غذاى هواپيما : قسمت اول


ميدانم از نظر شما هم اينطور است يا فقط من اينطور فكر ميكنم كه غذاى درون هواپيما با اينكه دقيقا از همان مواد اوليه داخل آشپزخانه هایمان تهيه شده، به كل شخصيت و هويت متفاوت دارد. اين موضوع مواقعى كه براي اولين بار با هواپيما سفر ميكنيد، بيشتر به نظرتان مياید و برایتان برجسته ميشود. مخصوصا كه تجربه غذاى هواپيما را اولين بار در خردسالى داشته باشيد، مزه متفاوت و البته نه خيلي خوبش به یادتان می ماند.
وب سایت همشهری شش و هفت - حبیبه بدری: غذای هواپیما با این که چیزی جدا از غذاهایی که روی زمین می خوریم نیست، اما برای خودش شخصیت و هویت مستقلی دارد، به خصوص اگر اولین تجربه پرواز مربوط به روزهای کودکی تان بوده باشد؛ روزهایی که حتی کیک توی هواپیما هم برای ما مزه دیگری داشت.
در پروازهاى مختلف با توجه به مدت زمان پرواز، وعده هاى غذايى مختلف به مهمان ها ميدهند، پروازهاى طولانى ميتواند شامل چند وعده غذاى اصلي و چند ميان وعده هم باشد، ولى در پروازهاى كوتاه مدت به ميان وعده اى سبك بسنده ميكنند. در پروازهاى داخلى كشورمون هم به ندرت ميان وعده اى سالم به ميهمانان ميدهند، و اغلب اوقات همان كيك خشكى كه به زور آبميوه هاى پاكتى بى طعم از گلوى مسافران پايين ميرود را به عنوان ميان وعده به مسافران ميدهند، اما اگر شركت هواپيمايى بخواهد كمي ولخرجى كند و براى جلب توجه ميهمانانش كمي بيشتر هزينه كند، ساندويچى كوچك يا اسنكى سرد هم در منوى پذيرايى اش قرار ميدهد. اينها چيزهايى بودند كه در پروازهاى كوتاه مدتِ داخلي سرو ميشوند،  زمانى كه پرواز خارجى و البته طولانى مدت باشد، داستان فرق ميكند، غذايى بايد سرو شود كه بنا به بودجه اى كه شركت هواپيمايى براي وعده هاى غذايى درنظر گرفته، كيفيتى متفاوت دارد.
درست است كه كيفيت غذاى هواپيما تا حد چشمگيرى بهتر شده است اما اين واقعيت كه از زمان تهيه تا سرو در ارتفاعات چند هزار مترى فاصله زمانى زيادى وجود دارد، همواره از كيفيت غذاها كم كرده است. به همين خاطر همچنان شاهد اين موضوع هستيم كه مسافران پروازهاى طولانى مدت از كيفيت غذا ناراضى هستند، همه آنها بر اين باورند كه طعم نامطلوب غذا با ظاهر خوبش اصلا همخوانى ندارد. در مواردى شده كه همه مسافران يك پرواز از كيفيت غذا بى اندازه ناراضى بودند و شاكى از اينكه چرا غذایشان طعم همه چيز ميدهد، جز غذا! بعنوان مثال كيفيت غذاى يكى از شركت هاى هواپيمايى كه مسافران را از تهران به استانبول ميبرده آنقدر پايين بوده كه در اعتراض به اين موضوع ناخوشايد همه مسافران واكنش نشان دادند و سينى هاى غذاشون را در روى زمين قرار دادند.
اگر شما هم مثل مسافرين چنين پروازهايى فكر ميكنيد كه غذایتان بدطعم است، يا سس غذاها مثل كرم پوست شده اند بايد در جريان اين موضوع قرار بگيريد و بدانيد كه همه تقصيرها بر گردن شركت تهيه غذا (كترينگ ها) و آشپزها نيست, در اين بين عاملى ديگر وجود دارد كه غذاها رو بد طعم ميكند و اون هم فشار هواى درون كابين هواپيما است.  آنهایی که دستی به میکروسکوپ دارند و از شیمی مواد خوراکی سر در می آورند، بر اين باورند كه بخشی از بی مزگی و بی طعمی غذاهای خطوط هوایی، مربوط به شرایط کابین در ارتفاعی است که هواپیما پرواز می کند، البته فقط بخشی از آن و نه همه آنها.
