در سفر هم خوشتیپ باشید.


اگر شما از آن دسته افرادی باشید که به ظاهرشان خیلی اهمیت می دهند، جمع کردن لباس هایی که قرار است در سفر بپوشید میتواند کمی شما را آشفته کند، زیرا دوست دارید همه لباس های مورد علاقه اتان را با خود ببرید و برای هر روزی که در سفر هستید چند دست لباس استفاده کنید، اما از آنجاییکه شرکت های هواپیمایی برای اضافه بار شما را در فرودگاه جریمه می کنند، مجبور میشوید که از اینکار صرف نظر کنید. در حال حاضر، نه فقط بخاطر حجم بار بلکه بخاطر وزن آن نیز مجبور هستیم وسایل کمتری را با خودمان به سفر ببریم تا از نظر اقتصادی برایمان مقرون به صرفه باشد.

 

وسایل ضروری و فقط چند دست از لباس هایی که دوست دارید را بردارید؛

٧٠ درصد لباس ها و وسایلی که به داخل چمدان می روند، باید ضروری باشند. شلوار جین را با هر بلوزی میشود پوشید، پس ضروری است. البته در نظر گرفتن آب و هوای شهر مقصدتان خیلی مهم است، اگر هوا بارانی است، به همراه داشتن یک بارانی و چتر ضروری است، اگر هوا آفتابی بود به همراه داشتن تیشرت و لباس هایی که رنگ روشن دارند، مهم است. با برداشتن لباس ها و وسایل ضروری متوجه میشوید که نیازی نیست برای هر روز و هر فعالیتی که قرار است انجام دهید، یک دست لباس متفاوت بردارید. خواهید دید که همان شلوار لی و تیشرت رنگ روشن را در چند روز مختلف و در فعالیت های متفاوت میتوانید به تن کنید.

 

پیراهن؛

به همراه داشتن یه پیراهن بلندی که با آن احساس راحتی میکنید و کفش هایی که رنگشان با پیراهن هماهنگ است، میتواند در شب های خاصی از سفرتان، شما را خوشتیپ تر از قبل نشون بدهد. یک یا دو پیراهن جای زیادی از چمدان را اشغال نمیکند اما بسیار خوشحال خواهید شد که شبی که قرار است به یک رستوران لوکس بروید، پیراهن مناسب به همراه دارید.

 

کفش ها؛

یکی از راه هایی که میشود کمی به ظاهرتان تنوع بدهید،  به همراه بردن کتانی ها و کفش های رنگی است. این کفش های رنگی را با لباس های تیره بپوشید تا رنگ و لعابی به ظاهرتان بدهید. با شلوار جین، شلوارک و پیراهن میشود این کفش ها را پوشید. پوتین ها هم گزینه های خوبی برای تیپ زدن در سفر هستند، اما به شرطی که وزن زیادی نداشته باشند و باعث نشوند که شما از بهمراه بردن وسایل ضروری تر غافل بشوید.

 

روسری های رنگی؛

حتی اگر مقصدتون کشوری دیگر است از این روسری های رنگی میتوانید به عنوان دستمال گردن استفاده کنید یا رنگ آنها را با کیفتان ست کنید و به دسته کیفتان ببندید. در روزهایی هم خیلی هوا سرد باشد و باد داشته باشد، میتونید سرتان کنید و با لباس هایی که با خود بردید هماهنگشان کنید.

 

لباس هایتان را با بدلیجات هایتان سِت کنید؛

اگر در عمرتان کمتر از طلا و نقره استفاده نکردید، ناراحت نشوید که گفتم بدلیجات، کلا منظور من دستبند، گردنبند، گوشواره و ساعت بود. قرار نیست که اگر از هر کدام آنها ١٠٠ عدد دارید همه رو به همراه ببرید، آنهایی را انتخاب کنید تا به همه لباس هایتان بیاید، در عین حال خیلی هم گرانقیمت نباشند که اگر گمشان کردید یا از شما دزدیدند، از کاری که کردید پشیمان بشوید، دستبند های چرم و رنگی، گوشواره های رنگی و گردنبندهایی که کمترین توجه را به خوشون جلب کنند اما در عین حال به لباس هایتان بیایند، میتوانند گزینه های خوبی باشند. از جعبه های قرص میتوانید برای به همراه بردن گوشواره های میخی کوچک استفاده کنید تا به راحتی گم نشوند. به همراه بردن بیش از یک ساعت مچی کار غیرضروری است، پس ساعتی را انتخاب کنید که رنگ آن را به راحتی با لباس هایتان بتوانید ست کنید.اگر در سفر احساس کردید چیزی را فراموش کردید، همیشه گزینه خرید کردن در سفر را دارید و میتوانید عینک دودی، ساعت مچی یا گردنبند و گوشواره برای خودتان به یادگار بخرید.

 

مقصد را در نظر بگیرید؛

اگر مقصدتان روسیه است، قطعا نیازی به تاپ و شلوارک نخواهید داشت، تا اگر به کشورهای استوایی میروید نیازی به کت پشمی و یا پالتو نیست. جمع کردن لباس هایی که قرار است با خود به شهر سردسیری ببرید بسیار سخت تر است. دستکش، کلاه،جوراب پشمی و انواع لباس های گرم را فراموش نکنید. محدودیت وزن بار هم داشته باشید، کارتون بسیار سخت تر خواهد شد. در نظر گرفتن مقصد را فقط بخاطر درنظر گرفتن شرایط آب و هوایی گوشزد نکردم، بلکه بخاطر توجه به فرهنگ و سیاست های کشور مقصد هم حائز اهمیت است، مثلا زمانی که به کشورهای اسلامی که محدودیت های پوششی دارند سفر می کنید، باید بدانید چه لباس هایی با خود ببرید تا ضمن احترام به قوانین اون کشور مثل همیشه خوشتیپ باشید.

دیدگاه شما