تفریحی مهیج برای پرواز در سطح آب


در فصل تابستان هیچ تفریحی به اندازه تفریحات آبی برای آدم لذت بخش نیست. یکی از تفریحاتی که به تازگی در ایران پرطرفدار شده است، فلای بورد است. فلای بورد، وسیله است که با اتصال به یک جت اسکی  شخص را بر روی هوا معلق نگه می دارد و با پمپاژ و فشار آب به او اجازه مانور دادن و انجام حرکات نمایشی را می دهد. این وسیله ابتدا در مسابقات جهانی جت اسکی در چین در سال 2011 معرفی شد و به طور رسمی از ماه می سال 2012 در دسترس عموم قرار گرفت.

با این وسیله ورزشی تفریحی-آبی می توان در بالای سطح آب تا ارتفاع 12 متر آزادانه پرواز کرد و با شیرجه به داخل آب و بیرون آمدن نمایشهای جذاب و چشمگیری را خلق کرد.

فلای بورد دارای شناوری است که به کاربر اجازه می دهد تا از این وسیله ورزشی با اطمینان بیشتر استفاده کند. جت اسکی در تمام طول مدت استفاده از دستگاه، بر روی آب شناور بوده و به هر طرف که کاربر حرکت کند بدنبال وی کشیده خواهد شد.

فلای بورد ورزشی است که احتیاج به عکس العمل و قدرت تصمیم گیری بالایی دارد و باید بتوانید تعادل خود را در هنگام پرواز در روی سطح آب بدست آورید تا مثل یک انسان پرنده یا یک شناگر ماهر شوید و سپس قادر خواهید بود که از میان آب بلند شوید و ساعت ها از تخته فلای بورد خود لذت ببرید .

چنانچه تمایل دارید که از این تفریح هیجان انگیز استفاده کنید می توانید به جزیره کیش سفر کرده و با فلای بورد بر فراز خلیج همیشه فارس پرواز کنید.

همچنین در نزدیک تهران نیز دریاچه ای به نام فشافویه هست که آنجا نیز مجهز به فلای بورد است.

دیدگاه شما