چگونه مقصد سفرهايمان را انتخاب كنيم: قسمت سوم


از برنامه ریزی برای سفر خوشتان نمی آید؟

چرا سفر دریایی یا هتل هایی که انواع تفریحات گوناگون را به مسافرینشان ارائه می دهند را انتخاب نمی کنید؟ این پکیج های مسافرتی فعالیت های مختلفی متناسب با گروه های سنی متفاوت، انواع غذاهای باب طبع یا میل ملیت های مختلف، انواع نوشیدنی ها، برنامه های تفریحی روزانه مناسب با سلیقه های مختلف را ارائه می دهند. با انتخاب این پکیج های مسافرتی دیگر برای انتخاب برنامه های روزانه سفرتان دچار سردرگمی نخواهید شد. تنها کاری که لازم است بکنید این است که کلید اتاقتان را بگیرید، چمدانتان را در اتاق بگذارید و برای یک هفته تمام تنها دغدغه اتان این باشد که چه غذایی را برای خوردن انتخاب کنید. چه کسی از چنین سفرهایی خوشش نمی آید؟ هیچکس! رفتن به چنین سفری هر از گاهی بر هر کسی لازم است.

 

نظرتان درباره سفرهای کاری چیست؟

اگر سفرتان طولانی مدت است، شاید بد نباشد به گزینه کار کردن در طول سفر هم فکر کنید. این گزینه میتواند به شما شانس تجربه فرهنگی متفاوت، به دست آوردن مهارت های جدید و مختلف و البته راهی برای بدست آوردن هزینه های سفرتان را بدهد. زمانی که در سفر هستید و در عین حال به کاری مشغول میشوید، بیش از قبل با زندگی روزمره مردم آن شهر یا کشور آشنا می شوید و نسبت به مقصد گردشگریتان تعلق خاطر بیشتری پیدا خواهید کرد. علاوه بر این موارد با امتحان کردن شغلی متفاوت، از حاشیه امنتان خارج خواهید شد.

 

مشکل مالی دارید و راه دور نمیتوانید بروید؟

نگران نباشید، همیشه که نباید فرسنگ ها از خانه دور شوید تا بتوانید تجربه های زیادی کسب کنید. میتوانید در نزدیکی محله و شهرتان اماکن زیبایی را پیدا کنید و برای یک یا دو روز به اکتشاف آنجا بپردازید. اين راهکار یکی از ارزانترین راه های سفر کردن است. نیاز به برنامه ریزی طولانی مدت ندارد، نیازی نیست وسایل زیادی با خود ببرید و ناخودآگاه بسیار سبک سفر خواهید کرد، فاصله زمانی کمتری با خانه خواهید داشت، مثل سفر با هواپیما پاهایتان ورم نمی کنند و پول کمتری را برای سفرتان هزینه خواهید کرد. این سبک سفر کردن، برای هر گروه سنی مناسب است و نمی توانید بهانه بیاورید که مثلا با بچه نمی شود به چنین سفری رفت، با سفرهای خیلی کوتاه، مثلا یک روزه شروع کنید. به ماجراجویی بپردازید، بعد از مدتی خواهید دید که عاشق این سبک سفر کردن شده اید و دلتان می خواهد برای ماجراجویی های بزرگ تر و البته طولانی تر خانه را ترک کنید.

 

دوست دارید چیز جدیدی یاد بگیرید؟

بالاخره زمان یادگیری زبان مورد علاقه اتان فرا رسیده است؟ همیشه دوست داشتید اسپانیایی یا انگلیسی یاد بگیرید؟ چرا برای مدت طولانی به یکی از کشورهایی که زبان اصلی آنها همان است که شما دوست دارید، سفر نمی کنيد و این زبان را در آن کشور یاد نمی گیرید؟ شاید بتوانید برا ٦ هفته با یک خانواده بومی زندگی کنید یا در یک مدرسه برای یادگیری بهتر زبان ثبت نام کنید. آشپزی به سبک آسیایی رو دوست دارید؟ چرا برای گذروندن دوره های آشپزی چند هفته ای را در یکی از کشورهای آسیایی مثل تایلند، چین، مالزی یا هند سپری نمی کنید؟ یادگیری چیزی که به آن علاقه دارید میتواند بهترین انگیزه برای این باشد که مدتی از خانه دور باشید و سفر کنید. اگر عاشق آشپزی هستید، سفر به ایتالیا و یونان را هم به شما پیشنهاد می کنم.

 

چه چیزهای دیگری هستند که برای یادگرفتن آنها حاضرید مدتی از خانه و خانواده اتان دور باشید؟

یاد گرفتن ورزش اسکی در حد حرفه ای که باید بگویم یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای یادگیری چنین ورزشی میتواند کشور نیوزلند باشد. برای یادگیری غواصی میتوانید به کشورهای جنوب شرق آسیا سفر کنید. برای شرکت در کلاس های ماساژدرمانی میتوانید به چین و تایلند سفر کنید. برای اینکه از خودتان یک کوهنورد حرفه ای بسازید، بهتر است به هیمالیا سفر کنید و برای یادگیری موج سواری بدون شک بهترین مقصد، استرالیاست. اگر دوست دارید طب سنتی یاد بگیرید، چین بهترین مقصد برای شما خواهد بود. دوره هایی وجود دارند که با شرکت در آنها میشود تجارب بی نظیری به دست آورد، و ارزش گذراندن این دوره ها به این است که در کشوری آن دوره را می بینید که ریشه فرهنگی و تاریخی آن چیزی که یاد می گیرید، در آن کشور است.

دیدگاه شما