تغيير فشار عامل بى مزگى غذا!
يك موسسه تحقيقاتى بعد از انجام تحقيقات بسيارى به اين نتيجه رسيد كه وقتي هواپيما از زمين بلند ميشود و اوج ميگيرد، تغيير فشار هوا در داخل كابين به علاوه سردى هواى داخل كابين دلايلى براى اين ميشوند كه اعصاب چشايى مسافر بى حس شود. تا حدى كه نتايج نشان داده حس گر هاى شورى و شيرينيى در سطح زبان تا ٣٠ درصد از توانشون در ارتفاع كاشته ميشه. اين موارد زمينه ساز اين ميشوند كه غذا خوردن شما مثل زمانى شود كه سرماخورده ايد و مزه غذا رو بخوبى احساس نكنيد، به همين خاطر است كه اكثر قريب به اتفاق مسافرين احساس ميكنند غذاهاى هواپيما بي مزه است.
تاثير صدا بر كيفيت تجربه انسان از طعم غذاها.
شايد تا حالا از دوستان و اطرافيانتون شنيده باشيد كه زمانى كه دارن غذا ميخورند و شما تصميم ميگيريد با آنها صحبت كنيد، به شما ميگويند "سرو صدا نکن تا متوجه شوم چه چیزی می خورم!"
محققان دانشگاه كورنل بررسى اى بر روى تاثيرى كه صدا بر روى تجربه افراد از غذا خوردن ميگذارد، انجام داده اند. نتايج اين تحقيق نشان داده كه هرچه اطراف ما حين غذا خوردن شلوغ و پر از صداهاى مختلف باشد، كيفيت تجربه مزه كردن غذا كم ميشود. براى آزمايش عملي اين حقيق گروهى ٥٠ نفره را مورد مطالعه قرار دادند، ابتدا در محيطى آرام غذا را برایشان سرو كردند، سپس از آنها خواستند تا هدفون هايى را روى گوششان بگذارند و زمانى كه هدفون ها صداى موتور جت با قدرت ٨٥ دسيبل را پخش ميكرد، غذا را بخورند. نتايج اين آزمايش نشان داد كه سر و صدا بر قدرت چشايى ما تاثیر منفى دارد. تجربه اشتباه شدن در تشخيص طعم را خانم هاى خانه دار وقتى كه چند نوع غذا را همزمان پخته اند ممكن است تجربه كرده باشند، اگر زمانى كه پاى اجاق هستند و بخواهند غذاها را بچشند، در عين حال سر و صداى زيادى از اطراف بيايد، در تشخيص شورى و شيرينى غذا با مشكل مواجهه خواهند شد.
گيرنده هاى حسى كه خشك ميشوند از كار مى افتند.
وقتي فرد در محيط خشك قرار ميگيرد، به ميزان قابل توجهى از توانايى گيرنده هاى حسى اش كم ميشود، وقتي هواپيما اوج ميگيرد و در ارتفاع چند هزار مترى زمين قرار ميگيرد، رطوبت داخل كابين به زير ١٢ درصد ميرسد. اين درصد رطوبت بسيار كم است و محيط و شرايطى مشابه كوير ايجاد ميكند، و همين يعنى كم شدن توانايى حسگرهاى چشايى و كم شدن آب بدن، به اين خاطر است كه بلافاصله بعد از خوردن غذا احساس تشنگى ميكنيد. 
تغيير طعم غذا از زمان پخت تا سرو.
تغيير طعم در غذاهاى هواپيما دليل ديگري هم دارد، آن هم بخاطر فاصله زمانى بين پخت غذا تا سرو آن است. به همين خاطر براى اينكه زمانى كه غذا به دست شما ميرسد از دهن نيافتاده باشد ادويه هايش رو زياد ميزنند. يا شورش ميكنند يا تند يا شيرين، بهتر است اگر حق انتخاب داشتيد، غذاى تند رو انتخاب كنيد، زيرا در ارتفاع كه حسگرهاى زبانتان درصد قابل توجهى از كاراييشان را از دست ميدهند، طعم چنين غذايى خيلى تند نخواهد بود.
 
دیدگاه شما