کثیف ترین لوازم هتل ها


انتخاب مکان اقامتی بیشتر مسافران برای امنیت، راحتی، تمیزی و تمامی امکانات رفاهی هتل می باشد. در این میان مسافران دوست ندارند در هتلی اقامت داشته باشند که کثیف و آلود باشد و امکانات آن باب میل آنها نباشد. بنابراین ترجیح می دهند که به دنبال هتلی و لوکس و شیکی که قیمت معقولی دارد بروند. اما در هتل های لوکس هم وسایلی وجود دارند که آلوده هستند و ممکن است باعث بیماری شوند. به شما توصیه می کنیم که حدالامکان از این وسایل استفاده نکنید. اگر کنجکاو هستید که بفهمید این وسایل شامل چه مواردی می باشد با ما همراه باشید.

 

رو بالشی ها

بالش ها از اولین چیزهایی در اتاق هستند که شما به محض ورود از آنها برای استراحت کردن استفاده می کنید. البته خدمه هتل بعد از هربار ورود و خروج مسافران بالش ها را می شویند و ملحفه ها را عوض می کنند ولی ممکن است روبالشی را فراموش کنند. برای اطمینان بیشتر همیشه یک روبالشی همراه خود در حین سفر داشته باشید.

 

لیوان ها

قبل از استفاده کردن از لیوان ها از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید چون خدمه هتل فقط لیوان ها را آب می کشند و یا تنها با اسپری شیشه شوی آنها را تمیز می کنند یا حتی لیوان های که داخل بسته بندی قرار دارند را اگر تمیز باشند دوباره بسته بندی می کنند تا حس تمیزی به مسافران دهند. پس بهتر است هنگام سفر حتما لیوان خود را به همراه داشته باشید.

 

کنترل تلویزیون

تحقیقات نشان داده که ریموت های کنترل محل تجمع باکتری های نوع خاصی است که خطرناک و بیماری زا هستند. بهتر است در حین سفرتان ضدعفونی کننده همراه داشته باشید تا قبل از مصرف این وسیله آن را ضدعفونی کنید.

 

تلفن ها

از کثیف ترین وسایل داخل هتل به شمار می رود. البته امروزه به دلیل اینکه بیشتر افراد از تلفن همراه استفاده می کنند که آن هم دست کمی از خود تلفن داخل هتل ندارد. بیشتر خدمه تمیز کردن تلفن ها را فراموش می کنند بنابراین اگر خواستید از تلفن هتل استفاده کنید اول آن را ضدعفونی کنید.

 

پرده ها

بعضی از مسافران به محض ورود به اتاق و تاریک بودن آن به سمت پنجره می روند تا پرده ها را کنار بزنند ولی پرده ها نیز جزو کثیف ترین وسایل هتل می باشند که به ندرت دو ماهی یکبار شسته می شوند و منبع میکروب و آلودگی هستند.

 

کلید و پریزهای برق

نمونه دیگری از کثیف ترین وسایل هتل به دلیل بی توجهی خدمه هتل هستند. بهتر است قبل از استفاده همه پریزها را با اسپری مخصوص ضدعفونی کنید.


 

در آخر بهتر است که در کنار راحتی، شیک بودن و ظاهر هتل به باطن آن هم توجه کنیم. چون وقتی در سفر بیمار شویم یا یکی از همسفرانمان بیمار شود به ما در سفر خوش نخواهد گذشت.
 

دیدگاه شما