نكاتى كه دوستداران "كمپ زدن" بايد بدانند: قسمت اول


کمپ زدن و اقامت چند روزه در چادر و طبیعت گردی میتواند به همان اندازه ای که هیجان انگیز  و متنوع است، پیچیده و پر از کثیف کاری باشد. یک چیزی که کمپ زدن را هیجان انگیزتر می کند، آتشی است که شب ها برپا می کنید و دور آن می نشینید. اما برای ما زیاد پیش آمده که کبریت یا فندک را فراموش کردیم. همیشه یکی از ساده ترین چیزها که در عین حال بسیار هم مهم هستند، فراموش می شوند.

 

برنامه ها و اپلیکیشن های متنوعی برای سفرهای کمپینگ موجود هستند که در آنها می توانید لیستی از وسایلی که باید با خود به همراه ببرید را پیدا کنید، علاوه بر این بازی ها و سرگرمی های مخصوص کمپینگ را به شما پیشنهاد می دهند. یکی از این اپلیکیشن ها Moonlight App  است. علاوه بر مواردی که گفتم، این برنامه به شما پیشنهاد میدهد که برای هر وعده، چه غذایی و چگونه درست کنید. یک ورژن رایگان این برنامه در فروشگاه های آنلاین موجود است که تنوع برنامه پیشنهادی اش کمتر از ورژن Premium اش است که حدودا ٦ دلار باید برای خرید آن پرداخت کنید. ورژن دوم به شما این امکان را میدهد تا پیشنهادات خود را در این برنامه آپلود کنید و با کاربران دیگر تبادل اطلاعات داشته باشید و درباره مقاصد گردشگری و محل های مناسب کمپ زدن، از آنها اطلاعات بگیرید. در ادامه برخی از نکاتی که ما به این اپلیکیشن پیشنهاد داده ایم را می خوانید؛

 

با "چراغ روی سر" خود یک فانوس درست کنید.

اگر به یک چراغ اضافی در زمان تاریکی شب احتیاج پیدا کردید، یا احساس کردید که چراغ های شارژی که معمولا جاگیر و سنگین هستند را نمی خواهید با خودتان به سفر ببرید، میتوانید فانوس خودتان را با بطری بزرگ آب معدنی و هدلامپ یا چراغ روی سرتان درست کنید. به سادگی کِش هدلامپ را دور بطری بیاندازید، طوریکه با روشن کردن چراغ، نور به داخل بطری بتابد، اینطوری فضای گسترده تری با نور هدلامپ که معمولا متمرکز می تابد روشن می شود.

 

غذا را در خانه آماده کنید.

برای سفرهای چند روزه و کمپ زدن در دل طبیعت بهتر است غذایتان را در خانه آماده کنید، با اینکار در زمان بسیار صرفه جویی خواهید کرد، علاوه بر این از حجم زباله ای که تولید می کنید کم می شود و کمتر کثیف کاری می شود. حداقل می توانید مواد اولیه را به گونه ای که قرار است استفاده شود آماده کنید تا زمان کمتری صرف آماده سازی غذا کنید، اگر مواد اولیه قرار است خرد شوند، سرخ شوند و... میتوانید اینکار را در خانه انجام بدهید. ما و دوستانمان حتی برای تهیه املت صبحانه هم مواد اولیه در خانه آماده می کنیم، گوجه را تفت می دهیم، پیازداغ را آماده می کنیم، اینگونه زمان کمتری بعد از بیدار شدن گرسنگی می کشیم تا املت آماده شود.

 

از قوطی های کوچک آدامس یا خوشبو کننده دهان برای ادویه استفاده کنید.

حالا چون در دل طبیعت کمپ زدید و از آشپزخانه مجهز خانه اتان دور هستید، قرار نیست غذای بدطعمی بخورید. از این قوطی های کوچک استفاده کنید و انواع ادویه هایی که از آنها قرار است استفاده کنید را با خود به سفر ببرید، این قوطی ها جای بسیار کمی را اشغال می کنند ولی این شانس را به شما می دهند که غذایی خوشمزه بپزید.

 

از چیپس دوریتو بعنوان ماده آتش زا استفاده کنید.

آتشتان روشن نمی شود؟ اشکالی ندارد! به جای استفاده از مواد آتش زای گران قیمت مثل ژل آتش زای یا چوب های مخصوص آتش روشن کردن، از یک بسته چیپس دوریتو استفاده کنید، این چیپس های ذرتی که بسیار چرب هم هستند، براحتی آتش می گیرند و مدت زیادی هم روشن می مانند. با استفاده از این چیپس ها می توانید در هزینه اتان صرفه جویی کنید، علاوه بر این اگر در روشن کردن آتش از آنها استفاده نکردید، همیشه گزینه اینکه از آنها بعنوان تنقلات استفاده کنید برایتان وجود دارد.

 

حوله و پتوی بدون پرز با خود ببرید.

اگر مجبورید از محلی که خودرو خود را پارک می کنید تا محل کمپ زدن مسیری را پیاده بروید، پس وزن وسایلی که با خود می برید بسیار حائز اهمیت می شود. سعی کنید حوله و پتوی بدون پرز با خود ببرید تا از وزن وسایلتان کم کنید، از طرفی از آنجایی که در دل طبیعت کک و کنه زیاد است، پرز پتو و حوله جای مناسبی برای پنهان شدن این موجودات موذی است. در این فضا خودشان را پنهان می کنند و به راحتی و بوسیله خود شما به داخل خانه آورده می شوند.  

 

وسایل آشپزی مخصوص کمپ زدن بخرید.

این وسایل که معمولا شامل قابلمه و تابه کوچک، کتری و قوری، بشقاب و قاشق و چنگال می شود، فقط برای افرادی که کوله پشتی شان را به دوش می اندازند و به سفر می روند نیست. این وسایل معمولا در بسته بندی هایی فشرده به فروش می رسند تا جای زیادی در بین وسایلتان اشغال نکنند. این وسایل مقاومت زیادی نسبت به آتش دارند و به تماس مستقیم با ذغال و آتش از بین نمی روند، ممکن است کمی رنگشان تغییر کند که بعد از اینکه به خانه خود برگشتید، میتوانید با شستشوی حسابی مثل روز اول تمیزشان کنید.

دیدگاه شما