از دیدنی ترین تالاب های کشور


در جنوب شرقی شهر فریدون کنار در مازندران تالاب بزرگی با 5400 هکتار وجود دارد که به دلیل دارا بودن مجموعه متنوعی از گیاهان، پرندگان و جانواران به یکی از غنی ترین اکوسیستم های تالابی شمال کشور تبدیل شده است. نادرترین موجود زنده ایران درنای سیبری که آخرین بازمانده نسل خود است، همیشه زمستان ها در این تالاب زندگی می کند و در بهار به شمال روسیه پر می کشد. به غیر از این درنای زیبا پرندگان دیگری مانند انواع مرغابی، قو،غاز، پرلا، باکلان، حواصیل، کشیل، پلیکان، شاهین، قره غاز، عقاب شاهی و عقاب دریایی نیز در این تالاب دیدنی و جذاب زندگی می کنند. ناحیه اطراف این تالاب زیبا را درختان بید، زبان گنجشک، داغداغان و شمشاد در برگرفته اند.

 

 

عمق تالاب فریدون کنار در زمستان ها به حداکثر خود می رسد. اگر قصد سفر به این تالاب شگفت انگیز را دارید فراموش نکنید که لباس ضدآب و چکمه بلند با خود بردارید و حواستان باشد که قسمت های عمیق این تالاب بیشتر از 2 متر عمق دارد.

 

 

به خاطر داشته باشید كه بیشتر این پرندگان مهاجر زمستانی هستند و تابستان را در جایی دیگر می‌گذرانند. اگر تابستان به منطقه بیایید بیشتر تالاب تبدیل به شالیزار شده و می‌توانید از طبیعت سبز منطقه لذت ببرید، اما خبری از پرندگان مهاجر نیست.

 

دیدگاه ها بسته شده است