تاریخچه ای مختصر از سرگذشت صندلی وسط هر ردیف از هواپیما


امروزه به هر صفحه اینترنتی که سر بزنید، حتما باید تبلیغاتی از طراحی های جدید صندلی های وسط هواپیما ببینید. قبلا اینطور بود که هر کسی لحظات آخر بلیط هواپیما یا کارت پروازش را می گرفت به عنوان نوعی تنبیه یکی از این صندلی ها گیرش می آمد. علاوه بر این طراحی های عجیبی برای این صندلی وجود دارد که نشستن بر روی آن حتی برای کوتاه ترین پروازها هم از "تنبیه" شدن بدتر است. در ادامه نگاهی می اندازیم به دنیای عجیب طراحی صندلی وسط ردیف های هواپیما؛

 

طرحی راحت از شرکت تامسون:

نگاه جالب و مثبتی که طراحان این شرکت نسبت به این صندلی که نقش صندلی شکنجه را داشته، بسیار تحسین برانگیز است. این نوع طراحی در واقع میتواند دید مسافران را نسبت به نشستن بر روی این صندلی عوض کند. این طراحی باعث می شود وقتی بر روی صندلی ها نشسته اید دیگر پاهایتان به هم برخورد نکنند، مانع از این می شود که مسافر کنار دستیتان که ممکن است فردی کاملا غریبه باشد، سرش را بر روی شانه شما بگذارد و به خواب برود.

 

صندلی های وسط باید انحصاری باشند:

این طرح که براساس طرح های یکی از شرکت های مستقر در سیاتل ارائه شده، در واقع فناوری و طرح جدیدی نیست، بلکه بیشتر یک موقعیت بازاریابی است.  خیلی از مسافرینی که در لحظات آخر بلیط می گیرند وقتی متوجه شوند بلیط صندلی وسط گیرشان آمده از پرواز با آن هواپیما صرف نظر می کنند و برنامه سفرشان را تغییر می دهند، این طراحی باعث می شود که تعداد کمتری از مسافران پروازشان را کنسل کنند و هواپیما با بیشترین تعداد مسافر ممکن از روی زمین بلند شود، اینکار در واقع برای فروختن تعداد بلیط بیشتر یا به زبانی ساده تر همان بازاریابی است. نشستن بر روی این صندلی ها مزایایی برای این مسافرین به همراه دارد، بعنوان مثال میتوانند وعده غذاییشان را باب میلشان سفارش بدهند، فیلم هایی که دوست دارند را تماشا کنند، بازی های ویدویی که مایلند را انجام دهند و ... با در اختیار داشتن چنین گزینه هایی دیگر چه کسی بدش می آید که روی این صندلی بنشیند؟

 

طرح شرکت زودیاک:

ایده اصلی این طرح بر اساس کندوی عسل است در واقع طرحی را ارائه می دهد که باعث می شود صندلی های هر ردیف به صورت یکی درمیان چیده شوند. از نظر طراحان این کار باعث می شود جای کمتری از هواپیما اشغال شود. نشیمن این صندلی ها را میتوان به راحتی به سمت بالا جمع کرد تا در صورت نیاز مسافران بتوانند به راحتی جابجا شوند و حرکت کنند. اما صادقانه باید بگویم که این طرح مزایای چندانی ندارد. برای جابجا شدن بیش از قبل مزاحم فرد کنار دستیمان خواهیم شد و علاوه بر این در طول پرواز مجبوریم صورت فرد بغل دستیمان که به خواب عمیق رفته و شاید هم خروپف می کند را ببینیم و این منظره را تا زمانی که این فرد از خواب بیدار شود تحمل کنیم.

 

طراحی کابین هواپیما بصورت "انباشته"

یک طرح متفاوت که صرفا در حد ایده بود توسط طراحان شرکتی ارائه شد که هدفش این بود که افراد به هیچ وجه صورت یکدیگر رو نببیند، صندلی ها را در جایی بالای سر مسافران ردیف وسط قرار دادند که مسافران با دیدن چهره های خواب آلود یا به خواب رفته مسافران دیگر اذیت نشوند.

 

چطور از عذاب نشستن بر روی صندلی وسط در امان بمانیم؟

طرح هایی که درباره اشان برایتان گفتم، طرح هایی بود که توسط چند شرکت هواپیمایی محدود به اجرا در آمده بودند، که قطعا در پرواز بعدی شما این صندلی ها دیده نخواهند شد. پس همچنان مشکل معذب بودن بر روی صندلی وسط هر ردیف را خواهید داشت اگر شانس با شما یار نباشد و موقع دریافت کارت پرواز این صندلی قسمت شما شود. به همین خاطر به شما پیشنهاد می کنم به موقع و ساعاتی قبل از پرواز به فرودگاه بروید تا جز اولين نفرات در صف دریافت کارت پرواز باشید. یک قانون نانوشته هست که می گوید کسی که روی صندلی وسط می نشیند اجازه دارد هر دو دستش را بر روی دسته های صندلی بگذارد، پس با اعتماد به نفس تمام اینکار را انجام دهید و کمی راحتی برای خودتان فراهم کنید. سعی کنید از همان اول که بر روی صندلی نشستید، رابطه ای دوستانه با فرد کنار دستی تان برقرار کنید، اینجوری زمان برایتان سخت نمی گذرد و می توانید در طول پروازهای طولانی دوستی خوب پیدا کنید.

دیدگاه شما