از ابعاد صندلی های هواپیما کم شده است: قسمت دوم


بعضی بر این باورند که دولت باید تعیین کند که چجور صندلی هایی در هواپیماها مورد استفاده قرار بگیرند. شرکت های هواپیمایی باید این را در نظر داشته باشند که هرچه کیفیت و راحتی صندلی های هواپیماهایشان بیشتر باشد، در واقع نوعی مزیت رقابتی را در مقایسه با شرکت های دیگر ایجاد کرده اند و مشتری های دائمی بیشتری را جذب خواهند کرد. این در حالیست که شرکت های هوایی به چند مسافر بیشتر در هر پرواز اکتفا میکنند. همین مشتری های دائمی میتوانند مسافران بیشتری را برای شرکت های هوایی جذب کنند، اگر در طول پرواز راحت بر روی صندلی خود بنشینند و کلافه نشوند، قطعا باز هم با همان خط هوایی سفر خواهند کرد، اما اگر مدام در حال جابجا شدن باشند، اذیت شوند، جای پای زیادی نداشته باشند و کلافه شوند، نه تنها دیگر با هواپیماهای این شرکت سفر نخواهند کرد، بلکه هیچگاه به دیگران نیز توصیه نخواهند کرد.

اخیرا اعلام شده که سازمان حمل و نقل آمریکا، هیئتی از ماموران را مسئول کرده تا در راستای حفظ امنیت مسافران خطوط هواپیمایی آمریکا، برای ابعاد صندلی ها، اعدادی مناسب را پیشنهاد بدهند. اما آقای چارلز رئیس اتحادیه مسافران اعلام کرده که این مساله جز حیطه کاری سازمان حمل ونقل نیست. وی اذعان کرده که " اساسا وقتی مسافران معترض، دادخواست و اعتراض خود را برای تعیین و تغییر ابعاد صندلی ها ارسال میکنند، این بدین معنیست که ما خودمان توصیه های لازم را برای تغییر ابعاد صندلی ها صادر میکنیم و دیگر نیازی به دستورالعملی از طرف سازمان حمل ونقل نیست."

نماینده شرکت های هواپیمایی اعلام کرد که تمام این شرکت ها با اینکه دولت بخواهد استانداردی برای ابعاد صندلی ها تعیین کند، مخالف هستند. وی بیان کرد که با توجه به رسانه ها، تفاوت بین ابعاد و راحتی صندلی های هواپیماهای شرکت های هوایی مختلف دقیقا دلیل اصلی رقابت بین این شرکت ها است، و دخالت دولت در چنین رقابتی بین گرداننده های چنین صنعتی که به اقتصاد دولت کمک زیادی میکند، امری ناپسند و نادرست است. هرچند که آقای چارلز بیان کرده که دیگر به این مشکل نمیتوان رسیدگی کرد زیرا تعداد هواپیماهایی که صندلی هایشان از ابعاد استاندارد کوچکتر است، بسیار زیاد شده است.

این فرد بیان کرد که " از اینکه نتوانستیم با کمیته تعیین استانداردهای جدید به نتیجه مشابه و مثبتی برسیم متاسفیم، بنابراین مجبوریم براى رسیدگی به دادخواست معترضان همچنان با قانون گذاران در بحث باشیم."

آیا مسافرها از صندلی های کوچکتر راضی هستند که تعدادشان در حال افزایش است؟

مشکل مربوط به صندلی ها منجر به مشکلی بزرگتر شده که آن هم این است که مسافرها دقیقا چه چیزی میخواهند. واقعیت این است که مسافرها با پولی که بابت انتخاب شرکت های هوایی مورد علاقه شان پرداخت میکنند، در مورد چیزهایی که دوست دارند، رای میدهند. از آنجایی هم که تعداد مسافرینی که فقط میخواهند بلیط هواپیما به مقصد موردنظرشان رو گیر بیاورند و خیلی به ناراحت و کلافه بودن در طول پرواز اهمیت نمیدهند و برایشان مهم نیست که بر روی صندلی های غیراستاندارد و کوچک بنشینند، شرکت های هواپیمایی مدعی هستند که دولت اجازه ندارد در این موضوع دخالت کنند.

اما این موضوع سبب شده تا از برخی واقعیت ها چشم پوشی شود. در مشاغلی که کالایی به مشتری ارائه میشود، مشتری انتظار دارد که قیمت مناسبی به او ارائه شود، در واقع کمترین قیمت ممکن را میخواهند پرداخت کنند. در رابطه با سفر با هواپیما که در مقابل پولی که پرداخت میکنند، خدماتی دریافت میکنند، برایشان مهم است که کمترین پول را پرداخت کنند و در مقابل برایشان مهم نیست صندلی ها کوچک باشد، فقط اینکه امن باشد کافیست.

اما آیا کاهش فضای متعلق به هر مسافر در هواپیما کار صحیحی است؟ اگر شما از آن دسته افرادی باشید که در محل کار مدام سر پا هستید یا در طول روز زیاد راه میروید، قطعا وقتی در پروازی طولانی مدام مجبور باشید پاهایتان را در حالت نامناسب و خمیده نگه دارید،  خاطره خوشی از آن پرواز برایتان باقی نخواهد ماند.اما با توجه به اینکه این صنعت پرسود، خیال ندارد فکری به حال صندلی های غیر استاندارد بخش عمومی هواپیما بکند، مسافرین مجبورند با این شرایط خود را وفق دهند.

دیدگاه شما