سماق پلو


مواد لازم:

 

برنج  2 پیمانه
گوشت چرخ کرده
300 گرم
پیاز رنده شده  1 عدد
زعفران دم کرده
3 قاشق غذاخوری
سماق
2 قاشق غذاخوری
روغن  به میزان کافی
نمک، فلفل و زردچوبه  به مقدار لازم

 

طرز تهیه:

 

ابتدا گوشت، پیاز، نمک، فلفل و زردچوبه را مخلوط می کنیم . گوشت را کامل ورز می دهیم و به صورت قلقلی های ریز در می آوریم. قلقلی های گوشتی را کمی تفت می دهیم.برنج را آبکش می کنیم و یک کفگیر از آن را با زعفران مخلوط می نماییم.


ته قابلمه کمی روغن می ریزیم. به اندازه یک کفگیر برنج (یک لایه از برنج ساده و یک لایه از برنجزعفرانی) درون آن می ریزیم. مقداری سماق روی آن می پاشیم. حال یک لایه از گوشت را بر روی برنج می  ریزیم.


تا آخر این کار را لایه به لایه انجام می دهیم، یعنی یک لایه برنج و یک لایه مواد در ضمن لایه آخر و بالایی باید برنج باشد.سماق هم در همه لایه ها باید بپاشیم.غذا را حدود 300 دقیقه روی حرارت می گذاریم.


 تا جایی که برنج دم بکشد و گوشت ها در میان آن کاملا بپزد. در انتها نیز به صورت دلخواه غذا تزئین می نماییم. برای تهیه برنج قرمز برای تزئین می توانید، کمی برنج را با آب چغندر پخته مخلوط کنید.
 
خواص سماق :


خواص ضد التهابی سماق


خاصیت ضد التهابی این گیاه باعث می شود که در کاهش تب موثر باشد. این گیاه در درمان آرتریت، التهاب پوست و مشکلات تنفسی مانند برونشیت و سرماخوردگی موثر است؛ همچنین می توان بسیاری از انواع آلرژی را با سماق درمان کرد.


خواص ضد میکروبی سماق


سماق در مبارزه با باکتری های عامل سالمونلا بسیار موثر است. می توان سبزیجات را هنگام شستشو با عصاره سماق مخلوط کرد تا انواع میکروب های سبزی زدوده شوند.


خواص ضد قارچی سماق


دانه های سماق قادر به درمان یک نوع قارچ خاص به نام قارچ آسپرژیلوس هستند. این قارچ سبب عفونت  ریه و سایر اندام های بدن می شود.

دیدگاه شما