رازهایی درباره مهمانداران هواپیما که بد نیست بدانید: قسمت اول


وقتی برای سفر هوایی کلی هزینه می کنید، انتظار دریافت بهترین خدمات را در طول پرواز از طرف مهمانداران پرواز هم دارید. حتی اگر کمی روحیه اجتماعی داشته باشید، میتوانید در طول پروازهای طولانی مدت با یکی از خدمه پرواز سر صحبت را باز کنید و خودتان را سرگرم کنید. علاوه بر این اگر به کمک احتیاج داشتید، میتوانید دکمه بالاسرتان را بزنید و از مهماندارها کمک بخواهید، اما فراموش نکنید برای شوخی و خنده این دکمه را فشار ندهید.

 

دکمه صدا کردن مهماندار: فشار دادن بیش از حد این کارآمدترین راه برای این است که باعث بشوید مهماندارها از شما متنفر شوند.

تا حالا به این فکر کرده اید که در کار شما چه چیزی میتواند اعصاب شما را به هم بریزد و مدام آرامشتان را از شما بگیرد؟ در رابطه با شغل مهماندارها هم وجود مسافرانی که فکر می کنند مهماندارها غلام حلقه به گوش آنها هستند، اعصاب خردکن ترین عامل است. این مسافران مدام "دکمه صدا کردن مهماندار" را فشار می دهند و درخواست های متنوعشان را به مهماندارها می گویند. اما نصیحت دوستانه من به همه افرادی که با هواپیما سفر می کنند این است که هیچوقت این دکمه را فشار ندهند، هیچوقت! اینکار باعث میشود که مهماندارها از شما بدشان بیاید. بعضی مسافرین از آنجایی که خودشان را برتر و مقدم تر از باقی مسافران هواپیما می دانند، با فشار دادن این دکمه زودتر از زمان سرو غذا درخواست غذا می کنند، یا همچنان که مهماندارها مشغول سرو غذا هستند از آنها می خواهند که سینی غذایشان که تموم شده است را از روی میز جلویشان بردارند. بهتر است آنقدر خودخواه نباشید، یا در ساده ترین حالت اگر  سوالی دارید، مثل اینکه چقدر از مسیر باقیمانده و دیگر موارد، باید بدانید که هر ١٠ تا ١٥ دقیقه یک بار یک مهماندار از کنار شما رد می شود، میتوانید خیلی آرام دستتان را بلند کنید و مهماندار را از حرکت متوقف کنید و سوالتان را ازش بپرسید.

 

مهماندارها پول نسبتا خوبی به دست می آورند.

از آنجاییکه این شغل یکی از مشاغل پرخطر و البته سخت و پرزحمت است، حقوق خوبی به مهماندارها داده می شود. شاید برای هر هفت ساعت کار کردنشان معادل ١٢ ساعت حقوق بگیرند، تقریبا دو برابر حالت عادی شغل های دیگر. پس فکر نکنید که فردی که با شما محترمانه برخورد می کند و جلوی شما خم می شود و از شما پذیرایی می کند، زیر دست شماست. این فرد برای دریافت چنین حقوق خوبی آموزش هم دیده است. حقوق سالیانه این افراد در بدترین حالت از ١٦ هزار دلار شروع می شود تا ٤٠ هزار دلار هم بالا میرود.

 

انعام بدهیم یا نه؟؟

شرکت های هواپیمایی و کارمندانشان تمایلی به دریافت انعام ندارند، پس احتمالش زیاد است زمانی که بخواهید به مهمانداری انعام بدهید، انعام را قبول نکند. اما اگر همیشه عادت به انعام دادن دارید و با اصرار به یک مهماندار انعام دهید با پذیرایی ویژه تر از شما قدردانی نیز خواهند کرد. اما اگر از نحوه خدمات دهی مهمانداری خاص راضی هستید، میتوانید بعد از پیاده شدن از هواپیما به آن شرکت هواپیمایی ایمیل بزنید و برای آموزش دادن چنین مهماندار خبره ای ازشان تشکر کنید. اینطوری به رشد آن مهماندار در حرفه اش کمک شایان توجهی هم خواهید کرد.

 

والدین باید بدانند که مهماندارها مسئول تعویض پوشک بچه های آنها نیستند.

افرادی که به تازگی بچه دار شده اند و اولین بار است که با بچه اشان سوار هواپیما می شوند، انتظار دارند زمانی که لازم شد پوشک بچه عوض شود، یکی از مهماندارها این کار را برایشان انجام دهد. فراموش نکنید که اینکار یکی از توهین آمیزترین درخواست هایی است که می توانید از مهماندارها داشته باشید. مادرها باید همراه خودشان دستمال مرطوب، پوشک و کیسه ای برای جمع کردن پوشک کثیف با خودشان به داخل کابین هواپیما بیاورند.

 

ساک ها یا چمدان های خیلی بزرگ با هیچ سحر و جادویی در محفظه بالا سر جا نخواهند شد.

همه مهماندارها و البته ما هم متوجه می شویم که شما بعنوان مسافر علاقه به پرداخت جریمه برای بار اضافیتان ندارید. اما این به معنی نیست که بخش بیشتر بار را داخل ساکی بگذارید که قرار است با خودتون به کابین هواپیما بیاورید، بلکه در چنین شرایطی باید چمدان و ساکتان را سبک کنید و وسایل کمتری بردارید. زیرا وقتی حجم و سایز ساکتان از حد مشخصی خارج شود در محفظه بالا سر جا نخواهند شد و مهماندارها هم با اینکه می دانند ساک شما جا نخواهد شد جلوی چشمانتان تلاش می کنند. در این شرایط مهماندار مجبور می شود مشخصات ساکتان را از شما بگیرد و به قسمت بار بفرستد و اینگونه زمان دریافت ساک هزینه اضافی از شما دریافت خواهد شد. همین عاملی می شود که از مهماندار بدتان بیاید و در طول پرواز بدجنسی کنید و مدام مزاحم مهماندار بشوید.

دیدگاه شما