خانم هایی که تنهایی سفر میکنند، برای اینکه با افراد جدید آشنا شوند باید بدانند: قسمت اول


یکی از سوالاتی که معمولا دوستان و آشنایانتان از شما می پرسند این است که "در سفر احساس تنهایی نمیکنید؟" در جواب این سوال که بنظر من خیلی هم عجیب نیست باید بگویم، همانطور که وقت هایی که این افراد در خانه خودشان هستند ممکن است احساس تنهایی کنند، در سفر هم ممکن است اوقاتی پیش بیاید که افرادی که تنهایی سفر میکنند نیز احساس تنهایی بکنند.

سفر کردن بدون اینکه همسفری داشته باشید میتواند بسیار خسته کننده باشد، اما اگر از قبل کمی تمرین کرده باشید و بدانید که چگونه باید برای خودتان زمان بگذارید، میتوانید تجربه تنهایی سفر کردن را به بهترین خاطراتتان تبدیل کنید و قطعا متوجه خواهید شد که تنهایی سفر کردن یکی از بهترین انواع سبک های سفر کردن است.

مثل خیلی دیگر از انواع سفر کردن، تنهایی سفر کردن برای خانم ها میتواند سختی های خاص خودش را داشته باشد، ولی به جرات میتوانم بگویم اینگونه سفر کردن را هر خانمی باید یک بار در طول عمر خود تجربه کند. باور کنید که سختی هایی که میکشید دربرابر تجربه هایی که بدست می آورید ناچیز است.

در ادامه نکاتی را برایتان میگویم که بد نیست خانم هایی که قصد دارند تنهایی سفرکنند بیشتر به آنها دقت کنند؛

١. در انتخاب محل اقامت دقت کنید.

اگر دوست دارید با کوله پشتی خود سفرکنید و قصد ندارید برای سفرتان زیاد خرج کنید، میتوانید در مسافرخانه اقامت داشته باشید، اما مسافرخانه ای رو انتخاب کنید که شلوغ باشد، خوابگاه ها هم میتوانند گزینه های خوبی باشند اما اگر فکر میکنید هزینه اش کمی بیشتر می شود میتوانید اتاقی را بگیرید که بتوانید با مسافر دیگری به صورت اشتراکی استفاده کنید. اینگونه میتوانید با افراد جدیدی نیز آشنا بشوید، اما من معمولا در سفرهایم ترجیح میدهم اتاق خصوصی در خوابگاه ها کرایه کنم. 

امروزه تنوع کیفیت در خوابگاه بسیار زیاد شده است، خدمات و سرویس هایی که بعضی از آنها ارائه میدهند، آنها را به خوابگاه هایی لوکس تبدیل کرده است. اگر نمی خواهید با فرد غریبه ای اتاق بگیرید، بهتر است اتاقی خصوصی بگیرید اما شب ها که بعد از گشت و گذار به خوابگاه برمی گردید، در نشیمن عمومی زمانی رو سپری کنید تا با افراد جدید آشنا بشوید و در فعالیت و بازی های گروهی که افراد در نشیمن خوابگاه انجام میدهند، شرکت کنید.

درصورتی که خوابگاه ها یا مسافرخانه های شلوغ مورد پسندتون نبودند، میتوانید اقامتگاه های کوچکتر که توسط افراد محلی اداره میشوند را انتخاب کنید، اینگونه از شلوغی بیش از حد خوابگاه ها در امان میمانید اما در عین حال میتوانید باز هم با افراد جدید که بیشتر درباره شهری که به آنجا سفر کردید، میدانند هم صحبت بشوید و درباره شهر و اماکن دیدنی، فرهنگ و نحوه زندگیشان اطلاعات خوبی بدست بیاورید و در نهایت دوستانی خوب پیدا کنید.

٢. تورهایی که راهنما دارند را انتخاب کنید.

با توجه به سبک سفر کردنتون، مقصد و برنامه ریزی هایتان برای سفر ممکن است تصمیم بگیرید که با تور برای بازدید اماکن دیدنی بروید. معمولا تورهای مختلفی هستند که با توجه های به خواسته های مختلف مسافران برگزار میشوند، قطعا توری که نیازهای شما را هم برآورده کند را به راحتی میتوانید پیدا کنید؛ تورهای یکروزه، چندروزه، تورهای عکاسی، تورهای دریایی، تورهایی که با هزینه های کم اجرا میشوند مثل تورهای گردشگری پیاده و... پس تورهای زیادی هستند که بتوانید از بین آنها انتخاب کنید و شهر را ببینید.

معمولا وقتی در یکی از شهرهای اروپایی هستم، ترجیح میدهم بصورت پیاده و تنهایی شهر را بگردم، زیرا قدم زدن بر روی خیابان هایی که اکثرا سنگفرش هستند و دیدن بافت قدیمی شهر حس و حال خوبی به من میدهد، اما زمانی که نیاز باشد به مکانی دور بروم که نیاز به ماشین داشته باشم، ترجیح میدهم که از اتوبوس های گردشگری استفاده کنم. با خرید بلیط تورهای این اتوبوس ها میتوانید در طول یک روز از اماکن تاریخی زیادی بازدید کنید که مطمئنا با پای پیاده در یک روز نمیشود به بناهای تاریخی سر زد. وقتی هم مقصدم شهری باشد که در آنجا به شدت احساس تنهایی کنم یا برای اینکه تنهایی به همه جا بروم راحت نباشم برای طول مدت اقامتم در آن شهر تورهای چند روزه میگیرم. با شرکت کردن در برنامه های این تورها اصلا احساس تنهایی نخواهید کرد و خواهید دید که بیشتر افراد هم مثل شما تنها سفر کرده اند.

دیدگاه شما