چرا باید در جوانی سفر کنیم؟


پیر و جوان نمی‌شناسد! سفر کردن در تمامی عمر انسان خاطره‌انگیز، به‌یادماندنی و دلپذیر است.


سفر، حس ماجراجویی شما را بیدار می‌کند. در هر سنی، زمانی که به خاطرات گذشته‌ی خود نگاه کنید، لحظاتی را به یاد خواهید آورد که برای آن‌ها احساس غرور می‌کنید و همین‌طور لحظاتی که برای آن‌ها احساس پشیمانی می‌کنید. با این وجود، بهتر است در غم اتفاقات گذشته نباشید. در عوض به جای خیال‌بافی درباره‌ی گذشته، به سفرهای مختلف بروید تا با معنای واقعی زندگی آشنا شوید. هر مقداری که هزینه و وقت خود را برای سفر به گوشه و کنار این کره‌ی خاکی صرف کنید، ارزشش را دارد. در اینجا صحبت از ماجراجویی و ریسک‌های بیشتر است.


سفر کردن، شخصیت شما را انعطاف‌پذیر می‌کند. شخصیت هر انسان در زمان جوانی شکل می‌گیرد. شخصیتی که برای باقی عمر هر  فرد، همراه او خواهد بود. یکی از موثرترین عوامل در شکل‌گیری و حتی تغییر شخصیت هر انسان، سفر کردن است. در طول سفرهای مختلف، انسان ممکن است با اتفاقات و شرایطی روبه‌رو شود که تا آن موقع، خود را در آن تصور نمی‌کرد.


با فرهنگ‌های گوناگون آشنا می‌شوید. به هر ترتیب در هر سنی که هستید، سعی کنید از روزمرگی‌ها و روتین‌های زندگی خود فاصله بگیرید و حداقل برای ادامه‌ی عمر خود وقت بگذارید. به سفرها و ماجراجویی‌های گوناگون در مناطق مختلف جهان بروید و خاطرات آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید. باور کنید تنها هزینه‌هایی که در کوله‌بار عمر انسان باقی می‌ماند، سفر کردن است.

دیدگاه شما