راه دور نرويد: قسمت دوم


چطور باید در نزدیکی محل زندگیمان یا به اصطلاح در "حیاط پشتی خانه" امان سفر کنیم؟ کوله پشتی تان را بردارید و شروع به گشت و گذار در اطراف محل زندگی تان و یا در نزدیکی شهرتان بکنید:

 

_مسیرهای پیاده روی سرسبز اطراف محله اتان را پیدا کنید و از قدم زدن در آنجا لذت ببرید.

_اگر در شهری ساحلی زندگی می کنید به جای پیک نیک رفتن به ساحل همیشگی، ساحلی جدید را امتحان کنید.

_برای پیک نیک به پارکی جدید که تا به حال نرفته اید، بروید.

_برای اینکه نیم روز جالبی را سپری کنید، به بازارهای محلی که عموما شلوغ و پر سرو صدا هستند بروید.

_اگر در شهرتان اصطبل نگهداری اسب و امکان اسب سواری وجود دارد، برای اسب سواری به آنجا بروید و چند ساعتی را فارغ از شلوغی شهر از دوستی با این موجودات نجیب و زیبا لذت ببرید.

_اگر در شهرتان جشن های مختلف مثل جشن ها و فستیوال های موسیقی، غذا برگذار میشود، سری به آنجا بزنید، قطعا حال و هوایتان را عوض خواهد کرد.

_در نزدیکی محل زندگیتان یا شهرتان دریاچه تفریحی وجود دارد؟ به آنجا بروید، و قایقی کرایه کنید و ساعتی را روی آب پارو بزنید. قایق سواری جدا از اینکه کلی انرژی از آدم می گیرد، روحیه  آدم را هم عوض میکند.

_اگر اهل کوهنوردی هستید، کوه جدیدی را برای صعود انتخاب کنید تا مناظر متفاوت ببینید.

 

در ادامه پیشنهاداتی برایتان دارم که با توجه به آنها می توانید جاهای جدیدی برای بازدید را در نزدیکی خودتان پیدا کنید؛

 

_وبلاگ های مسافرتی که مربوط به شهر خودتان میشود را پیدا کنید تا با اماکن تفریحی و گردشگری بیشتری از شهرتان آشنا بشوید، اینگونه گزینه های بیشتری برای سفرهای یکروزه اتان خواهید داشت.

_از شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام استفاده کنید. این شبکه اجتماعی مجازی، گزینه های بسیار عالی برای سفر کردن در نزدیکی محل زندگیتان رو میتواند به شما پیشنهاد بدهد. صفحه های زیادی در این شبکه هستند که به معرفی اماکن و جاذبه های تفریحی و گردشگری می پردازند. در قسمت جستجوی این اپلیکیشن می توانید اسم شهرتان را وارد کنید و تمام هشتگ های مربوط به آن را ببینید. اینطوری به راحتی می توانید مقصدی مناسب برای سفر نیم روزتان پیدا کنید. بر روی توئیتر و فیس بوک هم می توانید عکس های زیادی مربوط به بخش هایی از شهر خودتان ببینید که تا به حال به آنجا نرفته اید.

_از اپلیکیشن Foursquare استفاده کند، این برنامه نکات و پیشنهادات خوبی در مورد اینکه در محدوده زندگیتان به کجاها میتوانید سری بزنید، به شما ارائه میدهد. همه کاربران این برنامه هم در مورد جاهایی که تا حالا رفته اند نظراتشان را اعلام می کنند.

_اگر در بین دوستانتان، افراد ماجراجو و اهل سفر هستند، میتوانید با آنها صحبت کنید و از آنها بخواهید برای سفر یک روزه اتان در نزدیکی شهر به شما پیشنهاداتی بدهند. اگر تازه به این شهر نقل مکان کرده اید، میتوانید از هر کسی کمک بگیرید، دوستان جدید، راننده تاکسی ها، دانشجوها و...

_اگر در شهری ساحلی زندگی می کنید، دفعه بعد که به ساحل رفتید به جای اینکه کار همیشگی را آنجا انجام بدهید، کار جدیدی را امتحان کنید، مثل موج سواری، والیبال ساحلی با دوستان، قایق سواری و...

_میتوانید برای کسب تجربه ای متفاوت، شبی را در هتلی در نزدیکی شهر خودتان سپری کنید. آخر هفته که از خانه بیرون می آیید به حومه شهر بروید و در هتلی در منطقه آرام اتاقی بگیرید و از تعطیلات آخر هفته اتان لذت ببرید.

پس از این به بعد هر موقع خواستید به سفری کوتاه در همین نزدیکی بروید، به پیشنهاداتی که به شما دادم فکر کنید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

دیدگاه شما