راه اندازی پرواز مستقیم تهران - بارسلونا


زهرا احمدی پور رئیس سازمان میراث  فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سفیر اسپانیا، ادواردو لوپز بوسکتس در دیداری، ضمن اعلام آمادگی برای توسعه همکاری های گردشگری دو کشور، بر راه اندازی پرواز مستقیم تهران - بارسلونا تاکید کردند.

رییس سازمان میراث فرهنگی ضمن بیان اینکه کشور اسپانیا الگوی موفقی در حوزه گردشگری است و تجربه های خوب و زیادی در این زمینه دارد گفت: باید بتوانیم از این تجربه ها استفاده کنیم تا ظرفیت های گردشگری ایران را به فرصت هایی برای کسب درآمد تبدیل کنیم.

ادواردو لوپز بوسکتس سفیر اسپانیا در تهران نیز در این دیدار گفت: تلاش می کنم مناسبات دو کشور در زمینه گردشگری و تبادل گردشگر ارتقا پیدا کند.

 

او با بیان اینکه سال گذشته 20 هزار ایرانی به اسپانیا سفر کرده اند، افزود: زمینه های افزایش همکاری در حوزه گردشگری در گذشته نیز بین مسئولان ایران و اسپانیا بررسی شده است. کشور اسپانیا در زمینه گردشگری در دنیا رتبه بالایی دارد و ما آمادگی داریم تجربیات خود را در اختیار ایران قرار دهیم.

سفیر اسپانیا در تهران گفت: می کوشیم توان سفارت اسپانیا را برای صدور ویزا دو برابر کنیم. همچنین معتقدیم که راه اندازی پروازهای مستقیم تأثیر بسزایی در افزایش تبادل گردشگر بین دو کشور خواهد داشت.

براساس توافقات انجام شده، ایرلاین ماهان، تا ماه ژوئن (فروردین)، پرواز مستقیم به بارسلونا خواهد داشت و تلاش می کنیم پرواز مستقیم به مادرید را نیز در آینده ای نزدیک برقرار کنیم. به علاوه، اسپانیا آمادگی دارد در بخش فنی، آموزشی و مدیریتی همکاری خود را با ایران آغاز کند.

دیدگاه شما