بیست کشور دیدنی دنیا: قسمت دوم


تایلند

تایلند در کنار تاریخچه جذابش، یکی از پرطرفدارترین کشورهایی است که توریست ها به آنجا سفر می کنند و در جنوب آسیا قرار گرفته است.تایلند دارای معابد بودایی از زمان باستان ، کاخ های زیبا ، جزایر بکر و دست نخورده و پارکهای ملی می باشد. پایتخت تایلند، بانگوک(Bangkok)  خیابان های پرتردّد و مرکز خریدهای عظیمی دارد و در مقایسه با آن روستاهایی دارد که بسیار ساکت هستند و مملو از آرامش هستند.این تفاوت و گوناگونی ها باعث شده است که تایلند به مقصد مناسبی برای هر قشر از مردم تبدیل شود. غذاها در آنجا واقعاً دلپذیر است و مردم آنجا بسیار خوش گذران و خوش مشرب هستند.این کشور برای مردم با هر بودجه ای امکاناتی در نظر دارد و از همه اقشار مردم به خوبی استقبال می کند .چه آنهایی که میخواهند به هتل 5 ستاره بروند یا کسانی که تنها با یک کوله پشتی به سفر آماده اند و می خواهند در یک خانه ارزان اقامت کنند.

 

نپال

نپال یک کشور هیمالیایی در همسایگی دو کشور بزرگ چین و هند، به تنهایی یک دنیا است. هیچ کشوری به اندازه نپال، با چنین وسعت کمی، تجربه های وسیع  ارائه نمی دهد. یکی از بهترین مکان های دنیا برای کوهپیمایی در این کشور قرار دارد.هشتاد درصد از بلندترین کوه های جهان در این کشور قرار دارد.این کشور یکی از بهترین مکانها برای ماجراجویی است به خصوص امکانات خاصی برای پاراگلایدر،قایق سواری و ماشین های Safari دارد. با وجود قله همیشه سفید هیمالیا که اولین نماد از نپال به شمار می رود، اما طبیعت زیبای آنجا تنها معما نیست بلکه Kathmandu پایتخت نپال شهری است که دارای هزاران معابد بزرگ است که میراث مذهبی هندی ها و بودایی ها است.

 

آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی جایی است که بی هیچ وجه گردشگران را نا امید نمی کند. اینجا مکانی ست وسیع،متفاوت و به طرز عجیبی زیبا است.در واقع آفریقای جنوبی قطب اصلی فرهنگ مردمان قارّه آفریقا است. Cape Town  و Johannesburg   به طور پبوسته ، مقامهای اول جذب توریست در بین شهرهای دنیا را دارند.کوه هایTable و دریاچه Table  از جمله جاهای پربازدید است که گردشکاران هرگز فراموش نمی کنند.همچین از دیدن مزارع انگور Franschhoek   غفلت نکنید. گونه های حیوانات وحشی زیادی در این کشور زندکی می کنند.پارک ملی Kruger وپارک ملی Addo Elephent از جمله مکانهای قابل توجه است که این حیوانات در آنجا زندگی می کنند.

 

بوتسوانا

بوتساوانا یکی از مهیج ترین کشورها برای گردشگران است چه از زمانی که بسیار فقیر بودند و چه الان که اقتصاد بسیار قوی بین کشورهای آفریقا دارد. تلاش آنها در جهت حفظ گنج های ارزشمند طبیعیشان، آن هم در میان توسعه اقتصادی، بسیار تحسین برانگیز است. بوتسوانا اولین مکان در بین کشورهای قارّه آفریقا برای ماشین های Safari  است و وسیعترین زمین ها را برای پارک های ملی و حیوانات وحشی اختصاص داده است.همچنین در آنجا آثار فرهنگی تاریخی زیادی وجود دارد که می توانید از آنها بازدید کنید. ناحیه Chobe  و Okavango Delta  برای تماشای حیوانات بسیار عالی است.صحرای Kalahari، تپّه های Tsodilo و پارک ملی Nxai Pan  هم از جمله مکان هایی هستند که اگر به بوتسوانا می روید نباید آنها را از دست بدهید.

این مطلب ادامه دارد.

دیدگاه شما