تا بار اضافی در چمدان قرار ندهید. اگر هتل محل اقامتتان سشوار نداشت، ترجیحا از سشوارهای مسافرتی که حجم کمتری اشغال می کنند استفاده کنید.

 

دو وسیله الکترونیکی کافیست

اگر سفرتان بخاطر شغلتان است، میتوانید وسایلی مثل لپ تاپ و تبلت با خودتان ببرید؛ در غیر اینصورت به همراه داشتن یک تلفن همراه هوشمند برای هر مسافری کافیست. اما اگر می خواهید وسایل الکترونیکی دیگرتان هم به همراهتان باشد خودتان را مقید کنید که فقط یک مورد بیشتر از تلفنتان را به همراه ببرید. تعداد این وسایل که زیاد بشود، همواره نگران این خواهید بود که مبادا گمشان کنید یا از شما آنها را بدزدند. علاوه بر این دائم باید مراقب باشید نیافتند یا به آنها ضربه وارد نشود. هرکدام از این وسایل به شارژرشان هم نیاز دارند  این یعنی جای بیشتری در چمدانتان اشغال خواهد شد اگر تعداد زیادی از این وسایل را با خودتان ببرید.

 

وسایل گرانقیمت

شاید بخواهید در طول سفرتان مثل یک مدل مُد بنظر برسید. اما به شما توصیه می کنم که گرانقیمت ترین ساعت، جواهرات، کیف های برند و سایر وسایل قیمتی را با خودتان به سفر نبرید. سفر کردن با چنین وسایلی باعث میشود به چشم دزدها مثل یک الماس متحرک بنظر برسید و معمولا چون نسبت به محیط جدید آشنایی کمی دارید به راحتی طعمه دزدها خواهید شد.

 

غذا

بد نیست برای پرواز های بلندمدت و بخصوص آنهایی که غذا سرو نمیکنند یا باید در طول پرواز از خدمه غذا بخرید، غذایی سبک آماده کنید و با خودتان به داخل پرواز ببرید، اما دلیل ندارد که بخواهید کل چمدانتان را از غذاهای کنسروی پر کنید. اگر دلیلتان برای اینکار بالا بودن قیمت غذا در کشور مقصدتان است، باید بگموی در همه جای دنیا میتوانید غذا با قیمت مناسب پیدا کنید، به شرطی که ذائقه عجیب و غریبی نداشته باشید و مایل باشید غذاهای محلی کشورهای مختلف را امتحان کنید، هرچه باشد امتحان کردن غذاهای جدید بخش هیجان انگیزی از تجارب سفر را تشکیل میدهد. فقط در یک صورت به همراه بردن غذای کنسروی منطقی به نظر میرسد، آ« هم اینکه بخواهید به طبیعت گردی بروید و برای زمانی طولانی از هرگونه فروشگاه مواد غذایی دور باشید.

 

ملحفه و حوله

فقط در صورتی که بخواهید به در طبیعت کمپ بزنید باید حوله و ملحفه شخصیتان را ببرید، وگرنه اگر در طول سفر در هتل اقامت خواهید داشت، به همراه بردن این موارد غیرضروری خواهد بود و فقط جای زیادی از ساک و چمدانتان را خواهد گرفت. اگر هم که از آن دسته آدم های وسواسی هستید که نسبت به تمیز بودن حوله ها و ملحفه های اتاق های هتل های لاکچری و ٥ ستاره هم مشکوک هستید که دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی گذارید.

 

کفش های ناراحت

بدترین چیز در سفر این است که کفشتان پایتان را بزند، آنموقع دیگر هر کفش راحتی هم بخرید و بپوشید دیگر فایده ندارد. پس قبل از جمع کردن وسایل سفر، راحتترین کفشتان را بین وسایلتان قرار بدهید. به همراه داشتن یک کفش مجلسی بد نیست اما سعی کنید راحتترین را انتخاب کنید. خانم های عزیز، نیازی نیست پاشنه کفش های خیلی بلند باشه. علاوه بر این اگر قرار است در سفر خیلی پیاده روی کنید و مسافت های طولانی رو راه برید، از بهمراه بردن کفش های که کف آنها خیلی تخت است خودداری کنید. هیچ چیز به اندازه پوشیدن یک جفت کتانی راحت که پاهایتان با آن احساس خستگی نکند، در سفرهایی که گشت و گذار کردن در شهر برایتان مهم است، خوشحالتان نخواهد کرد.

 

وسایلی که فقط در شرایط خاص لازم می شوند

مسافرهای عزیز بعضی وقت ها به خودشان میگویند، مبادا در سفر باران ببارد، به همین خاطر چند دست لباس ضد آب و چتر برمیدارند. یا مثلا پیش خودشان میگویند شاید در سفر به دل طبیعت بزنند و کمی کوهنوردی کنند، به همین خاطر کفش کوه را بین وسایلشان قرار می دهند. فراموش نکنید که این "مبادا" ها و " شاید" ها را باید کنار بگذارید. اگر باران ببارد که همه هتل ها در روزهای بارانی، چتر در اختیار مهمان هایشان قرار مي دهند. پس فقط وسایلی را با خودتان ببرید که حتما قرار است از آنها استفاده کنید.

دیدگاه شما