وسايلى كه نبايد با خود به سفر ببريد: قسمت اول


خیلی چیزها هستند که به آنها وابستگی داریم یا حتی دوست داریم همیشه نزدیکمان باشند، اما قرار نیست که همه وسایل موجود در اتاقمان را داخل چمدان بگذاریم و با خود به سفر ببریم. چمدانتان را با کم کردن وسایل غیرضروری سبک کنید. در مورد وسايلى برایتان خواهم گفت که نیازی نیست باخودتان به سفر ببرید؛

 

کتاب ها و مجلات

منظورم این نیست که از خوندن یک کتاب خوب در سفر بی بهره بمانید اما اگر تبلت یا تلفن همراه هوشمند دارید، میتوانید کتاب های الکترونیکی یا حتی صوتی را دانلود کنید و از این طریق کتاب مورد علاقه اتان را مطالعه کنید. به این روش، وزن زیادی از وسایل داخل چمدانتان کم میشود.

 

برای هرروز چند دست لباس برندارید

همه ما دوست داریم گزینه های مختلفی برای لباس هایی که قرار است در یک روز بپوشیم داشته باشیم، اما این به این معنی نیست که بیشتر لباس هایمان را به همراهمان ببریم. حتی برداشتن یک دست لباس متفاوت برای هر روز نیز کار درستی نیست. میتوانید تعداد لباس های کمتری با خودتان ببرید، به مقصدتان که رسیدید، چند دست لباس نو بخرید و آنها را بپوشید. برای سفرهای طولانی، سه دست بلوز و شلوار کافی است. اگر نگران این هستید که ممکن است لباس هایتان کثیف بشوند، در طول سفر میتوانید آنها را بشورید یا به خشک شویی هتلتان بفرستید.

 

شلوار جین

شلوارجین برای مسافرت گزینه مناسبی است، چون همه جا میشود آن را پوشید، لکه و کثیفی را خیلی نشان نمیدهد و نیز خیلی کم چروک میشود. اما در عین حال خیلی هم سنگین است. پس به جای اینکه چند شلوار جین داخل چمدان بگذارید، با انتخاب یک شلوار جین که با آن راحت هستید و به راحتی با لباس هایتان ست میشود، چمدانتان را از سر وزن سنگین شلوارهای لی خلاص کنید. مجموع یک شلوار کتان ساده، شلوار پارچه ای و یک شلوار کشی میتوانند وزنی معادل یک شلوار جین داشته باشند. حالا انتخاب با شماست که کدام یک را داخل چمدان بگذارید.

 

محصولات آرایشی و بهداشتی

به جای اینکه تمام محصولات آرایشی و بهداشتی مربوط به پوست و موهایتان را که در خانه دارید با خود به سفر ببرید، از آن چیزهایی که در اتاق هتل برایتان گذاشته شده استفاده کنید، کرم مرطوب کننده، صابون، خمیردندان، تیغ خودتراش، مام، کیت خیاطی، لوسیون بدن و شامپوی نرم کننده در اکثر هتل ها برای آسایش بیشتر مسافرین درنظر گرفته می شود.

 

کیف لوازم آرایش

خانم های محترم، باید بدانید که در بهترین حالت فقط از چند قلم از لوازم آرایشیتان استفاده خواهید کرد. پس میتونید با سبک کردن کیف لوازم آرایشتان از وزن وسایلتان کم کنید. قطعا پالت سایه ٢٤ رنگ در طول سفر یک هفته ای به کارتان نمی آید، یا مثلا چندین رنگ مداد چشم و خیلی موارد دیگر، چیزهایی هستند که بهتر است در خانه باقی بمانند. کیف های آرایشی مخصوص سفر که محصول شرکت های آرایشی مختلف هستند را میتوانید بخرید، این کیف ها با توجه به سایز و ابعادشان به شما اجازه نمیدهند، بیش از مقدار مشخصی لوازم آرایش به همراه ببرید.

دیدگاه شما