فرانسه ویزای ایرانیان را سریعتر صادر می کند


ژان مارک آیرو وزیر امور خارجه در نشستی گفت: "ما سعی می کنیم برای روادید، تسهیلات بیشتری داشته باشیم و صدور ویزا را راحت تر کنیم و این موضوع را به سفارت فرانسه در ایران اعلام کرده ام و سفیر ما هم در این خصوص فعالیت زیادی دارد."

او در همایش تجاری ایران و فرانسه با تاکید کردن بر اینکه به دنبال همکاری طولانی مدت با ایران در بخش های ریلی، بندری و انرژی هستیم، گفت: "بعد از امضای قرارداد وین وارد مرحله جدیدی شدیم و این تفاهم برای ما بسیار مهم است."

وی اضافه کرد که ایران در آموزش عالی در تمام دنیا خوشنام است و برای همین هم ما می خواهیم با این کشور تعامل دانشگاهی داشته باشیم. در همین راستا هم ١٧ تفاهم نامه همکاری دانشگاه ها در گذشته امضا شده که به سود دو کشور است. باید بگویم که فرانسه از همکاری دو جانبه استقبال می کند.

وزیر خارجه فرانسه از همکاری دو کشور برای مبارزه با تروریسم خبر داد و اضافه کرد: "روابط ایران و فرانسه بعد از برجام بیش از ۲۰۰ درصد شده است و رنو و پژو در ایران فعال شده اند و فعالیت این شرکت ها در ایران ایجاد کار می کند. همچنین قرار است ۱۰۰ فروند هواپیما به ایران تحویل شود که اولین آن تحویل شد و امیدوارم سایر آنها هم به همین سرعت تحویل شود."

و در آخر با اشاره به اینکه فرانسه در زمینه گارانتی صادرات به ایران فعال است گفت که بانک های فرانسوی و صادرکنندگانی که می خواهند با ایران همکاری داشته باشند را گارانتی می کند که نشان از اعتماد فرانسه به تجارت با ایران است همچنین تلاش می کنیم بانک های بیشتری را وارد این عرصه کنیم. هر چند پیشرفت های زیادی داشته ایم اما تجار ما تصور می کنند حضور در ایران کمی پیچیده است، بنابراین باید قفل های مالی در روابط دو کشور برداشته شود.

دیدگاه شما