رازهایی درباره مهمانداران هواپیما که بد نیست بدانید: قسمت دوم


مهماندارها باید لبخند بر لبانشان باشد.

مهماندارها دوره های بسیار سختی را می گذرانند، تحت نظارت و کنترل فراوان قرار می گیرند، آموزش های سخت و متنوع به آنها داده می شود، و قبل از اینکه در ارتباط مستقیم با مسافرها قرار بگیرند حسابی توجیه میشوند و تمرین می کنند. پس اینکه وقتی سوار هواپیما می شوید و با احترام با بکار بردن واژه ها "قربان، "بانو" و یا "خانم" به همراه لبخند زیبایی بر لب از شما استقبال می کنند، به این خاطر نیست که از شما خوششان می آید، این بخشی از مسئولیت و وظیفه شغلی و حرفه ای این افراد است. پس بهتر است زمانی که درخواستی دارید با احترام ولبخندی روی لب درخواستتان را مطرح کنید، همانطور که از دوست یا یکی از اعضای خانواده اتان چیزی را می خواهید. اینطوری خواهید دید که مهماندارها هم در درخواست های بعدیتان با روی گشاده و البته خیلی سریع کاری را که از آنها خواستید را انجام می دهند؛ برایتان پتوی اضافه می آورند، لیوان آب سریع به دستتان می رسد. این نوع رفتار را با همه افراد از هر قشر و سطحی از  جامعه باید داشته باشید، اما اگر در همان هواپیما نگاهی به دور و اطرافتان بیاندازید می بینید تعداد افرادی که با مهماندارها محترمانه رفتار می کنند بسیار کم است.

 

پاهایتان را روی دیواره و بدنه کابین هواپیما نگذارید.

تا حالا شده دوستی را برای صرف چای یا قهوه به خانه خود دعوت کنید و بعد از آماده کردن چای به اتاق نشیمن برگردید و ببینید که این فرد پایش را روی میز گذاشته یا به دیوار تکیه داده است؟ نه فکر نکنم این اتفاق برایتان افتاده باشد. اما مسافران زیادی را می بینیم که در طول پرواز پاهایشان را به بدنه کابین تکیه می دهند تا جای سرشان بر روی صندلی محکم تر شود. این مورد نه تنها یکی از موارد اعصاب خرد کن برای مهماندارها و حتی خلبان است، بلکه زمانی که هواپیما در چاله های هوایی می افتد یا زمان بلند شدن و فرود آمدن هواپیما، می تواند برای خود این مسافران بسیار خطرناک باشد.

 

دلیلی برای اینکه ساک دستی خود را به پاتون ببندید، وجود ندارد.

این مورد برای همه مهماندارها همچنان به صورت یک سوال بی پاسخ باقی مانده است. خیلی از مسافران از آنجایی که در طول پرواز به خواب عمیق فرو می روند، ساک دستی یا چمدان کوچکشان را زیر پا قرار می دهند و با نواری آن را به پایشان وصل می کنند. اما اگر شرایط اضطراری پیش آید که مجبور به تخلیه ناگهانی هواپیما شوند این فرد باید در تلاش برای جدا کردن خودش از چمدانش باشد و این یعنی به خطر افتادن جان خودش و افرادی که در کنارش نشسته اند. اگر ساک دستیتان در محفظه بالای سر جا نشد باید آن را زیر صندلی جلویی جا بدهید. نباید آن را روی پاهایتان بگذارید یا بر روی صندلی کنارتان که خالی مانده بگذارید. برای امنیت خود و دیگران از اینگونه کارها صرف نظر کنید و بدون درست کردن دردسر برای مهماندارها به صحبت های آنها گوش دهید.

 

شما هم میتوانید خوراکی پخش کنید.

همیشه توصیه کردیم که برای اینکه تا قبل از اینکه غذا در هواپیما سرو شود، زیاد گرسنه نمانید، غذایی سبک مثل لقمه های کوچک یا اسنک های سرد را بسته بندی کنید و با خود به داخل هواپیما ببرید. بد نیست به جای اینکه همیشه ما منتظر باشیم ازمان پذیرایی بشود، یک بسته شکلات مرغوب به همراه داشته باشیم و به مهماندارها تعارف کنیم. قطعا مهمانداری که ساعت ها در آسمان بوده از این پیشنهاد دوستانه شما استقبال خواهد کرد.

دیدگاه شما