حوادث هوایی مرگبار: قسمت اول


زمانی که شهر خودتان را به مقصد شهر یا کشور دیگری ترک میکنید، همیشه از اینکه ممکن است با خطراتی در طول راه مواجه بشوید، آگاه هستید. به هر روشی که سفر کنید همیشه خطراتی هست که شما و همسفرانتان را تهدید کند. سفر با هواپیما هم از این موارد مستثنی نیست. در طول تاریخ سفرهای هوایی، حوادث بسیاری رخ داده که باعث جان باختن افراد زیادی شده است. در ادامه مرگبارترین سوانح هوایی رو برای شما ذکر خواهیم کرد؛

_ هواپیمایی آمریکا، ایالت ایلینوی، شیکاگو؛ ۲۵ مه ۱۹۷۹، برابر با ۴ خرداد ۱۳۵۸

تعداد کشته: ٢٧٣ نفر

در تاریخ ۲۵ ماه مه سال ۱۹۷۹، سانحه ای در یکی از باندهای فرودگاه شیکاگو و در پرواز ۱۹۱ رخ داد که طی آن تمامی سرنشینان کشته شدند. این حادثه درست زمانی رخ داد که هواپیما تازه از باند فرودگاه بین المللی اوهِر شیکاگو بلند شده بود. در آن لحظه، موتور سمت چپ هواپیما از کار افتاد که باعث شد هواپیما بچرخد و در نهایت با زمین برخورد کند. هواپیما چند کیلومتر آن دورتر از باند پرواز سقوط کرده و در شعله های آتش سوخت. تلفات جانی این حادثه شامل ۲۷۱ نفر مسافر و خدمه هواپیما و ۲ نفر بر روی زمین بود.

_ هواپیمای نظامی ایران، ایران، شهداد؛ ۱۹ فوریه ۲۰۰۳، برابر با ۳۰ بهمن ۱۳۸۱

تعداد کشته: ٢٧٥

در تاریخ ۳۰ بهمن سال ۱۳۸۱، چند تن از اعضای سپاه پاسداران انقلاب جمهوری اسلامی ایران، طی سقوط دلخراش هواپیمای نظامی ايلوشن ٧٦  که از زاهدان به کرمان در حال پرواز بود، به شهادت رسیدند. این هواپیما در کوه های نزدیک کرمان سقوط کرد. گفته می شود وزش بادهای شدید باعث خارج شدن کنترل هواپیما از دست خلبان شده و دلیل وقوع این سانحه هوایی بوده است.

_هواپیمایی ایران ایر، ایران، تنگه هرمز؛ ۳ جولای ۱۹۸۸ برابر با ۱۲ تیر ۱۳۶۷

تعداد کشته: ٢٩٠

یکی از تلخ ترین وغیرانسانی ترین سوانح هوایی تاریخ، شلیک موشک هدایت شونده از ناو یواس‌اس وینسنس از نیروی دریایی آمریکا به سمت پرواز شماره ۶۵۵ ایران ایر بود. این هواپیما در مسیر بندرعباس به دبی در حال پرواز بود. این سانحه در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ رخ داد و جان ۲۹۰ تن از غیرنظامیان بی گناه، شامل ۶۶ کودک را گرفت. ۳۸ نفر از مسافران این هواپیما، غیر ایرانی بودند. طبق گفته دولت آمریکا، شلیک به هواپیمای ۶۵۵ ایران ایر، خطا در تشخیص هدف بوده است. خدمه‌ ناو آمریکایی ادعا کردند که هواپیمای مسافربری ایرانی را با یک جنگده اشتباه گرفته بودند. متاسفانه هیچکدام از خدمه ناو وینسنس تحت پیگرد قانونی قرار نگرفتند؛ حتی ویلیام راجرز، فرمانده ناو جنگی آمریکا در پایان خدمت خود مدال شجاعت گرفت.

_ هواپیمایی مالزی، اوکراین، هرابوو، ؛ ۱۷ جولای ۲۰۱۴ برابر با ۲۶ تیر

تعداد کشته: ٢٩٥

۲۹۵ نفر در سانحه هوایی پرواز شماره ۱۷ هواپیمایی مالزی جان خود رو از دست دادند. این هواپیما بخاطر شلیک نیروهای مخلف صلح در تاریخ ۱۴ جولای سال ۲۰۱۴ از ادامه پروازش بازماند. هواپیمای شماره ۱۷ در مسیر آمستردام به کوالالامپور در حال پرواز بود که توسط تروریست ها در حوالی مرز اوکراین و روسیه از پا در آمد. این هواپیما در نزدیکی "تورزِ" اوکراین که در ۴۰ کیلومتری مرز واقع شده، سقوط کرد. تحقیقات نشان داد که جنگجویان جدایی طلب مسئول این حادثه بودند.

_ هواپیمایی عربستان سعودی، عربستان، ریاض؛ ۱۹ آگوست ۱۹۸۰ برابر با ۲۸ مرداد

تعداد کشته:٣٠١

این مورد یکی از ناگوارترین و ترسناکترین سوانح هوایی است. این حادثه در پرواز ۱۶۳ هواپیمایی عربی (عربستان) که از کراچی پاکستان به جده در حال پرواز بود، طی توقفی که در شهر ریاض انجام شد، رخ داد. پرواز این هواپیما از کراچی تا ریاض، حادثه ای را در بر نداشت اما کمی بعد از پرواز از فرودگاه ریاض، آتشی درون هواپیما شعله ور شد. این آتش در پی غذا پختن یکی از مسافران بر روی اجاق قابل حمل (اجاق پیک نیک) رخ داد. با این که ممکن است این موضوع برایتان عجیب جلوه کند، اما برخی از شرکت های هواپیمایی خاورمیانه در آن زمان انعطاف بیشتری نسبت به خواسته های مسافران خود نشان می دادند؛ انعطافی که در این مورد خاص مربوط به غذا پختن می‌شد! خدمه پرواز پیامی به کارکنان باند فرودگاه ریاض ارسال کردند تا شرایط را برای فرود اضطراری آنها مهیا کنند. موضوع ناراحت کننده این است که هواپیما به انتهای باند فرودگاه هم رسید و سرنشینان را برای بیرون رفتن آماده کرد اما این هواپیما به یک‌باره منفجر شد. تمامی ۳۰۱ سرنشین پروازِ ۱۶۳ جان خود را از دست دادند و جنازه های قربانیان به‌صورت تلمبار شده در کنار خروجی های اضطراری یافت شد. چندین دلیل برای نجات نیافتن حتی یک نفر در این حادثه وجود دارد. از اصلی ترین دلایل آن میشه به هجوم جمعیت به سمت درهای خروجی و نیز عدم پایین آوردن فشار کابین توسط خدمه اشاره کرد. بد نیست بدانید که قبل از پرواز، همیشه هوای داخل هواپیما را با یک نوع گاز خاص تنظیم میکنند تا مسافران در ارتفاعات بالا احساس راحتی کنند. عدم تخلیه این گاز و تنظیم نکردن آن موقع فرود ممکن است موجب بروز مشکلاتی شود.

دیدگاه شما