عجيب ترين چيزهايى كه مسافران ميخواستند سوار هواپيما كنند


پرواز هوایی میتواند پراسترس و گیج کننده باشد، قانون و قواعد بسیاری هست که باید رعایت کرد. شاید مهم ترین قانون در رابطه با سفر هوایی این باشد که چه وسایلی را میتوانید با خودتان به داخل کابین ببرید و چه وسایلی را نمیتوانید با خودتون ببرید، هر وسیله ای را نمیشود با خودتون به داخل هواپیما ببرید، از آب معدنی گرفته تا انواع چاقوها و وسایل بُرنده. با وجود تمام دستگاه هایی که وسایل داخل کیف ها، ساک ها و چمدان ها را کنترل میکنند، باز هم افرادی پیدا میشوند که باز هم میخواهند وسایل عجیب و غریبی را با خودشان به داخل کابین هواپیما ببرند یا به قسمت بار بفرستند. چیزی که در بیشتر مواقع توسط پلیس فرودگاه ضبط میشود، چاقوهای جیبی است که معمولا هم مسافرین فراموش کرده اند تا آنها را داخل چمدان بگذارند و به قسمت بار بفرستند. بعضی ها هم دوست دارند از سفرشان سوغاتی های عجیب و غریب با خودشون بیاورند. اما چرا بعضی پیش خودشان فکر میکنند میتوانند وسایلی که در ادامه برایتان ذکر میکنم، را با خودشان به داخل هواپیما بیاورند؟

اره برقی

اینکه بخواهید با خودتان یک چاقوی جیبی به داخل هواپیما ببرید، کار غیرقانونی انجام داده اید، حالا فکرش را بکنید یکی پیدا بشود که بخواهد با خودش اره برقی حمل کند. این چیزی که الان مثال زدم یک داستان نبود، اتفاقی بود که واقعا افتاده است. در ژانویه ٢٠١٢ در فرودگاه المیرا در نیویورک، پلیس فرودگاه مردی را دستگیر کرد که قصد داشته است، یک اره برقی را بصورت دزدکی با خودش وارد هواپیما کند.  شاید این ماجرا مثل صحنه اول فیلم های تگزاسی بنظر برسد، اما واقعیت دارد. تنها دلیلی هم که برای پلیس ارائه داده بود، این بوده که اره برقی اش را لازم داشته است. جالب است که بدانید تا زمانی که بخواهید اره برقی را به بخش بار بفرستید با مشکلی مواجه نخواهید شد، البته به شرطی که هیچ گونه سوختی درون موتور آن نباشد. اما این موردی که برایتان گفتم مخزن سوختش کامل پر بوده و هیچ کس اجازه وارد کردن هیچ گونه مواد آتش زا به هواپیما را ندارد.

بچه ببر

بچه ببرها بسیار زیبا و دوست داشتنی هستند، طوریکه آدم دلش میخواد آنها را بعنوان حیوان خانگی نگه دارد. خیلی از افرادی که بعضی از انواع حیوانات وحشی را بعنوان حیوان خانگی نگه میدارند، بدشون نمیاد حیوان خانگشیان را با خودشان به سفر ببرند، و واقعیت این است که اگر کلا تنبل نباشند، راه هایی برای اینکار وجود دارد. اما وقتی از حیوان خانگی صحبت میکنیم، منظورمان گربه و سگ یا مثلا موش خرماست. نه حیوانات درنده ای که یا باید در باغ وحش باشند یا در طبیعت. قوانین برای حمل و جابجایی چنین حیواناتی بسیار سخت و جدی است. شاید به همین خاطر است که در سال ٢٠١٠ زنی ٣١ ساله میخواست بصورت دزدکی بچه ببری را در تایلند با خودش سوار هواپیما کند. این خانم کاملا آگاه بود که نمیتواند ببری که صرفا یک قلاده به گردن آن است با خودش سوار پرواز کند. از نظر خود این شخص آن حیوان فقط یک بچه گربه بود نه یک بچه ببر. درست است که هر دوی آنها از خانواده گربه سانان هستند ولی خیلی باهم تفاوت دارند. این خانم به قول خودش بچه گربه را به همراه کلی لباس در ساک دستی جا داده بود و زمانی که ساک اش از زیر دستگاه ایکس ری رد شد، پلیس متوجه وجود بچه ببری شد که با کمک قرص های خواب درون ساک به خواب رفته بود. مقامات از وجود این حیوان در ساک این خانم باخبر شدند. متاسفانه در خبرها اینگونه آمده که این خانم به قصد فروش این بچه ببر که خیلی هم زیبا بوده قصد ترک تایلند را داشته و امیدوار بوده که بتواند پول خوبی بابت فروشش بدست بیاورد.

جنازه

بعد از پروازهای بسیار طولانی خیلی هم دور از ذهن نیست که از بعضی از مسافرها بشنویم که در طول پرواز خسته شده اند و مثل جنازه شده اند، شاید هم بخاطر مدت زمان پرواز و فشار هوا کمی شبیه جنازه به نظر برسند. اما اگر قبل از پرواز مسافری شبیه جنازه به نظر برسد کمی عجیب است. در سال ٢٠١٠ دو خانم که در واقع مادر و دختر بودند، سعی داشتند پدر خانواده را که در سفری به انگلیس از دنیا رفته بود را از انگلستان به آلمان برگردانند. این دو زن جنازه مرد را بر روی ویلچر قرار داده بودند و طوری بهش لباس پوشانده بودند که کسی مشکوک نشود و سر او را طوری به لبه صندلی چرخدار تکیه داده بودند که انگار به خواب رفته است. یکی از کارگران فرودگاه که به این دو زن کمک کرده بود که مرد را از تاکسی پیاده کنند و بر روی صندلی چرخدار قرار بدهند به این ماجرا مشکوک شده بود، زیرا وقتی پوست بدن این مرد رو لمس کرده بوده از سرمای بیش از حد بدن او شوکه شده بود. زمانیکه آنها میخواستند کارت پرواز دریافت کنند، مسئولین پرواز هم مشکوک شده بودند و پلیس فرودگاه را باخبر کرده بودند. پزشکی که مرد را کنترل کرد اعلام کرد که این مرد احتمالا روز قبل از دنیا رفته، اما هر دو زن بر این مساله که تا مرد زمان رسیدن به فرودگاه زنده بوده، پافشاری میکردند.این خانم ها بخاطر اقدام به انتقال غیرقانونی جنازه بخاطر اینکه مجبور نباشند هزینه های سنگین انتقال قانونی جنازه را متحمل شوند، دستگیر شدند.

٤٢٠ پوند مغز گاو

سه مرد که از پروازی سودانی پیاده شده بودند و میخواستند وارد مصر شوند، توسط پلیس فرودگاه متوقف شدند. پلیس تصمیم گرفته بود یخچال های بزرگی که بهمراه این سه مرد بود را کنترل کنند. بعد از باز کردن یخچال های ٤٢٠ پوند مغز گاو پیدا کردند که ظاهرا این آقایان میخواستند آنها را به رستوران هایی در مصر بفروشند. مغز گاو در سودان بسیار ارزان تر از مصر است. به همین خاطر این افراد اقدام به انجام چنین کاری کردند، زیرا میخواستند پول خوبی به جیب بزنند. از آنجایی هم که طبق قوانین اجازه ورود کالاهای غیربهداشتی به مصر وجود ندارد، این مغزهای گاو ضبط شد تا سوزانده شوند.

دیدگاه شما