معایب مقاصد گردشگری مختلف از دید مسافران: قسمت دوم


در ادامه مطلب قبل نقاط ضعف و معایب شهرهای مختلف را برایتان میگوییم تا بدانید موقع سفر به بعضی از شهرها چه چیزهایی ممکن است باعث شود کمی حالتان گرفته شود تا شاید با خواندن این مطالب بتوانید ذهنتان را نسبت به پذیرش این ماجرا آماده کنید. این نکات نظرات مسافرانی هستند که قبلا به این شهرها سفر کرده اند؛

مسافر شماره ٨:

سوییس؛ مردم این کشور

یکی از بهترین ویژگی های یک کشور میتواند داشتن مردم میهمان نواز، خونگرم و مهربان  و باادب باشد. سوییس کشور بینظیری است اما باید از مردمش فاکتور بگیریم، مردم سوییس بددهن، تندخو و کمی هم خشن هستند. این وسط آلمانی ها بدنام شده اند که همه میگویند نژادپرست هستند، اما من میگویم سوییسی ها بدترند، این افراد خودشان را از هر نظر برتر میدانند و معمولا رفتار سردی با مسافرها دارند.

مسافر شماره ٩:

رُم؛ نقاشی های دیواری

متاسفانه هر کس که یکبار برای دیدن بازی های مهم فوتبال به استادیوم این شهر بزرگ رفته باشد، با دیدن نقاشی های روی دیوارهای این استادیوم بسیار پریشان خاطر خواهد شد. جوانان این شهر به جای اینکه از ورزش حمایت کنند، تسهیلات و امکانات ورزشی رو خدشه دار میکنند.

مسافر شماره ١٠:

برزیل؛ شهرهای کثیف

من در عجب هستم که این کشور چطور توانست در این زمان کم خودش را برای بازی های المپیک ریو آماده کند، زیرا تمام شهرهای این کشور، کثیف، آلوده، شلوغ، پر از جنایت، فساد و ترافیک است. کثیف و آلوده بودن شهرهای این کشور اولین چیزهایی خواهد بود که تو ذوقتان خواهد خورد. اگر تحمل چنین جاهایی را ندارید نباید هیچوقت به این شهرها سفر کنید.

مسافر شماره ١١: 

بانکوک؛ بوی فاضلاب

در بیشتر خیابان های این شهر که راه بروید بوی فاضلاب در مشامتان خواهد بود. این شهر کانال های مناسب و از پیش طراحی شده ای برای هدایت جریان های فاضلاب شهری وجود ندارد و وقتی در خیابان های اصلی این شهر نیز قدم میزنید تا حد زیادی بوی فاضلاب به مشامتان میرسد و باعث اذیت شدنتان میشود.

مسافر شماره ١٢:

هندوستان؛ گداها

یکی از چیزهایی که در این کشور باعث میشود، اعصاب هر مسافری مثل من به هم بریزد، وجود تعداد بسیار زیادی گداست. این گداها هرجا که بروید هستند، برای بازدید کاخ ها و قلعه ها، بازارها، ساحل و..آنها همه جا هستند. با اینکه دلتان برایشان میسوزد، نباید کمکشان کنید چون تعدادشان آنقدر زیاد هست که وقتی ببینیند به یکی از آنها پول یا خوراکی میدهید، به سمتتان هجوم می آورند و از شما درخواست کمک خواهند کرد.

مسافر شماره ١٣:

آمریکا؛ پلیس های غیرمنطقی مرزی

اصلا فرقی ندارد شما با هواپیما وارد مرز آمریکا بشوید یا ماشین، کاملا واضح است که این پلیس ها هیچ علاقه ای به حضور شما در مرزشان ندارند. من چندین بار به این کشور سفر کردم و هر دفعه با این برخورد بد مواجه شده ام.

مسافر شماره ١٤:

لارناکای قبرس؛ سکوت و آرامش بیش از حد

باید مثل من اهل هیاهو و شلوغی باشید تا متوجه بشوید چرا سکوت و آرامش بیش از حد این شهر آزرنده است. من دوست دارم هتلی که در آن اقامت دارم نزدیک به مرکز شهر که معمولا شلوغ و پرهیاهو است، باشد. دوست دارم شب های شهر مقصدم زنده باشد، اما این شهر بیش از حد آروم و ساکت است.

مسافر شماره ١٥:

چین؛ فروشنده های سمج و پررو

بیشتر مردم چین با اینکه کار میکنند، همچنان جز قشر فقیر هستند، اگر به فروشگاه های بزرگ و مراکز تجاری این کشور برای خرید بروید، اولا که نباید هیچوقت مواقع خرید چانه بزنید، اگر چانه بزنید حتما حتما تخفیف خوبی خواهید گرفت، اما امان از روزی که چانه بزنید و به شما تخفیف بدهند و در لحظه آخر از خرید پشیمون بشوید، بسیار زشت و زننده با شما برخورد خواهند کرد و با داد و بیداد شما را از مغازه خود بیرون خواهند کرد.

دیدگاه شما