بهترين شغل ها براى سفر كردن: قسمت دوم


شغل های مختلفی وجود دارند که با فعالیت در آنها با توجه به تخصصتان میتوانید دائما در سفر باشید، فقط کافیست توانایی های خودتان را بشناسید و کمی روحیه ماجراجویی داشته باشید. در ادامه به برخی دیگر از این مشاغل اشاره می کنیم؛

 

کار در کشتی های تفریحی بزرگ

کار در کشتی های تفریحی میتواند رویای کسی باشه که عاشق سفر کردن است. در این کار شما از طریق سفر کردن به نقاط مختلف دنیا خرج زندگیتان را به دست می آورید، این در حالیست که غذا و جای خوابتان مجانی است. فرقی نمی کند در یک رستوران خدمتکار یا مغازه دار هستید، مهم این است که هر توانایی که داشته باشید، شغلی متناسب با آن در کشتی برای شما وجود دارد. تنها مشکلی که در رابطه با کار کردن روی دریا وجود دارد، مشکل دریازدگی است که اگر زمانی که سوار بر کشتی هستید این مشکل برای شما پیش نمی آید، این شغل میتواند برای هر کدام از شما بسیار مناسب باشد.

 

برگزارکننده مراسم و مجالس

افرادی که برگزار کردن مراسم خاص مثل عروسی ها و .. را بر عهده می گیرند باید آمادگی سفر به نقاط مختلف دنیا را هم داشته باشند، چون ممکن است تصمیم عروس و داماد بر این باشد که مراسمشان در شهر یا حتی کشوری دیگر باشد، در اینصورت مشاغلی مثل عکاس یا تهیه کنندگان غذا باید همراه آنها سفر کنند تا با دریافت هزینه ای چشمگیر در برگزاری مراسم آنها تلاش کنند. هم سفر می کنند، هم کار می کنند و رزومه کاریشان را ارتقا می دهند.

 

معلم زبان

از معلم های زبان در کشورهایی که زبان مادریشان چیزی به غیر از انگلیسی است، استقبال خوبی می شود. اگر زبان انگلیسی تان به اندازه ای خوب است که آموزش آن را برایتان آسان میکند، میتوانید برای تدریس آن به کشورهای مختلف سفر کنید. هم زبان خودتان تقویت میشود، هم به کودکان کشورهای دیگر برای یادگیری کمک می کنید و مهم تر از همه اینکه امکان سفر به کشوری دیگر برایتان فراهم میشود که با اقامت بلندمدت در نقطه ای دیگر از دنیا شرایط لازم برای بازدید از اماکن گردشگری آن برایتان بوجود می آید. باید بدانید برای اینکار به مدرک تحصیلی مخصوص نیاز دارید تا استخدامتان کنند.

 

دستیار اجرایی

شاید این شغل فریبنده ترین شغلی که با آن می شود سفر کرد، نباشد، اما بودن در زندگی اداری پشت پرده شخصی با نفوذ و قدرتمند در شرکت های تجاری بزرگ به این معنی است که در تمام سفرهای کاری اش به همراه او خواهید بود. از آنجایی که این افراد برای ملاقات با مشتری هایشان معمولا زیاد سفر می کنند، شانس زیادی برای شما وجود دارد تا نقاط مختلف کشورتان یا کشورهای دیگر را ببینید. شاید مجبور بشوید برای رسیدن به این شغل مهم چند سالی بعنوان یک منشی معمولی در شرکتی بزرگ کار کنید، اما اگر هدفتان رسیدن به جایگاه دستیار اجرایی است، باید بدانید که ارزش زمان گذاشتن را دارد.

 

کار در بخش فنی شرکت های تولیدی

زمانی که شرکتی بزرگ، محصولی مهم را تولید میکند و به نقاط مختلف کشور یا دنیا می فروشد، به این معنی است که به افرادی متخصص برای نصب و راه اندازی آن وسیله نیاز پیدا میکند. کار کردن به عنوان مهندس فنی که با نحوه نصب و راه اندازی این تجهیزات بصورت تخصصی آشنایی دارد، میتواند فرصت شغلی مناسبی برای سفرهای درون مرزی و حتی برون مرزی باشد.

 

مهماندار پرواز

این مورد میتواند تابلوترین شغل مرتبط با سفر کردن باشد، اما یکی از سخت ترین ها هم هست. در عین حال باید بدانید که برای اینکه مهماندار پرواز بشوید، نیازی به اینکه مدرک تحصیلی خاصی داشته باشید وجود ندارد و بیشتر شرکت های هواپیمایی برایشان مهم است که شما در زمینه پذیرایی کردن از مهمان ها، مدیریت بحران و ارتباط دوستانه و خوشرویی با مسافران متخصص باشید که برای رسیدن به این درجه هم کلاس های مخصوصی را می گذرانید و با توجه به امتیازی که کسب می کنید، می توانید به  عنوان مهماندار پرواز مشغول به کار شوید. گفتم که این شغل میتواند یکی از سخت ترین شغل های مرتبط با سفر کردن باشه، چون ممکن است ساعت ها در آسمان باشید و بدون اینکه توقفی در شهر مقصد داشته باشید با همان هواپیمایی که رفته اید بلافاصله برگردید. اما در نهایت همه ما میدانیم که این شغل امکان بازدید از شهرهای بسیاری را برایتان فراهم میکند.

دیدگاه شما