چگونه بهترین "سلفی" ها را وقتی تنهایی سفر میکنیم، بگیریم


به تنهایی سفر کردن راه خوبی برای بدست آوردن تجربه های جدید و گسترش دادن مرزهایتان است که در عین حال به شما اجازه میدهد بدون اینکه بخواهید نگران هماهنگ شدن با افراد دیگر باشید یا مدام بخواهید خواسته های آنها را برآورده کنید، خودتان لحظات را برای خودتان رقم می زنید. مطمئن باشید تنهایی سفر کردن میتواند بهترین راه برای شناخت محدودیت ها و در عین حال توانایی هایتان باشد. یکی از این محدودیت ها این است که وقتی در مناظر زیبا یا اماکن تاریخی معروف قرار میگیرید و دلتان میخواهد یک عکس خوب بگیرید، شاید در آن لحظه پیش خودتان بگویید "کاش دست دیگری داشتم تا ازم عکس میگرفت". خوشبختانه تکنولوژی عکس انداختن در سفر را برای کسایی که تنهایی سفر میکنند خیلی راحتتر کرده است. همه ما دوست داریم وقتی به سفر میرویم، بهترین عکس ها را از خودمان بگیریم، اما گاهی پیش می آید تجهیزاتش را به همراه نداریم یا رهگذری در کنارمان نیست که از ما عکس بگیرد. اگر تا حالا به تنهایی سفر کرده باشید و در چنین شرایطی قرار گرفته باشید، بالاخره راه هایی برای اینکه عکس های خوبی از خودتان بگیرید، پیدا کرده اید.

از سه پایه استفاده کنید.

حنی اگر تنهایی هم سفر نمیکنید، به همراه داشتن سه پایه میتواند برای انداختن عکس های دسته جمعی برای زمانی که میخواهید همه همسفرانتان داخل عکس باشند، بسیار مفید است. با استفاده از سه پایه عکس هایی بدون لرزش و بسیار با کیفیت خواهید انداخت. عکس انداختن به کمک سه پایه، کمک میکند عکس هایتان تار نشوند و فوکوس عکس در نقطه مناسبی از کادر قرار بگیرد. همینطور این ابزار جای زیادی اشغال نمیکند، جدیدترین نمونه های آن وزن سبک و استقامت بالایی دارند، البته در رابطه با وزن آن باید بگویم که نوع سه پایه ای که خریداری می کنید را باید متناسب با مدل دوربین عکاسیتان انتخاب کنید. علاوه بر سه پایه های کلاسیک، سه پایه هایی در بازار موجود هستند که پایه های انعطاف پذیر دارند و میتوانید آنها رو به دور شاخه درختان، نرده و ... ببندید و از خودتان عکاسی کنید. زمانی که از سه پایه استفاده میکنید، بد نیست یک شاتر دیجیتال هم داشته باشید تا از راه دور بتونید دوربین را کنترل کنید و از خودتان بهترین عکس ها را بگیرید.

از مونوپاد استفاده کنید.

استفاده از این وسیله دوست داشتنی چند سالی است که خیلی باب شده است. شاید استفاده از این وسیله کمی احمقانه به نظر برسد اما بی اندازه برای "سلفی" گرفتن مناسب و کارآمد هستند. استفاده از مونوپاد درست مثل این است که طول دستتان را زیاد کنید و از خودتان عکس بگیرید. با اینکار کادر عکستان بزرگتر میشود، فاصله دوربین از خودتان نیز بیشتر میشود و نهایتا بخش بیشتری از عکس را میتوانید به منظره پشت سرتان اختصاص بدهید. شخصا در خیلی از مسافرت هایم از این وسیله استفاده کردم و از آنجایی که در هر آب و هوایی میشود از آن استفاده کرد و معمولا گارانتی دارد، بسیار کارآمد است.

از گوپرو استفاده کنید.

