کارهایی که هیچوقت نباید در سفر با یک کشتی تفریحی انجام دهید


سفر با کشتی های تفریحی بسیار سرگرم کننده و عالی است. در اینگونه سفرها، کلی تفریحات متنوع در کشتی هست که میتوانید خودتان را با آنها مشغول کنید و خاطرات خوشی برای خود و همسفرانتان خلق کنید. اما قبل از اینکه کشتی از بندر حرکت کند باید چیزهایی را بدانید که دانستن آنها کمک میکند در سفر بر روی آب مریض نشوید یا صدمه نبینید.
 

بیمه مسافرتی خود را از شرکتی که کشتی متعلق به آن است نگیرید.

فکر کنید در طول سفر اتفاقی برای شما داخل کشتی بیافتد و قبل از سفرتان، بیمه مسافرتیتان را از همان آژانسی گرفته باشید که بلیط تور رو ازش خریدید، حالا برای اینکه خسارت شما را ندهند یا به هردلیل نخواهند هزینه ای که باید به شما پرداخت کنند، هزار بند، ماده وتبصره برایتان می آورند. بهترین حالت این است که شرکت بیمه ای که انتخاب میکند از آژانس مسافرتی مستقل باشد تا درصورتی که حادثه ای رخ داد بتوانید هزینه های درمانی را از بیمه دریافت کنید.

قبل از سفر واکسن بزنید.

متخصصین سفر با کشتی های تفریحی توصیه میکنند که قبل از سفر واکسن های مختلفی مثل سرخک، سرخجه و ... را بزنید، چون در چنین سفری با دریانوردانی که مدام به کشورهای مختلف سفر میکنند و مسافرانی که از کشورهای دیگر آمده اند، سفر خواهید کرد و هیچگاه نمیتوانید مطمئن باشید که در کشورهای دیگر چه بیماری هایی هست یا نیست. علاوه بر این باید به مقصدهایی که قرار است کشتی در بین راه در آنها توقف داشته باشد هم توجه کنید. بد نیست کمی در اینترنت تحقیق کنید که در آن شهرها بیماری های خاصی شایع است یا نه، در اینصورت اگر هنوز هم بر رفتن به سفر اصرار داشته باشید میتوانید واکسن آن بیماری را تزریق کنید، بعد به سفر بروید.

درمورد بوفه های غذا کمی بيش از حد خوش خيال نباشيد.

وعده های سلف سرویس همیشه همه مسافران را برای پرخوری وسوسه میکند، اما واقعیت این است که فقط در برخی از کشتی های تفریحی است که میتوانید با خیال راحت از تمام غذاها بخورید بدون اینکه نگران نحوه طبخ آنها باشید. معمولا غذاها در زمان سرو در دمای مناسب و تحت کنترل ارائه نمیشوند، ممکن است کیفیت غذاها در بسیاری از کشتی ها باب میل شما نباشد و برایتان سوال پیش بیاید که آشپزهای این کشتی چطور میتوانند این همه مواد اولیه را خراب کنند. اما اگر نگران کیفیت غذا هستید، بهتر است غذایی را انتخاب کنید که هنوز داغ است و ازش بخار بلند میشود و از غذاهایی که هم دمای اتاق هستند، صرف نظر کنید. اینطوری میتوانید خودتان را از مسمومیت غذایی در امان نگه دارید.

بیش از حد غذا نخورید.

بزرگترین مشكل در رابطه با غذا خوردن پرخوری است. درست است که برای سفرتان هزینه زیادی پرداخت کرده اید، و در بوفه های مختلفی در ساعات مختلف در نقاط گوناگون کشتی غذاهای متنوع سرو میشود، اما قرار نیست مدام در حال غذا خوردن باشید. سعی کنید غذاهای سالم را انتخاب کنید و کمتر فست فود بخورید، اینگونه هم احتمال مسمومیت غذایی را کم میکنید و علاوه بر این وقتی از سفر برگردید اضافه وزن پیدا نخواهید کرد. این را هم فراموش نکنید که تلاطم امواج دریا بصورت طبیعی ممکن است در شما حالت تهوع ایجاد کند و مطمئن باشید اگر معده اتان همواره پر باشد، شرایط را بدتر خواهید کرد.

در ساعات پایانی روز غذا نخورید.

بوفه های متعدد کشتی های تفریحی معمولا تا پاسی از شب غذا سرو میکنند، انگار که قسم خورده اند به اندازه پولی که از شما گرفته اند، به شما غذا بدهند. متخصصین سفر با کشتی های تفریحی همیشه به مسافرها پیشنهاد کرده اند که دو ساعت بعد از غروب آفتاب دیگر سمت بوفه های غذا نروند. عبارت معروفی هست که میگوید، " غذایی که در ساعات پایانی روز و دیروقت میخورید، درست مثل استقبال از مرگ است." به جای اینکه خودتان مدام مشغول غذا خوردن کنید، سرگرم تفریحات دیگر بشوید که با تحرک کمی هم به هضم غذاتون کمک کنید.

سعی کنید "یخ" در نوشیدنی نریزید.

سعی کنید همیشه از نوشیدنی هایی که در یخچال های بوفه هستند، استفاده کنید، یا برای آبمیوه های طبیعی برای نیم ساعت میوه ها را داخل یخچال قرار بدهید و بعد از مسئول بوفه بخواهید آب این میوه ها را برایتان بگیرد. علت این نکته ای که برایتان مطرح کردم این است که از پاک بودن دستگاه یخ ساز که مطمئنا خبر ندارید. علاوه بر این از تمیز بودن آبی که با آن یخ ها را درست میکنند هم بیخبرید. اگر آب آلوده باشد، یخ ها هم آلوده خواهند بود و به سادگی میتواند شما را مسموم کند.

 

دیدگاه شما