در پروازهاى طولانى چه کار كنيم: قسمت دوم


به همراه داشتن چشم بند فراموش نشود.

این وسیله زمانی که بیشتر ساعات پروازتان در طول روز باشد بسیار مفید خواهد بود. شاید کسی که کنار پنجره نشسته بخواهد پرده رو بالا دهد و از منظره بیرون پنجره لذت ببرد و همین امر باعث شود نور شما را اذیت کند و اجازه ندهد بخوابید. در این شرایط به همراه داشتن یک چشم بند بسیار مفید خواهد بود.

 

لباس مناسب بپوشید.

بدترین چیز در طول پرواز های طولانی این است که لباس تنگ و یا کفش نامناسب بپوشید. تمام مدت احساس خفگی خواهید کرد و بخاطر تغییر فشار در کابین هواپیما بسیار اذیت خواهید شد. برای اینکه چنین اتفاقی نیافتد، یک دست لباس مناسب و راحت به تن کنید.

 

ریلکس کنید.

هرکاری که فکر می کنید بهتان آرامش میدهد را در طول پرواز انجام بدهید تا علاوه بر اینکه سرتان گرم بشود، احساس آرامش هم بکنید. به موسیقی مورد علاقتان گوش بدهید یا کتابی که دوست دارید را به همراه ببرید و مطالعه کنید. و اگر هیچ راه حلی پیدا نکردید تا آرامتان کند میتوانید قرص خواب را به عنوان گزینه نهایی در نظر بگیرید.

 

چند فیلم روی تبلت یا گوشیتان بریزید.

در پروازهای طولانی برای اینکه زمان سریعتر بگذرد میتوانید چند فیلمی را که همیشه دوست داشتید ببینید و فرصت نکردید را روی تبلت یا تلفن همراه هوشمندتان بریزید و در پرواز تماشا کنید. اینکار بخصوص زمانی که در هواپیما سرگرمی برایتان وجود نداشته باشد، راه حلی است که به گذر زمان خیلی کمک خواهد کرد.

 

وسایل الکترونیکیتان را شارژ کنید.

اگر می خواهید در طول پرواز با این وسایل فیلم ببینید یا آهنگ گوش بدهید، بهتر است که شارژشان کامل باشد، چون اگر این وسایل خاموش بشوند حسابی کلافه خواهید شد، علاوه بر این اشتیاقتان برای اینکه بدانید در انتهای فیلم چه اتفاقی می افتد شما را بیشتر کلافه خواهد کرد. برای اینکه مطمئن بشوید در طول پرواز همواره شارژ خواهند داشت بهتر است بانک باتری خود را به همراه ببرید. علاوه بر این در برخی هواپیما ها امکان شارژ کردن وسایل الکترونیکی از طریق USB وجود دارد.

 

خلاقیت به خرج بدهید.

کم پیش می آید که مدت زمانی طولانی بدون اینکه چیزی بخواهد حواستان را پرت کند مجبور باشید یک جا بنشینید. پس سعی کنید در این زمان کاری انجام بدهید که در شرایط عادی کمتر میتوانید برایش زمان بگذارید. اگر اهل هنر هستید، یک دفتر و قلم به همراه داشته باشید و طراحی کنید. به این ترتیب چند ساعتی از زمان پرواز را خودتان را سرگرم می کنید.

 

کارهای عقب افتاده را انجام بدهید.

میتوانید از زمانتان در طول پرواز به صورت مفید استفاده کنید و به کارهای عقب افتاده اتان برسید. اگر لپ تاپتان همراهتان هست و میتوانید از طریق آن پروژه های درسی یا کاری که باید قبلا انجام می شدند را انجام بدهید. اینگونه حس خیلی خوبی خواهید داشت.

 

ساعت خود را به زمان مقصد تنظیم کنید.

خیلی مهم است که قبل از شروع سفر و حتی قبل از رسیدن به مقصد ساعت را به زمان مقصدتان تنظیم کنید. بعد از انجام اینکار باید برنامه روزانه اتان و حتی کارهایی که قرار است در پرواز انجام دهید را بدون در نظر گرفتن زمان در شهر خودتان انجام بدهید.

 

صبور باشید.

اگر در صندلی کناری شما کودکی نشسته که مدام در حال ناآرامی کردن و گریه کردن است، کمی بیشتر صبور باشید، با او مهربان باشید، شاید از شما کاری برای ساکت کردنش بربیاد. اگر مسافری که در صندلی پشتی شما نشسته مدام با پایش به صندلی شما می کوبد، بدون اینکه عصبانی بشوید، محترمانه از او خواهش کنید که اینکار را تکرار نکند. فراموش نکنید صبور بودن همیشه شرایط را هم برای خودتان و هم اطرافیانتان با آرامش بیشتری همراه خواهد کرد.

دیدگاه شما