اقامتگاهى ارزان و مناسب انتخاب كنيد: قسمت سوم


در ادامه معرفی راهکاری به منظور کرایه کردن اتاق هایی با بهترین و مناسب ترین قیمت ها، باز هم راه حل هایی برایتان میگویم که بتوانید برای سفرهایتان، چه بلند مدت چه کوتاه مدت، بهترین اتاق ها را باتوجه به بودجه اتان پیدا کنید؛

 

_اتاق هایی را رزرو کنید که امکان کنسل کردن را داشته باشند؛

اگر میتوانید اتاق هایتان را از چند وقت قبل و بصورت آنلاین رزرو کنید، اینگونه لازم نیست پولی برای رزرو پرداخت کنید، به اینصورت در زمانی که تا سفرتان باقی مانده، میتوانید باز هم در اینترنت برای اقامتگاهی که قیمت مناسب تری داشته باشد، جستجو کنید. اگر گزینه بهتری پیدا کردید، میتوانید اتاقی که قبلا رزرو کرده بودید را کنسل کنید. به عنوان مثال وبسایت Booking.com به شما این انتخاب را میدهد که برای بیشتر اتاق های پیشنهادی آن بتوانید در صورتی که خواستید، رزرو را لغو کنید. حتی برای شما این شرایط را فراهم میکند که هر زمان خواستید از بین اتاق های موجود یکی را به صورت آنلاین انتخاب کنید و هزینه را زمان مراجعه حضوری پرداخت کنید.

 

_دسترسی به رستوران و کافه ها را درنظر بگیرید؛

برای اینکه مجبور نباشید وعده های غذایی را در محلی که اقامت دارید نوش جان کنید و هزینه زیادی را بابت آن پرداخت کنید، زمانی که می خواهید اتاق رزرو کنید باید این نکته را در نظر داشته باشید که امکان دسترسی در هر ساعت از شبانه روز به سوپرمارکت ها، رستوران ها و کافه های اطراف برایتان فراهم باشد. زمانی که در شهرهای بزرگ اقامت دارید، همیشه میتوانید حداقل یک سوپر مارکت در نزدیکی محل اقامتتان پیدا کنید، اینطوری به راحتی مواد غذایی که لازم دارید را تهیه می کنید. اگر در جایی دور افتاده که از مرکز شهر خیلی دور است اتاق رزرو می کنید باید به فکر هزینه خورد و خوراکی که به هتل پرداخت می کنید هم باشید. علاوه بر مواردی که گفتم، حتی اگر بخواهید در هتل غذا بخورید، باید مطمئن بشوید که غذاهایی که سرو می شود باب میلتان هست یا خیر؟ حجم غذاها متناسب با قیمتشان هست یا نیست؟ اگر رژیم غذایی خاصی داشته باشید، سرآشپز هتل مطابق رژیمتان برایتان آشپزی خواهد کرد یا نه؟ پس در انتخاب محل اقامتتان گزینه وعده های غذایی و سرعت در تامین غذا را هم در نظر بگیرید.

 

اقامتگاهتان چه امکانات و تجهیزاتی در اختیارتان قرار میدهد؛

هتل یا محل اقامتتان اینترنت رایگان در اختیارتان قرار میدهد؟ سرویس ترانسفر از فرودگاه و برگشت به فرودگاه را برایتان در نظر گرفته است؟ صبحانه رایگان، شبکه های تلویزیونی مجانی، خدمات خشکشویی، استخر، باربکیو، راهنمای تور و پذیرش ٢٤ ساعته در اختیارتان می گذارند؟ وسایلی که در اتاق برایتان قرار می دهند هم مهم است، یخچال، ماکروفر، دستگاه قهوه ساز، فنجون و قاشق دارند؟ در اختیار داشتن یخچال و ماکروفر خیلی خوب است، اینگونه می توانید غذاهایتان را سالم نگه دارید و زمان مصرف گرمشان کنید و میل کنید. در اختیار داشتن یخچال در اتاقتان زمانی بیشتر به درد شما خواهد خورد که نوزادی داشته باشید و بخواهید غذایش که معمولا شیر است را سالم نگه دارید. همه این مواردی که از آنها اسم بردیم بر قیمت اتاقتان اضافه میکند، بسته به اینکه کدام یکی از این موارد را لازم دارید میتوانید مناسب ترین اتاق را انتخاب کنید.

 

_پیشنهاداتی که هتل ها برای خانواده ها ارائه می دهند را هم چک کنید؛

هتل ها و اقامتگاه برای خانواده هایی که اتاق های بزرگ و چند نفره درخواست می کنند، معمولا تخفیف های ویژه ای در نظر می گیرند، بد نیست زمان رزرو آنلاین از اینکه هتل محل اقامتتان همچنین تخفیفی به شما می دهد یا نه مطمئن بشوید. برخی هتل ها هم برای کودکان، وعده غذایی یا میان وعده ای سبک درنظر می گیرند. بد نیست اگر کودکی همراهتان هست، در چنین هتلی اقامت داشته باشید.

 

_مهمان های همیشگی از تخفیف ویژه برخوردار می شوند؛

اگر در سفرهایتان به یک شهر خاص، همیشه در یک هتل مشخص اقامت داشته باشید، با در شهرهای مختلف به هتلی زنجیره ای بروید، میتوانید به عنوان یکی از مهمانان همیشگی این هتل زنجیره ای جزء اعضای ویژه اشان به حساب بیایید و در سفرهای بعدیتان از تخفیف های قابل توجهی بهره مند بشوید.

دیدگاه شما