غذای محلی آذربایجان غربی: آش دوغ


استان آذربایجان غربی جزو آن دسته از جاهایی است که آش دوغ از قدیم در آن طبخ می‌شد و امروز نیز آش دوغ از دوست داشتنی ترین غذاهای محلی این استان است.

 

مواد لازم:

 

نخود 250 گرم
تره ، جعفري ، شويد  700 گرم
برنج 1 پيمانه
دوغ گازدار 2 ليتر
نمك ، فلفل ، سير تازه خرد شده  به مقدار لازم


طرز تهیه :

 

نخود ها را از شب قبل در ظرف بزرگی اب خیس کنید و تا روز بعد چند بار آب آن را تعویض نمائید. برنج را نیز از شب قبل در آب و کمی نمک خیس کنید.


در قابلمه نخود ها را همراه با ۶ لیوان آب بپزید. پس از اینکه نخود ها پختند برنج را به آن اضافه نموده و صبر کنید تا برنج کاملا مغز پخت شود. دقت کنید که آب آش زیاد نباشد و جا برای اضافه کردن دوغ داشته باشید.


پس از اینکه برنج کاملا مغز پخت شد ، سبزی ها را که تمیز پاک کرده و ریز خرد کرده اید ، به آش اضافه کنید؛ در ظرف را نیمه باز بگذارید تا سبزی ها تیره رنگ نشوند.


15 دقیقه قبل از آماده شدن آش، دوغ را به آش بیفزائید و مرتب به هم بزنید تا کاملا با آش مخلوط شود. وقتی دوغ را اضافه کردید در ظرف باید کاملا باز باشد تا دوغ نبرد. بعد از حدود 15 دقیقا نمک و فلفل غذا را اضافه کنید. در زمان سرو کردن اش دوغ نیز سیر تازه خرد شده را به آن اضافه نمائید.


نکته :

 

این آش به دلیل داشتن مقدار زیاد دوغ و سیر باعث افت فشار خون میشود. پس در خوردن آن زیاده روی نکنید یا پس از مصرف کمی شیرینی بخورید. در صورت تمایل میتوانید نصف پیمانه جو پرک نیز به این آش اضافه نمائید.

دیدگاه شما