لشکرآباد، پایتخت فلافل ایران


لشکرآباد اهواز بازار فلافل اهواز و بعنوان پایتخت فلافل ایران معروف است. وارد خیابان انوشه در منطقه عرب نشین لشکرآباد که می شوید بوی فلافل و  ترشی آب دهنتان را راه می اندازد. فلافل غذایی محلی در جنوب است که بسیار میان ایرانیان پرطرفدار می باشد.

 

در خیابان لشکرآباد هرچه جلوتر که می روید تنها چیزی که می بینید فلافل فروشی های زیادی است که در دو طرف خیابان بساط کرده اند و مشتری هایشان دارند با ولع ساندویچ های فلافل پرملات خود را نوش جان می کنند. سرو فلافل در این فلافل فروش ها به صورت سلف سرویس است و مشتریان می توانند با هرچقدر ملات که می خواهند ساندویچ های خود را پر کنند.

 

برجسته ترین ویژگی این بازار خوشمزه برخورد محترمانه فروشندگان آن است که باعث جذب مشتری بیشتر می شود. مشتری ها می گویند این فروشنده ها پس از اینکه مشتری ها غذای خود را میل کردند هزینه غذا را دریافت می کنند. این حرکت فروشندگان حرکتی تظاهری نیست بلکه از آداب و رسوم مردم این منطقه نشات می گیرد.

 

این بازار لذیذ که صدها مغازه فلافل فروشی را در خود جای داده است خیلی معروف است و خود به تنهایی یکی از جاذبه های توریستی شهر اهواز به شمار می رود. علاوه بر فلافل خوراکی فوری خوشمزه دیگری نظیر سمبوسه، کپه، زولبیا، بامیه و گوشفیل نیز در این بازار دیدنی به فروش می رسند.

 

دیدگاه شما