کاسرول


برای تهیه این کاسرول احتیاج به ظرف پیرکس یا سرامیکی مستطیلی به ابعاد حدوداً ۲۰ در ۲۵ سانتی‌متر دارید. پس از قبل ظرف مورد نظرتان را با کره چرب کنید و کنار بگذارید.


سوسیس‌ها را به شکل نگینی خرد کنید و روی حرارت ملایم سرخ کنید. سپس آنها را در یک کاسه بزرگ بریزید. حال کف تابه یک قاشق کره بریزید و پیازها را داخل آن تفت بدهید. بعد از دو دقیقه، فلفل دلمه‌ای را اضافه کنید و ۲ دقیقه دیگر به تفت دادن ادامه دهید. سپس سیب‌زمینی و فلفل سبز را اضافه کنید و ۳ دقیقه دیگر همه مواد را تفت بدهید.


مواد داخل تابه را با سوسیس‌ها مخلوط کنید و آنها را در ظرفی که از قبل چرب کردید بریزید. حال، ظرف را در یخچال بگذارید تا مواد کمی خنک شوند. فر را روشن کنید و روی دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید.


بعد از اینکه مواد در یخچال کمی خنک شدند و فر هم گرم شد، تخم‌مرغ‌ها را بشکنید و شیر و نمک و فلفل را هم به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. مایع را روی سوسیس و مواد دیگر بریزید. در آخر پنیر چدار رنده شده را روی مواد بریزید، ظرف را با فویل آلومینیومی بپوشانید و آن را در فر قرار دهید.


بعد از ۴۵ دقیقه کاسرول سوسیس و تخم‌مرغ را از فر خارج کنید، فویل را از روی ظرف بردارید و دوباره به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه آن را در یخچال قرار دهید. قبل از خارج کردن کاسرول از فر با یک خلال دندان، پخته بودن آن را تست کنید. اگر خلال دندان از داخل آن تمیز بیرون آمد، کاسرول آماده است. چند دقیقه صبر کنید کاسرول سوسیس و تخم‌مرغ خنک شود، و بعد آن را سرو کنید.

نوش جان!

دیدگاه شما