چگونه مقصد سفرهايمان را انتخاب كنيم:قسمت اول


برای پیدا کردن مقصد مناسبی برای مسافرتتان به کمک احتیاج دارید؟

 

با وجود اینکه کار من مثل مسئولان آژانس های مسافرتی پیدا کردن و پیشنهاد دادن و رزرو کردن هتل ها و پروازهای مختلف به مقاصد گردشگری گوناگون نیست، اما میتوانم در زمینه پیدا کردن مقصد مناسب به منظور سپری کردن تعطیلاتتان که هم برای سلیقه و بودجه تان مناسب باشد، راهنماییتان کنم. علاوه بر مقصد مناسب می توانم در پیدا کردن بهترین قیمت های پروازها و اقامتگاه ها هم پیشنهاداتی به شما بدهم. انتخاب مقصد گردشگریتان، به سلیقه و سبک سفر کردنتان، روحیات خودتان و همسفرانتان، مدت زمانی که می خواهید در سفر باشید و البته به مقدار بودجه ای که برای سفرتان درنظر گرفتید بستگی دارد. اول باید این عوامل را مشخص کنید، بعد از این تعداد شهرهایی که میتوانید به عنوان مقصد انتخاب کنید، به تدریج مشخص می شوند.

 

از کجا شروع کنیم؟

با وجو تمام تبلیغاتی که در روزنامه، رادیو، تلویزیون و شبکه های مختلف ماهواره ای، اینترنت و مجلات می بینیم که همه آنها هم سعی در جلب نظر ما دارند، انتخاب مقصدی مناسب ممکن است کمی سخت بنظر برسد. تعدد این تبلیغات میتواند باعث بشهود سفرهایمان برای انتخاب مقصدی بهتر مدام به تعویق بیندازیم، و روزی میرسد که می بینیم پیر شده ایم و برای سفر کردن انرژی برایمان باقی نمانده است. وقتی دارید برای سفر بعدیتان برنامه ریزی می کنید و در مرحله انتخاب مقصد هستید، سوالاتی که در ادامه برایتان مطرح می کنم میتواند باعث بشود انتخاب هایتان به تعداد مشخصی محدود بشود؛

 

_برای چه منظور می خواهید سفر کنید؟

بعضی افراد، هدفشان از سفر کردن را هم نمی دانند. در ابتدای برنامه ریزی هایشان سفر به سبک طبیعت گردان را انتخاب می کنند اما در ادامه مسیر هتلی لوکس برای اقامتشان انتخاب می کنند که این موارد با هم در تناقض هستند، اگر واقعا هدف از سفر را بدانید، تمام مسیر سفرتان برایتان واضح و مشخص خواهد بود. اینکه بدانید چرا و به چه منظور می خواهید سفر کنید بسیار مهم است. بعضی از افراد هم یک لیست از کارهایی که دوست دارند در طول عمرشان انجام بدهند را تهیه می کنند و سعی می کنند آنها را در سفرهایشان انجام بدهند و کنارشان آن گزینه ها را در لیستشان تیک بزنند. درست است که عکس انداختن کنار آبشار نیاگارا بسیار هیجان انگیز و البته خاطره انگیز است، اما قبل از آن باید بدانیم چرا به کانادا یا آمریکا سفر می کنیم؟ فقط برای یک عکس؟ هدفی مهمتر از یک عکس باید داشته باشید تا کل سفرتان برایتان معنی و مفهوم پیدا کند، وگرنه بعد از انداختن آن عکس سردرگم خواهید شد، زیرا یک هدف ابتدایی را تیک زدید و بعد از آن نمی دانید چه باید بکنید.

 

با چه هدفی سفر می کنید؟

تجربه فرهنگ های متفاوت؟ تجربه غذاهای مختلف؟ ماجراجویی؟ نگاهی به تاریخ شهرها و کشورهای مختلف؟ برای فرار از زندگی روزمره سفر می کنید؟ مهم است که برای پولی که در سفر قرار است خرج کنید، ارزش قائل بشوید و هدف مهم تری برای سفرتان انتخاب کنید. با اینکار، شانس تجربه سفری خاطره انگیز را خواهید داشت.

 

_با چه کسی قرار است به مسافرت بروید؟

انتخاب مقصد گردشگریتان تا حد زیادی میتواند با توجه به اینکه همسفرانتان چه کسانی هستند، انجام شود. اگر شما خانواده بزرگی داشته باشید و چند کودک خردسال در بین همسفرانتان باشد، طبیعتا سفر به جنگل های بکر آمازون را انتخاب نخواهید کرد، بلکه هتلی تمیز با امکانات خوب در شهری آرام که تفریحات مناسب همه سنین را داشته باشد را انتخاب خواهید کرد. در صورتی که با خانواده اتان سفر می کنید، نظر کودکان را هم بپرسید، از آنها بخواهید به شما بگویند، در سفر دوست دارند چه کارهایی را انجام دهند. باید سعی کنید، تعادلی بین خواسته های کودکان و بزرگسالانی که همسفرتان هستند ایجاد کنید. اگر همسر شما تنها همسفر شماست، به راحتی میتوانید مقصدی که باب میل هردوی شما باشد را پیدا کنید. در این مورد نباید یکی از طرفین همه تصمیم ها رو در مورد مسافرت بگیرید، زیرا در صورتی که در طول سفر به مشکلاتی مواجه شوید، یکی از طرفین که در تصمیم گیریها ازش نظرخواهی نشده، میتواند حسابی شاکی بشود و شکایت کند.

 

_چگونه سفری را در ذهن دارید؟

یکی از سوال های مهمی که باید از خودتان بپرسید این است که چه سبک سفری را دوست دارید؟ چه چیزهایی را میخواهید تجربه کنید؟ زندگی روزمره اتان چگونه است؟ آیا می خواهید در سفر هم مانند روزهای عادی زندگی باشید یا تجارب متفاوتی را دوست دارید کسب کنید؟ زندگی پرمشغله ای دارید و می خواهید برای فرار از استرس به جایی بروید که در آرامش باشید؟ پس باید مقصدی را انتخاب کنید که به دور از هیاهوی زندگی شهری باشد.

دیدگاه شما