اقامتگاهى ارزان و مناسب انتخاب كنيد: قسمت اول


هزینه ای که برای اقامتگاه در سفر پرداخت می کنید، بخش عمده ای از هزینه سفرتان را شامل می شود، به همین خاطر باید یاد بگیرید که چطور در این زمینه صرفه جویی کنید، اینطوری پول بیشتری برای تفریحاتتان خواهید داشت.

خوشبختانه نکات زیادی در این رابطه در اینترنت میتوانید پیدا کنید که به شما یاد بدهد چطور باید از هزینه های هنگفت برای محل اقامتتان در سفر کم کنید و در عین حال اقامتگاهی امن، تمیز و مرتب پیدا کنید. همیشه منظور از اقامتگاه مناسب و مقرون به صرفه دقیقا این نیست که ارزان ترین را پیدا کنید، خانواده هایی که بچه دارند، تمیزترین اقامتگاه که در عین حال تجهیزات مناسبی هم داشته باشد، گزینه خوبی است. در حال حاضر والدین سعی میکنند فرزندانشان آسایش داشته باشند به همین خاطر متناسب با پولی که دارند، همیشه می خواهند بهترین جای خواب و ماندن را پیدا کننند.

اینکه چطور سفر میکنید و پولتان را چگونه خرج می کنید، به خودتان بستگی دارد، اما همه ما در سفر به جایی برای خواب احتیاج داریم و از آنجاییکه باید در هر زمینه ای صرفه جویی کرد، باید مناسب ترین و ارزانترین اقامتگاه را پیدا کنیم.

انتخاب اقامتگاهتان میتواند به موارد زیر بستگی داشته باشد:

_بودجه ای که برای سفر در نظر گرفته اید.

_مقصدی که برای سفرتون انتخاب کرده اید.

_سبک سفر کردن خیلی مهم است، کسانی که به سبک طبیعت گردان سفر می کنند، انتظار اقامت در هتل های لوکس را ندارند.

_تعداد همراهان و همسفران یکی از عوامل مهم تعیین کننده نوع اقامتگاهتان در سفر است.

_علائق شخصی در این انتخاب بسیار تاثیر گذارند. ممکن است یکی دوست داشته باشد شب ها در حومه شهر یا در کلبه ای جنگلی اقامت داشته باشد و دیگری اقامت در هتل های شیک و لوکس را ترجیح بدهد.

جالب است که همیشه هم دوست داریم آن چیزی که در ذهنمان است را پیدا کنیم، اگر اتاق دیگری را به ما پیشنهاد بدهند و برای اینکه راضیمان کنند، تحفیف ٢٠ درصدی هم بدهند، راضی نخواهیم شد. هدف این مطلب این است که به شما بگوید چطور باید در در انتخاب اقامتگاهتان مقرون به صرفه عمل کنید و در عین حال از ماندن در آنجا خوشحال و راضی باشید.

با توجه به اینکه سبک سفر کردنمان در طول زمان از انفرادی به دو نفره و حالا هم به خانوادگی تغییر پیدا کرده، خواسته های ما هم از یک اقامتگاه مناسب تغییر کرده است. کسی که تنهایی سفر می کند، ممکن است به اتاقی بسیار کوچک که خیلی هم مرتب نباشد، رضایت بدهد، اما سفرهای خانوادگی شوخی بردار نیست، کوچکترین اشتباهی در انتخاب اقامتگاه میتواند دردسرساز بشود.

با توجه به مدت زمانی که در سفر خواهید بود و مقصدی که در نظر دارید، باید بهترین گزینه ها را انتخاب کنید. اگر شما هم مثل ما خانوادگی سفر می کنید، برای اینکه تعطیلات آخر هفته اتان خیلی پر هزینه نشود، میتوانید یک آپارتمان را برای ماندن انتخاب کنید؛

_اینگونه آشپزخانه با تجهیزات کامل خواهید داشت که به راحتی بتوانید پخت و پز کنید و به اینصورت از هزینه های خورد و خوراکتان هم کم کنید.

_اگر در خانواده بچه داشته باشید، میتوانید آنها را در اتاق های دیگر بخوابانید و خودتان شب راحت در اتاق دیگری استراحت کنید.

_میتوانید از لباسشویی این آپارتمان ها استفاده کنید، این یعنی لازم نیست لباس های زیادی با خودتان به سفر ببرید.

_اگر همسفرانی دارید، میتوانید آپارتمان های بزرگ ٣ یا ٤ خوابه کرایه کنید و هزینه ها را با آنها تقسيم کنید.

اما اگر مدت اقامتتان بیش از چند روز است بهتر است به گزینه "هتل" فکر کنید، علتش هم این است که مسلما برای مدت یک یا دو هفته نمی توانید مدام در حال مرتب کردن اتاق ها و پخت و پز باشید، در این شرایط هتل های ارزان یا مهمانسراها بهترین انتخاب ها هستند.

اگر سفرتان خیلی طولانی است و تصمیم دارید از چند کشور بازدید کنید، بهتر است کمی از استاندارهایتان را در مورد انتخاب هتل یا اقامتگاهتان پایین بیاورید تا بتوانید با پولی که در این زمینه صرفه جویی می کنید، شهرها و کشورهای بیشتری را ببینید.

دیدگاه شما