غذای محلی مازندران: آش ترش


این آش به خاطر مزه ملسی که دارد به آش ترش معروف است و از غذاهای محبوب شمالی است.

 

مواد لازم:

 

باقلا 1 لیوان . لوبیا 1 لیوان . عدس 1 لیوان . برنج نیم دانه 1/2 لیوان
سیر خرد شده 1 لیوان . چغندر 2 عدد . سبزی آش 400 گرم . شکر و رب انار مقدار لازم


طرز تهیه:

 

از شب قبل حبوبات ( باقلا ، لوبیا چیتی ، عدس ) را در ظرف های جداگانه درون آب خیس دهید و تا روز بعد چند بار آب آنها را تعویض نمائید ؛ چغندرها را پوست بکنید و ریز خرد کنید ، سبزی های آش را نیز ریز خرد کنید.
 
درون قابلمه ای اب فراوان بریزید سپس حبوبات ( باقلا ، عدس ، لوبیا ) و چغندر خرد شده را درون قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا زمانی که حبوبات بپزند ( بتوانید با دست حبوبات را له کنید )؛ پس از پخت حبوبات برنج نیم دانه را اضافه کنید ؛ پس از 15 دقیقه سبزی های خرد شده را نیز اضافه نمائید و حرارت را کم کنید و با در باز بگذارید آش جا بیفتد.
 
سیرها را بهمراه مقداری نمک درون روغن تفت دهید تا طلایی شده و تبدیل به سیر داغ شود، وقتی آش جا افتاد چند قاشق شکر و مقداری رب انار و نصف سیر داغ ها را اضافه کنید و 15 دقیقه دیگر بگذارید بپزد سپس درون کاسه بکشید و با نصف دیگر سیر داغ تزئین کنید.
 
نکته ها:

 

در این آش میتواند از انواع سبزی های مخصوص آش استفاده کنید اما سبزی هایی که در شمال برای این اش استفاده میشود عبارتند از: ( اسفناج 100 گرم + تره 100 گرم + گشنیز 100 گرم + جعفری 100 گرم ).
 
میزان شکر و رب انار این آش بستگی به سلیقه و طبع شما دارد و باید تا اندازه ای اضافه شود که آش طعم ترش و شیرینی داشته باشد، بجای باقلا سبز میتوانید از لپه باقلا هم استفاده کنید که در اینصورت باید لپه باقلا را همزمان با برنج نیم دانه اضافه کنید.

دیدگاه شما