افتتاح 3 اقامتگاه بوم گردی در یزد


سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، محمدرضا نصیری در آئین افتتاح این اقامتگاه ها، گفت:

گردشگری فرصت های بسیاری را برای کسب و کارهای کوچک خانوادگی ایجاد می کند که بیشتر آنها، روابط مستقیم و متقابل میزبان و مهمان را در خانه و املاک خانواده گردشگرپذیر در بردارند.این حضور و مشارکت از سوی خانواده، برای تجربه و رضایت گردشگر هم چنین برای توسعه پایدار مقصد و جامعه محلی، امری بسیار حیاتی است.

نصیری همچنین اظهار کرد: یکی از کسب و کارهای کوچک گردشگری که در چند سال گذشته در ایران به شدت در حال توسعه است، ایجاد و توسعه اقامتگاه های بوم گردی است.

تاکنون 40 اقامتگاه بوم گردی در سطح استان یزد بهره برداری شده است که با راه اندازی سه اقامتگاه بوم گردی کلوت، واحه و ساعتچی، تعداد اقامتگاه های بوم گردی فعال در سطح استان یزد به 43 واحد رسیده است. اقامتگاه های بوم گردی استان یزد در سطح بافت های تاریخی شهرستانهایی نظیر اردکان، میبد و ابرکوه و چند روستای استان مستقر هستند و هر یک از این اقامتگاه ها خدمات متفاوتی را به گردشگران ارائه می دهند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان در خصوص ایجاد اقامتگاه های بوم گردی نیز خاطرنشان کرد: هدف ما از ایجاد این اقامتگاه ها ترویج آداب و رسوم سنتی و احیای بافت های تاریخی و همچنین حفظ خانه های تاریخی است.

نصیری درباره تسهیلات واحدهای اقامتی بوم گردی هم اظهار کرد: با هماهنگی این اداره کل با صندوق کارآفرینی امید استان یزد به بوم گردی های استان تسهیلات کم بهره تعلق گرفته است و امیدواریم با همکاری بیشتر بین این دو ارگان، شاهد افزایش تعداد اقامتگاه های بوم گردی در سطح استان یزد در راستای رفاه حال گردشگران باشیم.

دیدگاه شما