از ابعاد صندلی های هواپیما کم شده است: قسمت اول


بله درست است، این تصور ذهنی شما نبوده که از ابعاد صندلی ها کاسته شده، بلکه واقعا سایز صندلی های بخش "Economy" هواپیماها کم شده است. 

ابعاد میانگین خود صندلی به علاوه فضای پای آن حدود ٣٥ اینچ بوده که امروزه به ٣١ اینچ کاهش پیدا کرده، یعنی حدودا ١٢ سانتیمتر کاهش یافته است. این در حالیست که عرض این صندلی ها از ١٨ اینچ به ١٦و نيم اینچ رسیده یعنی حدودا ٤  ونیم سانتيمتر کاهش عرض داشته است. هدف این است که با کم کردن عرض و طول صندلی ها بتوانند فضای بیشتری رو به راهرو اختصاص دهند و در عین حال بتوانند تعداد ردیف صندلی های بیشتری رو به صندلی های هواپیما اضافه کنند و این سود بیشتری را برای شرکت های هواپیمایی به دنبال دارد.

شاید زمانی بود که مسافرینی که در لحظات آخر بلیط میگرفتند، از اینکه هواپیما همچنان جا دارد، خوشحال میشدند، اما امروزه این مساله موجب ناراحتی مسافرین شده و میخواهند که ابعاد صندلی ها به استاندارد قبلی خود برگردد و شرکت های هواپیمایی دست از کم کردن ابعاد صندلی ها بردارند، با کم شدن فضای پای مسافران،  افراد بیشتر دچار پادرد و ناراحتی در طول پرواز میشوند. به همین خاطر درخواست های زیادی برای قانونگذاران آمریکایی فرستاده شده تا قوانینی تصویب کنند که ابعاد صندلی ها به حالت استاندارد برگردانده شود. گروهی که این درخواست رو ارائه دادند، از ٣٠ هزار نفر که نظراتی مشابه داشتند برای این درخواست، امضا گرفته بودند.

باید کار درست رو انجام داد.

پائول هادسون یکی از مسئولان مربوطه اعلام کرده که نارضایتی مردم علاوه بر اینکه بخاطر ناراحت بودن در طول پرواز است، بلکه به این خاطر است که دیگر در چنین هواپیماهایی احساس امنیت نمیکنند. سازمان اجرایی هوانوردی آمریکا از شرکتهای خطوط هوایپیمایی خواست که برنامه های خروج اضطراریشان را آزمایش کنند که البته این برنامه ریزی ها باید واقع گرایانه باشد، زیرا که در شرایط اضطراری کوچکترین اشتباهی در برنامه ریزی ها میتواند با جان مسافرین بازی کند. هواپیماهایی که فاصله پشت صندلی تا پشت صندلی جلویی و فضای زیر پا کمتر از ٣١ اینچ بود، نتوانستند در این آزمایش ها موفق شوند، هرچند که هواپیماهایی را میبینیم که این اندازه در آنها حدود ٢٨ اینچ است که یعنی بسیار کم و همچنان در حال جابجا کردن مسافران هستند.

حتی پروازهایی هم که در مدت زمان پرواز دچار هیچ حادثه ای نمیشود، فاصله پشت تا پشت صندلی هایشان که کم باشد، این موضوع میتواند بر سلامت مسافران اثر منفی بگذارد. به صورت طبیعی وقتی در ارتفاع زیادی از سطح زمین قرار میگیریم و بدنمان مجبور است با تغییر فشار دست و پنجه نرم کند، اگر فضای کمی برای حرکت دادن پا و یا جابجا شدن در صندلی داشته باشید، این موضوع میتواند جریان خون در رگ ها را کندتر نیز بکند. این مشکل را بصورت عامیانه تحت عنوان عبارت "سندروم بخش مقرون به صرفه" هواپیما میشناسیم.

آقای هادسون معتقد است که "کم کردن فضای بین صندلی صرفا جهت اینکه شرکت هواپیمایی سود بیشتری ببرد، میتواند سلامت، امنیت و مسائل مربوط به راحت بودن مسافر در طول پرواز را به خطر بیاندازد." هادسون معتقد است همه شرکت های هواپیمایی به دنبال منفعت خود هستند، زیرا همه آن خطوط هوایی که شعارشان راحتی مسافر در طول پرواز هست نیز ابعاد صندلی هایشان را کم کرده اند. این در حالی است که قوانینی مربوط به اینکه ابعاد صندلی ها باید به حالت استاندارد برگردد و تعداد مسافرها به حداقل برسد، وضع شده است.

با وجود همه شکایت ها و اعتراض ها از سمت مسافرها، شرکت های هواپیمایی مخالف این موضوع هستند. جین مارین، سخنگوی شرکت Airline For America  عنوان کرد که دولت فقط میتواند تعاریف مربوط به اینکه ایمنی مسافر چطور در هرگونه از وسایل حمل ونقل مثل قطار، اتوبوس، ماشین و هواپیما تامین شود، وضع کند، و دولت نميتواند ابعاد صندلی ها را مشخص کند." و این در حالیست که سازمان هوانوردی فدرال چنین مسائلی را تعیین کرده است و از آنجاییکه بر این باورند که سفر با هواپیما، امن ترین راه سفر کردن است، باید امنیت مسافران را در اولویت قرار بدهند.

دیدگاه شما