"هنگام" جزيره اى بكر و زيبا


جزیره هنگام یکی از زیباترین مقاصد گردشگری کشور عزیزمان است که متاسفانه مورد کم لطفی مسافران و گردشگران قرار گرفته و آنطور که باید، برای بازدید از جاذبه های این جزیره به آنجا سفر نمیشود. این جزیره که در جنوب کشور قرار گرفته یکی از مقاصدی است که به راحتی میتوانید به آنجا برسید و البته سفر پرهزینه ای برایتان نخواهد بود. از آنجایی که این جزیره، جزیره کوچکی است، گشت و گذار در آن بیش از یک نیمروز یا نهایتا یک روز از شما زمانی نخواهد گرفت. پس اگر به جنوب کشور سفر کردید، این جزیره کوچک را در لیست مقاصد گردشگری خود قرار بدهید.

جزیره هنگام در جنوب جزیره قشم قرار گرفته و دسترسی به این جزیره از طریق قایق هایی که مداوم در رفت و آمد هستند، انجام میشود. اهالی این جزیره قایق های شخصی دارند و در هر بندری و لنگرگاهی از قشم که بخواهند توقف میکنند، اما مسافرانی که قصد بازدید از این جزیره را دارند، باید به روستای "شیب دراز" بروند و از آنجا با قایق های مسافربری به جزیره هنگام بروند. لذت قایق سواری بر روی خلیج فارس را هیچوقت فراموش نخواهید کرد و همین شروع خوب باعث میشود تا سفر خوب و به یادماندنی ای را تجربه کنید.

در طول مسیر رسیدن به هنگام از قشم، اگر شانس با شما یار باشد و آب و هوا مناسب باشد، گروهی از دلفین ها را خواهید دید که به جنب و جوش مشغول هستند. برای اینکه بتوانید از دیدن شیطنت این آبزیان خونگرم لذت ببرید، بهتر است اول صبح به سمت هنگام سفر کنید، زیرا معمولا در ساعات اولیه صبح میشود دلفین ها را دید. اگر خیلی خوش شانس باشید و چیزی باعث ترسیدن دلفین ها نشود، به قایقتان نزدیک میشوند و میتوانید از فاصله خیلی کم آنها را تماشا کنید. بعد از اینکه کمی دلفین ها را تماشا کردید و از آنها عکس انداختید، به سمت جزیره هنگام حرکت خواهید کرد. از دور که به جزیره نزدیک میشوید، اولین چیزی که نظرتان را به خود جلب میکند، شن زیبا، براق و یکدست ساحل مرجانی این جزیره است. همه گردشگران و مسافران این منطقه مشتی از شن های این ساحل را برای خود بعنوان یادگاری میبرند. ساحل های زیبای این جزیره کوچک پر است از صدف هایی که هنوز توسط اهالی جمع آوری نشده اند، میتوانید در طول این سواحل قدم بزنید و این صدف ها را جمع کنید. صدف های رنگی که صخره های ساحل ورودی جزیره را پوشانده اند یکی از زیبایی های این جزیره هستند.

یکی از کارهایی که در ساحل این جزیره میشود انجام داد، شنا کردن در آب شفاف و زلال این جزیره است. از آنجایی که ساحل این جزیره مرجانی است، آب آن بقدری شفاف است که در محدوده ای نزدیک به ساحل کف آب دیده میشود. فقط امیدوارم موقعی که درون آب هستید به اشتباه پایتان را بر روی موجودی دریایی به اسم طوطیا نگذارید، این آبزی، درست به شکل جوجه تیغی است و به اشتباه پا گذاشتن بر روی آن برایتان دردناک تمام خواهد شد.

بعد از آب تنی در این بخش از جزیره میتوانید سوار بر قایق بشوید و از قایقرانتان بخواهید شما را به بخش بومی نشین جزیره ببرند. در این مسیر، لاشه کشتی که سال ها پیش به گل نشسته بود را خواهید دید. در محدوده ای در کنار این کشتی، دسته ای از ماهی های مختلف که رنگارنگ هستند و در حال شنا کردن هستند را ببینید. اگر به همراهتان نان یا بیسکوییت دارید، میتوانید کمی به آنها غذا بدهید و آنها را از نزدیک تماشا کنید. به ساحل که برسید، از دور زنان بومی که لباس های محلی به تن دارند و نقاب بر صورت زده اند دیده میشوند. این زنها با فروش صنایع دستی که با مرجان ها و صدف های جزیره درست شده اند، کشیدن نقش حنا بر روی دستان مسافران در تامین مخارج به همسرانشان کمک میکنند. صنایع دستی جزیره بعنوان سوغات بسیار مناسب هستند، علاوه بر اینها میتوانید از بازار محلی جزیره، خوردنی هایی که مخصوص جنوب کشور است را نیز بخرید.

این جزیره مقصد بسیار مناسبی برای طبیعت گردان است، زیرا در کنار پارک کروکودیل این جزیره، منطقه ای را به کمپینگ اختصاص داده اند که در حد امکان وسایل و تجهیزات لازم برای اقامت شبانه و امن مسافرانی که به سبک طبیعت گردان سفر میکنند، تامین شده است.این جزیره که به دور از هیاهو و شلوغی شهرهای پر سر و صداست مقصد مناسبی برای بدست آوردن آرامش است. باید بدانید که این جزیره تعداد بسیار کمی ماشین دارد و باید سفر کردن روی جاده های آسفالت شده را از ذهنتان بیرون کنید چون خبری از چنین جاده هایی نیست.باید خودتان را برای پیاده روی در این جزیره آماده کنید.

دیدگاه شما