غذاهای زمستانی ایران


در ایران هر فصل غذاهایی خاص مخصوص آن فصل طبخ می‌شود و این سنتی است که از دیرباز تاکنون میان مردم رایج است. امروزه با اینکه مرز میان فصل‌ها کمرنگ‌تر از گذشته شده، اما کماکان سنت غذاهای فصلی تا حدودی برجای مانده‌است. البته این امر ریشه‌ای در طب سنتی نیز دارد چون طب سنتی بر این باور است که هر خوراک طبعی خاص دارد، به‌عنوان نمونه در زمستان و هوای سرد، خوراک‌های گرم به حفظ سلامتی کمک می‌کند و برعکس در فصول گرم، مردم به خوراک‌های سرد روی‌ می‌آورند.

هلیم

صبح‌های جمعه یک هلیم داغ خیلی می‌چسبد. این روزها در هر ماهی از سال می‌توانید هلیم تهیه کنید، اما در گذشته این خوراک پرطرفدار، بیشتر مواقع در فصول سرد طبخ می‌شد و کمتر ممکن بود که در تابستان یک هلیم جا افتاده پیدا کرد. هلیم یا حلیم به معنی خوراکی است که از بلغور و گوشت پخته می‌شود و باید آنقدر آن را هم زد تا لاب بگیرد و بعد از آماده شدن با روغن و ادویه‌جات خصوصا دارچین تزئین می‌شود.

مهم‌ترین بخش پخت این غذا، صبر و حوصله‌ی آشپز برای هم زدن طولانی و یک دست آن است. جالب است بدانید که برخی مردم این غذای خوشمزه را با شکر میل می کنند و برخی دیگر آن را با نمک نوش جان می‌کنند.

فرنی

فرنی یک غذای خوشمزه و آسان است که مردم ایران بیشتر اوقات آن را به‌عنوان صبحانه یا عصرانه میل می‌کنند. فرنی را از آرد برنج، آب، شیر و گلاب درست می‌کنند و وقتی داغ است آن را در کاسه‌ها می‌کشند و سپس شیره‌ی انگور یا عسل به آن اضافه می‌کنند، این ترکیب می‌تواند بهترین تقویت‌کننده برای روزهای سرد یا سرماخوردگی باشد.

آش انار

آش از قدیم تا به امروز از اصلی‌ترین و جذاب‌ترین غذاهای ایرانی بوده و هست و درست مانند خورش‌های ایرانی تنوعی بی‌پایانی دارد.

مقوی بودن این غذا و نیز حس گرمابخش آن را محبوب روزهای سرد کرده است. برنج، لپه، نخود، لوبیا، سبزی‌های معطر، سیر داغ و ... از جمله اجزای همیشگی آش‌ها هستند، به این‌ها می‌توان مواد مختلفی را افزود، یکی از این افزودنی‌ها که در زمستان بیشتر رایج است، رب یا آب انار است که ترکیب فوق را بدل به آش انار می‌کند.

خورش فسنجان

خورش فسنجان در هر گوشه‌ای از ایران سبک و سیاق خاص خود را برای طبخ دارد. تنها یک اشتراک بین همه خورش فسنجان‌های ایران وجود دارد و آن این است که این غذا، انتخابی مناسب برای روزهای زمستانی است، دلیلش هم استفاده از گردو است، یک دانه‌ی روغنی که به شما انرژی می‌بخشد.

به‌طور معمول این غذا با مرغ یا کوفته ریزه، مغز گردو و رب انار طبخ می‌شود، برخی که دوست دارند غذا را شیرین‌تر کنند، به آن شکر می‌افزایند. در استان گیلان برای طبخ فسنجان به جای مرغ یا گوشت از فیله‌ی ماهی سفید استفاده می‌شود، البته اهالی رشت یک دستور طبخ دیگر نیز دارند و آن استفاده از خودکا یا مرغابی است؛ اگر عاشق خورش فسنجان هستید، پیشنهاد می‌کنیم که این دو نوع فسنجان را در استان گیلان حتما امتحان کنید.

عدس پلو خراسانی

عدس پلو ترکیب ساده‌ای دارد، اما برخی برای تزیین به آن کشمش و خرما نیز اضافه می‌کنند که با اضافه شدن آن‌ها طبع این غذا گرم‌ می‌شود؛ اما عدس پلوی خراسانی‌ها زیره‌ی سیاه نیز دارد و به این ترتیب این غذا منبعی سرشار از انرژی برای روزهای زمستانی است.

ماهی‌هایی از جنوب

بهترین زمان برای خوردن غذاهای دریایی فصل زمستان است. اگر هوس خوش‌ طعم‌ترین غذاهای دریایی را کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که راهی شهر‌ها و جزایر جنوبی ایران شوید. در خطه جنوبی کشور، ماهی‌های متنوعی وجود دارند که از آن‌ها خوراک‌های لذیذی طبخ می‌کنند.

لبو، شلغم، باقلا

با سرد شدن هوا، خیابان‌های بسیاری از شهرها از جمله پایتخت ایران، تهران از چرخ‌های لبوفروشان و باقلا فروشان پر می‌شود. این خوراکی‌های خوشمزه به گونه‌ای پیام‌آور رسیدن فصل سرد هستند و خوردن آن‌ها تبدیل به یک رسم شده است. این خوراکی‌ها علاوه بر مزه‌ی خوب، یک میان وعده‌ی سالم نیز محسوب می‌شوند.

شلغم نیز از دیگر ملزومات زمستان است. شلغم پخته را می‌توان به‌عنوان صبحانه یا عصرانه میل کرد. خوردن شلغم نیز مثل هلیم روش‌های مختلفی دارد، برخی آن را با شیره می‌خورند و برخی دیگر بر روی آن نمک می‌زنند.

دیدگاه شما