معایب مقاصد گردشگری مختلف از دید مسافران: قسمت اول


هر کشوری زیبایی‌ها و زشتی‌ها و سفر کردن به کشوری مزایا و معایب خاص خود را دارد. در هر صورت تا هنگامی که از شهری بازدید نکرده باشید از معایب آن اطلاعی ندارید، به همین خاطر بد نیست که قبل از سفر درباره شهر مقصدمان کمی تحقیق کنیم و کمی درباره نظر مسافرانی که قبلا به این شهرها رفته اند تحقیق کنیم. در این متن میخواهیم نظرات بازدیدکنندگان از شهرهای مختلف را برایتان بازگو کنیم تا از معایب سفر به شهرهای بزرگ و کشورهای مختلف آگاه بشوید.

خیلی کم پیش می آید که کسی درباره معایب سفرش برای شما بگوید، حتی اگر در طول سفرشان در سرمای کشنده مانده باشند، زیر آفتاب سوزان قرار گرفته باشند، مورد سرقت قرار گرفته باشند و... هرگز از اتفاقات بد سفر دوستانتان از آنها چیزی نخواهید شنید. همیشه از حوادث و خاطرات خوب سفر برای شما خواهند گفت زیرا نمیخواهند باعث شوند که تصور شما از آنها برهم بخورد یا در ذهن خودتان از آنها آدمی دست و پا چلفتی بسازید که همیشه گرفتار مشکلات میشود. پس از بازگشت دوستانتان از صربستان چنین چیزی میگویند: " بیابانهای متروکه و یخ زده و ۱۴ روز کولاک پشت سر هم رو که در نظر نگیریم، صربستان جای قشنگی است!" بعد به همه خواهد گفت که مردم این کشور چقدر مهمان نواز بودند و از خوراکی های خوشمزه این کشور برایتان خواهد گفت.

اما به لطف اینترنت و تمام وبلاگ های مسافرتی، فرصت این رو خواهیم داشت که قبل از شروع سفر درباره مزایا و معایب کشور مقصدمون تحقیق کنیم. البته این رو هم باید بگم که هر نکته ای که در ادامه میخوانید، به دور از هر گونه تعصب و نژادپرستی مطرح شده است.

مسافر شماره ١: 

چین؛ رانندگی

قوانین تصادف در چین با کل دنیا متفاوت است، مانند هرجایی دیگر در دنیا، کسی که مقصر بوده باید خسارت مالی و جسمی فرد متضرر رو پرداخت کند، اما در چین شخصی که مقصر است باید غرامت تمامی خسارات قربانی را نیز پرداخت کند. حتی اگر قربانی تا آخر عمر کابوس ببیند، مقصر باید خسارت روحی او را پرداخت کند. ولی اگر قربانی در همان مکان جان به جان آفرین تسلیم کند، یک برگ جریمه مشخص و ثابت در انتظار مقصر است. این کار باعث شده تا مقصر بعد از تصادف دنده عقب بگیرد و قربانی را یک بار دیگر زیر کند تا از مرگ قربانی اطمینان حاصل شود، چون اثبات قتل در این موارد اندکی سخت است، زیرا معمولا رانندگان بی حواس بهانه می آورند که "فکر کردم چاله یا دست‌انداز است." شاید به نظرتون شوخی بیاد اما این ماجرا واقعی است. همین موضوع باعث آشفتگی خاطر بسیاری از مسافرانی میشود که به چین سفر میکنند.

مسافر شماره ٢:

ونیز؛ بوی نامطبوع

ونیز شهری زیباست که دیدن عکس هایش میتواند دل هر مسافری ببرد، اما وقتی به ونیز نزدیک میشوید، آنقدری که در عکس ها بنظرتان می آمده، جذاب نخواهد بود، زیرا کانال های آب کثیفی که بوی نامطبوعی میدهند باعث آزرده خاطر شدنتان میشوند. تقریبا تمام مردم این شهر سیگاری هستند و همه جا از ته سیگار پر است.

مسافر شماره ٣:

استرالیا؛ حشرات موذی

چیزی که قطع به یقین باعث اذیت شدن شما در استرالیا خواهد شد، حشرات موذی است که به شما امان نمیدهند با خیال آسوده به گشت و گذار بپردازید. گویا که استرالیا اول حشره بوده بعد تبدیل به کشور شده است. آنقدر تعداد حشرات زیاد است که اگر غافل بشوید ممکن است در دهان، چشم و بینیتان بروند.

مسافر شماره ٤:

استرالیا؛ سگ های ولگرد

تعداد سگ های ولگرد در این کشور انقدر زیاد است که ممکن است باعث شود شما حس ناامنی داشته باشید.

مسافر شماره ٥:

مراکش؛ کمبود دستمال کاغذی

شاید عجیب به نظر برسد که یک کشور دچار کمبود دستمال کاغذی باشد، اما این قضیه انقدر جدی و بحرانی است که به ندرت در سرویس های بهداشتی این کشور دستمال کاغذی خواهید دید. پس موقعی که داشتید وسایل سفرتان را جمع میکردید حتما دستمال کاغذی بردارید.

مسافر شماره ٦:

نیوزلند؛ مواد مخدر

نیوزلند مشکلی جدی با مواد مخدر دارد. تعداد کسانی که سعی در فروختن مواد به من داشتند آنقدر زیاد بود که تعدادشان از دستم در رفته است. قطعا اگر به این کشور سفر کنید این موضوع رو از نزدیک لمس خواهید کرد. گاها فرار کردن از دست این افراد سخت خواهد بود.

مسافر شماره ٧: 

ایتالیا (میلان)؛ نقاشی های نامتعارف بر دیوارها

ایتالیا پر شده از تصاویر نامناسب، خنده دار یا نوشته های سیاسی بر دیوار ساختمانها، قطارها و... چند ماه پیش که به میلان سفر کرده بودم، با تعداد زیادی از این نقاشی ها مواجه شدم که بصورت قابل ملاحظه ای نمای شهر رو خدشه دار کرده بودند.

دیدگاه شما