خانم هایی که تنهایی سفر میکنند، برای اینکه با افراد جدید آشنا شوند باید بدانند: قسمت دوم


سفر کردن بدون اینکه همسفری داشته باشید میتواند بسیار خسته کننده باشد، اما اگر از قبل کمی تمرین کرده باشید و بدانید که چگونه باید برای خودتان زمان بگذارید، میتوانید تجربه سفرهای انفرادیتان را به خاطره ای فراموش نشدنی تبدیل کنید و قطعا متوجه خواهید شد که تنهایی سفر کردن یکی از بهترین انواع سبک های سفر کردن است. به همین خاطر باید بدانید که چه کارهایی میتوانید انجام دهید تا در سفر احساس تنهایی نکنید و دوست های زیادی پیدا کنید؛

٣. در برنامه های گروهی شرکت کنید.

علاوه بر اینکه میتوانید سوار اتوبوس های گردشگری بشوید، راه دیگری که میتوانید به زندگی اجتماعی تان در سفرهای انفرادی ادامه بدهید، این است که در برنامه های گروهی شرکت کنید.

من عاشق غذا خوردن و امتحان کردن غذاهای مختلف و شیوه های طبخ گوناگون هستم به همین خاطر اگر طول مدت سفر اجازه بدهد حتما در کلاس های گروهی آشپزی شرکت میکنم، باورتون نمیشود که شرکت کردن در چنین کلاس هایی در یک شهر یا کشور دیگر با آدم هایی که کاملا جدید هستند و شما آنها را نمی شناسید چقدر میتواند برای شما هیجان انگیز باشد. غذا و آشپزی برای من جذاب است، شرکت در کلاس های دوچرخه سواری، قایقرانی و دیگر کلاس ها میتواند با روحیات شما سازگار باشد. چیزی که مهم است این است که در سفر هم به دنبال علائقتون بروید و چیزهای جدید به کمک افراد جدید یاد بگیرید. این برنامه ها و تورها معمولا گروهی هستند، میتوانید مطمئن باشید که دوست های زیادی پیدا میکنید. 

٤. در طول مسیر یک دوست یا همراه پیدا کنید.

این راهکار زمانی به کار شما می آید که سفری طولانی پیش رو داشته باشید و برنامه ریزی انعطاف پذیری داشته باشید و مجبور نباشید مدام برای هماهنگ شدن با برنامه ریزیتان عجله کنید.

یکبار در یکی از سفرهایم، مسافری را دیدم که او هم تنهایی سفر میکرد. به طور اتفاقی بعضی از برنامه هایمان باهم مشترک بود و به همین خاطر به این نتیجه رسیدیم که برای بازدید برخی اماکن گردشگری و تاریخی باهم از اقامتگاه خارج بشویم. بد نیست برای چند روز از سفرتان هم که شده اینگونه همسفری پیدا کنید.

این اتفاق در سفر با کوله پشتی به شهرهای اروپایی زیاد رخ می دهد. جوان های زیادی تنهایی به شهرهای اروپایی سفر میکنند، میتوانید برنامه های گردشگریتان را به آنها بگویید و اگر برنامه شان با شما مشترک بود، زمانی رو در کنار این افراد سپری کنید تا تنها نمانید و دوست های جدیدی پیدا کنید.

٥. از پیشنهاداتی که به شما میشود، استقبال کنید.

وقتی تنهایی سفر میکنید بصورت طبیعی زمان هایی پیش می آید که به شدت احساس تنهایی می کنید و دوست دارید با کسی هم صحبت بشوید، در این شرایط ممکن است از جانب افراد جدید پیشنهاداتی به شما بشود که با قبول کردن آنها ممکن است اوقات خوشی را برای خودتان رقم بزنید.

اگر فردی درونگرا هستید و در برقراری روابط اجتماعی با افراد جدید دچار مشکل هستید، میتوانید از این فرصت بعنوان یک تمرین استفاده کنید. در ابتدا شاید مجبور شوید که خودتان رو به اجبار در شرایطی قرار بدهید که با افراد جدید صحبت کنید. ساده ترین راه این است که دوستانه برخورد کنید. اینگونه واکنش مثبتی از طرف دیگران دریافت می کنید و به تدریج ترس شما از برقراری روابط اجتماعی با افراد جدید از بین می رود. بد نیست اگر فرد جدیدی شما رو به کاری یا صرف غذایی دعوت کرد، دعوتش را قبول کنید، البته در شرایطی که احساس ناامنی کردید، باید پیشنهاد آنها را رد کنید.

در نهایت با پا گذاشتن فراتر از مرزهای شخصی خود، میتوانید خاطرات بسیار خوبی برای خود رقم بزنید و تجربه های کم نظیری رو بدست بیاورید.

دیدگاه شما