بیست کشور دیدنی دنیا: قسمت اول


"هزینه کردن برای سفر، باعث سرمایه گذاری درروح و وجود شما می شود."  Matthew Karsten

 

اماکن بسیار زیادی در دنیا وجود دارند که باید دیده شوند ولی حتی اگر ده تا جان هم داشته باشیم، باز هم زمان کافی برای دیدن همه آنها نخواهیم داشت؛ بنابراین باید از بین آنها انتخاب کنیم. اینکه نتوانیم جایی را انتخاب بکنیم بسیار آزار دهنده و سخت خواهد بود  به همان اندازه اینکه یک لیست بلند بالا از اماکن دیدنی دنیا داشته باشیم و ندانیم که کدامشان را انتخاب کنیم هم سخت خواهد بود.ما برای آسانتر کردن راه شما 20 عدد از کشور هایی که حتما باید ببینید را در زیر لیست کرده ایم.این لیست بر اساس نظر سنجی ها و سایت های معتبر دنیا Lonely Planet, Telegraph , Business Insider, Thrillist  و Rough Guides بدست آمده است.

 

نیوزلند

هیچ آدمی وجود ندارد که به نیوزلند سفر کرده باشد و عاشق طبیعت این سرزمین نشده باشد.به سختی میتوان مکان هایی مانند نیوزلند  پیدا کرد که مسافرین وتوریستها شدیداً به آن علاقه مند باشند؛ مثلاً صنایع دستی شگفت انگیز و طبیعت وسیع آنجا بسیار ستودنی است. نیوزلند دارای جنگلهای انبوه کهنسال ، ساحل های وسیع ، کوه های پوشیده از برف و چشمه های  چشمگیری دارد. پیشینه مردمان نیوزلند از هم زیستی  مائوری ها با اروپایی ها بدست آمده است. نیوزلند یکی از آن کشورهایی است که راحت می توان به آن سفر کرد زیرا کشور بسیار پیشرفته ای است و خدمات با کیفیتی را به دنیا عرضه می کند. به گردشگران توصیه میشود که غذاهای این سرزمین را حتماً امتحان کنند.

 

استرالیا

استرالیا یک کشور نیست بلکه یک قاره است.این کشور به طرز وسیعی در اخلاق و فرهنگ بسیار غنی است و دارای مناظر طبیعی زیبا و سرگرمی های بی شماری می باشد. در واقع استرالیا کشور بسیار راحتی هست و همه چیز در آنجا زنده است انگار که این کشور روح و جان دارد.سفر کردن به استرالیا ممکن است گران باشد ولی با استفاده کردن از برخی کوپن های مسافرتی و پروازهای ارزان قیمت می توانید از مقدار هزینه های آن بکاهید.یکی از دلایل اصلی که استرالیایی ها در آتجا زندگی می کنند همیشه آفتابی بودن آسمان آنجاست که همین امر سبب رونق گردشهای خارج شهری و پیک نیک در کنار سواحل استرالیا  شده است. در حین سفرتان به استرالیا فراموش نکنید که حتماً از 12 تخته سنگ  که به 12 یار عیسی مسیح معروف هستند دیدن کنید. این تخته سنگ ها یکی از آثار طبیعی شگفت انگیز این کشور می باشند، بعلاوهGreat Barrier Reef  وجزیره  Whitsunday  از جمله دیگر آثار طبیعی و دیدنی استرالیا هستند که باید دید.

 

ژاپن

ژاپن دارای یک  ترکیب خاصی از سنت و نوآوری می باشد.از گذشته تا کنون مذهب و میراث فرهنگی ژاپن به طرز خارق العاده ای در کنار هنر و معماری وجود داشته است. هزاران معابد بودایی و مکانهای مقدس در سرتاسر ژاپن وجود دارد که بیشترین آنها در شهر KYOTO  ، پایتخت فرهنگی ژاپن می باشند. ژاپن  دارای دو شهر دیدنی دیگر هم هست که Nara  وKanazawa  می باشند. کوه Fuji، کاخ سلطنتی، پارک Hiroshima Peace Memorial ، جزیره مقدس Itsukshima ،پارک ملی Osaka، پارک ملی  Chubu-Sangaku  وJapanese alps  از مکانهای جذاب و دیدنی این کشور می باشند.

این مطلب ادامه دارد.

دیدگاه شما