در پروازهاى طولانى چه کار كنيم: قسمت اول


گاهی پیش می آید که مجبور می شوید پروازهای طولانی را انتخاب کنید تا سریعتر و بدون توقف در کشورهای دیگر به مقصدتان برسید. مثلا برای پرواز مستقیم لندن به استرالیا ٢٢ ساعت در آسمان خواهید بود،  و این امر میتواند مسافرینی که به پروازهای طولانی مدت عادت ندارند را بسیار کلافه کند. درواقع اگر ندانید چطور باید این زمان را بگذرانید مجبور هستید به صدای غرش موتور هواپیما، صدای کودکانی که در پرواز هستند و خروپف مسافران دیگر گوش دهید تا این زمان به پایان برسد. پس باید برای تمام ساعاتی هم که قرار است در هواپیما باشید برنامه ریزی داشته باشید، در غیراینصورت نه تنها تمام طول پرواز اذیت خواهید شد، بلکه ممکن است چند روز اول رسیدن به مقصدتان را هم از عوارض ناشی از پرواز طولانی مدت رنج ببرید. خوشبختانه کارهایی هست که با انجام آنها میتوانید پروازهای طولانی مدت را قابل تحمل کنید؛

 

بلیط پرواز را برای ساعات اولیه روز رزرو کنید.

اینکار باعث میشود تا شما شانس این را داشته باشید که در طول پرواز چند ساعتی را بخوابید و کمی از کلافگی پروازهای طولانی مدت کم بشود.

 

برای سفر در تعطیلات رسمی، بلیط ها را از قبل رزرو کنید.

این مواقع از سال زمانی است که تعداد مسافرها زیاد است، و اگر شما از این دسته از افراد باشید که میخواهید از قبل صندلیتان را انتخاب کنید برای اینکه شانس انتخاب بهترین صندلی ها را داشته باشید، به شما توصیه می کنم قبل از نزدیک شدن به زمان تعطیلات بلیط خود را تهیه کنید.

 

صندلی های انتهایی را انتخاب کنید.

همه ما میدانیم که صندلی های ردیف های جلویی هواپیما بهتر هستند و صندلی های انتهایی به دلیل نزدیکی به موتورهای هواپیما نامناسب هستند، اما از آنجایی که همه مسافرها میخواهند بر روی صندلی های ردیف جلو بشینند، نشستن بر روی صندلی های انتهایی هواپیما به این معنی است که اگر شانس با شما یار باشد و پرواز کاملا پر نباشد، چند صندلی کناریتان ممکن است خالی باقی بماند و پر نشود. این یعنی حداقل صدای مسافران شما را اذیت نخواهد کرد.

 

فاصله خود را از گروه ها و خانواده های بزرگ حفظ کنید.

اگر به دنبال آرامش هستید از مسافرانی که در گروه های بزرگ سفر می کنند یا خانواده هایی که در بین آنها کودک خردسال هستند دور بمانید. درصورت امکان از خدمه پرواز بخواهید صندلی شما را عوض کنند. اگر هواپیما کاملا پر بود، از گوش گیری که به همراه دارید استفاده کنید تا صدای این افراد شما را اذیت نکند.

 

برای به هم خوردن ساعت خواب آماده باشید.

برای اینکه از شدت به هم خوردن ساعت خوابتان بعد از رسیدن به مقصد کم کنید، میتوانید چند روز قبل از پروازهای طولانی مدت الگوی خوابتان را به هم بزنید و به تدریج به ساعت خواب در مقصدتان نزدیکش کنید. بلیط پروازتان را برای ساعتی بگیرید که با توجه به مدت زمان پرواز، زمانی که به مقصد رسیدید، هوا هنوز روشن باشد و زمان کافی برای انجام فعالیت های مختلف داشته باشید تا برای خوابیدن در شب به اندازه کافی خسته بشوید.

 

به موقع به فرودگاه بروید.

دیر رسیدن به فرودگاه باعث میشود شروع سفرتان با کلی استرس جاماندن از پرواز همراه باشد و مطمئن باشید در پرواز های طولانی مدت، استرس آخرین چیزی است که باید سراغتان بیاید. در طول این پروازها باید کاملا آرام باشید. پس با برآورد ترافیک و فاصله منزلتان از فرودگاه، زمان مناسبی را برای خارج شدن از خانه انتخاب کنید تا به موقع به فرودگاه برسید.

 

از استرستان کم کنید.

روز قبل سفر به جای اینکه دائم سر کار باشید و خودتان را با استرس های شغلیتان کلافه کنید، چند ساعت زودتر به منزل بروید، با آرامش وسایلتان را جمع کنید و کمی ریلکس کنید، قرار است برای زمانی معادل یک روز کامل در راه رسیدن به مقصدتان باشید، پس به هر طریق ممکن از استرس قبل از شروع سفرتان کم کنید.

 

بالش خودتان را به همراه داشته باشید.

به همراه داشتن یک بالش کوچک که بهش عادت داشته باشید برای داشتن خوابی نسبتا راحت در سفرهای طولانی میتواند گزینه خوبی باشد. شاید این منظره که یک بزرگسال از ساک دستیش یک بالش کوچک دربیاورد و بذاره زیر سرش و بخوابد کمی خنده دار به نظر برسد، اما مطمئن باشید كسى كه از یک خواب راحت لذت خواهد برد، شما هستید.

دیدگاه شما