اگر بدنبال با کیفیت ترین عکس یا فیلم در لحظه های پر از هیجان در سفرتان هستید، بهتر است که از دوربین های گوپرو استفاده کنید. میتوانید در حالی که دارید خودتان را برای انجام یک کار مهیج مثل اسکی کردن، پریدن از هواپیما یا پریدن از بانجی آماده میکنید، دوربین گوپرویتان را به کمک گیره ها و اتصالات آن به بدن یا دستتان وصل کنید تا آن لحظات هیجان انگیز را در قالب عکس یا فیلم ثبت کنید. این دوربین درست جایی به کار می آید که امکان استفاده از دوربین های دیگر بخاطر وزن یا حساس بودنشان نسبت به ضربه و آب وجود نداره.

از رهگذری بخواهید که از شما عکس بگیرد.

چه تجهیزات مخصوص عکاسی داشته باشید چه نداشته باشید، بد نیست هر از گاهی برای اینکه یک عکس تمام قد با کیفیت داشته باشید، از یک رهگذر بخواهید از شما عکس بگیرد. علاوه بر این شما به سفر نرفتید تا به یک مکان یا منظره از دور نگاه کنید، به آنجا سفر میکنید تا همه چیز آن شهر را از نزدیک تجربه کنید، اینکه از دور مجبور باشید تماشا کنید و عکسی بندازید، قطعا شما را راضی نخواهد کرد.پس گاها بد نیست که وقتی در یک بنای تاریخی هستید، دوربین را به کسی بسپارید تا بتوانید در نزدیکی آن بنا قرار بگیرید و از شما عکس بگیرند.  اینکار باعث میشود بتوانید با افراد محلی و با دیگر توریست ها تعامل برقرار کنید. البته فراموش نکنید که همیشه این کار باعث نمیشود عکس های خوبی داشته باشید، چون ممکن است کسی که دوربین را به او می سپارید از عکاسی هیچ چیز نداند. بهترین راه این است که از کسی بخواهید از شما عکس بگیرد که خودش یک دوربین حرفه ای یا حداقل نیمه حرفه ای به گردن داشته باشد.

از برنامه ها و اپلیکیشن های ویرایش عکس استفاده کنید.

خب حالا که بهترین عکس سلفی را انداختید، با آن چکار میتوانید بکنید. عکسی گرفتید که هم خودتان خوب افتادید هم منظره پشت سرتان به اندازه کافی گویای این است که شما در کجا و کدام شهر هستید. اما اگر نور عکس خوب نشده باشد چه کار کنید؟ مجبور هستید بارها این سلفی گرفتن را تکرار کنید تا عکس مناسب را بندازید. به جای اینکار از برنامه های مخصوص تلفن های همراه هوشمند استفاده کنید که به کمک آنها میتونید نور و رنگ عکس را اصلاح کنید. ممکن است همه چیز عکس خوب شده باشد، اما رهگذری در گوشه کادر شما قرار گرفته باشد و عکس را خراب کرده باشد، میتوانید به کمک این برنامه ها، گوشه عکس رو ببرید و دوباره در گوشیتان ذخیره اش کنید. تعداد این برنامه ها بسیار زیاد است و کارایی هایشان نیز بسیار متنوع است. اما برای ویرایش عکس هایی که با دوربین های حرفه ای گرفته میشوند، برنامه فتوشاپ بهترین نرم افزار است.

دوربینتان را ارتقا بدهید.

خیلی پیش آمده که عکس بدی انداخته شده، و به جای اینکه ایراد را از دوربین و قدیمی بودن مدل آن بدانیم، از عکاس ایراد میگیریم و بی کیفیت بودن عکس را گردن او میاندازیم. اما واقعیت این است که هر چه دوربین قدیمی تر باشد، قطعا کیفیت عکس هایش هم کمتر میشود. با گذشت زمان بد نیست که دوربینتان را ارتقا بدهید تا در سفرهایتان با این مشکل مواجه نشوید.

برچسب ها :
دیدگاه شما