۸ غذایی که پیش از مسافرت هوایی نباید بخورید


غذاها و نوشیدنی‌هایی که پیش از سفر هوایی نوش جان می‌کنید، در تغییر حال شما هنگام پرواز بسیار تاثیر دارند. برای اینکه در طول پرواز دچار حالت تهوع نشوید یا نفخ نکنید و بتوانید سفری امن و آسوده را تجربه کنید، توصیه می‌کنیم از مصرف برخی از خوراکی‌ها پرهیز کنید.

به‌عنوان نمونه، غذاهای چرب مانند فست‌فودها در ارتفاع چندین کیلومتری از سطح زمین بسیار دیرتر هضم می‌شوند و چیزی جز درد و ناراحتی شکم را برایتان به همراه نخواهند داشت. پس ترجیحا، غذاهایی که در ادامه برایتان ذکر کرده‌ایم را پیش از سوار شدن به هواپیما میل نکنید.

غذاهای سرخ کرده و فست فود


آیا در فرودگاه با دیدن رستوران‌های فست‌فود، دوست دارید ساندویچ و سیب‌زمینی سرخ‌کرده میل کنید؟ باید بدانید، هضم اینگونه غذاها در ارتفاع ۳۵ هزار فوتی بسیار سخت است. دستگاه گوارش شما بعد از میل کردن غذا، چربی‌های اشباع شده را پرورش می‌کند و این امر موجب ترش کردن یا به هم خوردن معده شما می‌شود. دانشمندان همچنین کشف کرده‌اند، خوردن غذاهایی با چربی‌های اشباع شده باعث انسداد جریان خون نیز می‌شود و احتمال بیماری‌هایی نظیر لخته‌شدن خود در سیاهرگ (DVT) را افزایش می‌دهد.

انواع کلم ها


هنگام بلند شدن هواپیما از زمین، فشار هوای داخل کابین هواپیما کاهش پیدا می‌کند و تا ۳۰ درصد باعث پراکنده شدن هوا در اطراف کابین می‌شود. این امر موجب بلعیده شدن هوا و افزایش گازهای موجود در معده و روده باریک می‌شود و شرایط ناراحت‌کننده‌ای مانند نفخ را برای مسافر به وجود می‌آورد. برای جلوگیری از این مشکل، از خوردن سبزیجاتی مثل بروکلی، گل کلم و دیگر انواع کلم‌ها که منجر به نفخ می‌شوند، خودداری کنید.

آب نبات و آدامس های رژیمی

محصولات رژیمی که قند ندارند شاید برای افرادی که رژیم یا دیابت دارند، مناسب باشند، اما این مواد خوراکی مقادیر زیادی شیرین‌کننده مصنوعی در خود دارند که متاسفانه بدن انسان برای هضم این مواد مصنوعی کاری نمی‌تواند انجام دهد، به همین دلیل، این مواد می‌توانند منجر به ایجاد نفخ، گاز و حتی خاصیت ضد یبوست شوند. احتمالا دوست ندارید که تمام مدت سفر خود را داخل دستشویی کوچک هواپیما سپری کنید، پس پیش از سفر سعی کنید آدامس یا آب نبات‌هایی بخرید که بدون شکر نیستند.

نوشیدنی های کربن دار


نوشیدنی‌های کربن دار نیز مانند آب‌های گازدار و ماءالشعیرها، منابع اصلی برای ایجاد نفخ هستند. حباب‌های گاز این نوشیدنی‌ها را مثل بالن‌های کوچکی تصور کنید که داخل معده شما فرود خواهند آمد و با تغییر فشار هوای آنها داخل معده، به سرعت باد می‌کنند و بزرگ می‌شوند. تحمل این شرایط به هیچ عنوان آسان نیست.

حبوبات

حبوبات نیز از دیگر خوراکی‌هایی نفاخ هستند. بسیاری از سبزیجات و حبوبات حاوی نوعی شکر غیرقابل هضم هستند که منجر به نفخ شکم می‌شوند. اگر نمی‌توانید از خوردن یک کاسه لوبیای گرم یا عدسی برای صبحانه چشم‌پوشی کنید، حداقل آنها را از یک شب قبل داخل آب خیس کنید تا شکرهای نفاخ آن تا حدی از بین بروند.

 

سیر

سیر بسیار خوش‌طعم است اما باعث بوی بد‌دهان و بدن انسان می‌شود. سیر حاوی سولفوریک است و توسط جریان خون و ریه جذب می‌شود، بدین معنا که پس از خوردن سیر حتما بوی سیر خواهید گرفت. حتی اگر دندان‌های خود را مسواک بزنید یا آدامس بجوید. بنابراین، اگر به مسافر بغل دستی خود در هواپیما اهمیت می‌دهید، از خوردن غذاهای سیر‌دار، پیش از پرواز خودداری کنید.

آب، یخ، قهوه یا چای داخل هواپیما را ننوشید

خیلی خوب است که آب بدن شما تکمیل باشد، اما بهتر است شیشه آب خودتان را همراه داشته باشید و از نوشیدنی‌های رایگان داخل کابین هواپیما استفاده نکنید. تحقیقات نشان داده‌اند، تانکرهای آب بیشتر هواپیماها با استانداردهای بهداشتی مطابقت ندارند و حاوی باکتری‌هایی نظیر (E. coli) هستند. چای و قهوه‌هایی که داخل هواپیما سرو می‌شوند نیز از همین تانکر تهیه می‌شوند و اصولا به اندازه کافی گرم نمی‌شوند تا باکتری‌ها کشته شوند. از گرفتن یخ نیز خودداری کنید چون همین مشکل مشابه به آب و چای را دارد.

دیدگاه شما