٥ شهر خطرناکی كه نبايد تنهايى و به قصد گردش به آنجا بروید.


بسیاری از مردم با هدف ماجراجویی منزل را ترک میکنند و به شهرهای جدید سفر میکنند. سفر کردن همیشه برای این افراد با هدف دیدن و تجربه کردن جاها و اتفاقات جدید همراه است. درست است که همچین سفرهایی جالب به نظر میرسند اما همیشه باید احتیاط کرد و قبل از شروع سفر و انتخاب مقصد درباره آن شهر حسابی تحقیق کرد.
 

بعضی شهرها را باید از لیست مقاصد گردشگردیتان حذف کنید، زیرا به دلایل مختلف شرایط مناسبی برای توریست ها فراهم نیست. ممکن است در آن شهرها از شما دزدی بشود، به شما حمله کنند و .. به همین خاطر باید مقاصدی را انتخاب کنید که وقوع جُرم های مختلف در آنها بسیار کم باشد و شرایط امن برای گردشگران مهیا باشد.

طبق آمار، ونزوئلا یکی از مقاصد گردشگری خطرناک است زیرا بخاطر بیشترین تعداد قتل نفس در پایتخت این کشور در کل دنیا، اصلا امن نیست. اگز جرات سفر کردن به این شهرها را دارید، مطمئن شوید که همسفری خواهید داشت که همیشه کنارتان خواهد بود و شما را در نیمه راه تنها نخواهد گذاشت. اینگونه میتوانید تا حدی از خطرات و اتفاقات غیرقابل پیش بینی جلوگیری کنید. دنیا میتواند جای بسیار خطرناکی باشد پس عاقلانه تر این است که به تنهایی با این شرایط مواجه نشوید.

در ادامه چندتا از خطرناک ترین شهرها که برای توریست هایی که تنهایی سفر میکنند و اصلا مناسب نیستند را به شما معرفی میکنیم؛

_ مکزیکو سیتی، مکزیک:

این شهر بخاطر آدم ربایی، دزدی و تجاوز جزء خطرناک ترین های لیست ما قرار گرفته است. حتی از طرف مقامات دولتی هم اعلامیه هایی مبنی بر احتمال وقوع خطر و جرم های مختلف صادر شده که مسافران با خواندن آنها از شرایط این شهر اطلاع و آگاهی پیدا کنند. شهروندان آمریکایی که به مکزیکوسیتی میروند، طعمه خلافکاران این شهر میشوند. انواع جرم ها و خلاف ها توسط گروه های سازماندهی شده انجام میشود. اگر تحت هر شرایطی مجبور به سفر به این شهر شدید،تنها نروید. یک همسفر پیدا کنید. ریسک گرفتار شدن در دام خلافکارهای این شهر وقتی که تنها باشید بسیار زیاد است.

_ دیترویت، میشیگان:

هرچند که مقامات این شهر در تلاش برای بهبود وضعیت این شهر هستند اما دیترویت همچنان در لیست خطرناک ترین مقاصد برای گردشگری قرار دارد. دزدی، تجاوز، ورود غیرقانونی به خانه ها، فروش مواد مخدرو ... از جمله خلاف هایی هستند که در خیابان های این شهر به وفور دیده میشوند.

_لیما، پرو:

مقامات محلی همواره در حال هشدار دادن به توریست ها و حتی افراد محلی هستند. حتی زندگی کردن در این شهر با خطرات زیادی همراه است. خلافهای متعدد و زیادی در خیابان های این شهر انجام میشود، مخصوصا در جاهایی که تعداد توریست ها زیاد هستند. بهمراه داشتن همسفر و درواقع گروهی سفر کردن به این شهر کاری عاقلانه ای بنظر میرسد.

_دهلی نو، هندوستان:

این شهر نه تنها یکی از کثیف ترین و آلوده ترین شهرهای دنیاست، بلکه یکی از خطرناک ترین مقاصد گردشگری برای مسافرانی است که تنهایی سفرمیکنند، نیز هست. این شهر بسیار بزرگ است و جمعیتی بیش از ١٢ میلیون نفر دارد. مردمی که در شرایط بسیار سختی زندگی میکنند و بسیار هم فقر هستند، همین امر عامل اصلی وقوع جرائم بسیار و مختلف هستند که هر لحظه دامنگیر مسافرانی میشود که به این شهر سفر میکنند. جیب بری ساده ترین اما متداول ترین جرمی است که در این شهر اتفاق می افتد و روزانه مقدار بسیار زیادی از پول مسافران از آنها دزدیده میشود. پس مراقب پول ها و کیف پولتان باشید.

_ ممفیس:

هیچوقت تنهایی به این شهر سفر نکنید،  در سال ٢٠١٥ این شهر بعنوان سومین شهر خطرناک کشور شناخته شد. علت اصلی جرائمی که در این شهر بوقوع میپیوندد، فقر مردم آن است. دزدی، جیب بری، آتش زدن اموال عمومی و  سرقت موتور و خودرو از شایع ترین انواع جرم در این شهر است.

 

برچسب ها :
دیدگاه شما