بیست کشور دیدنی دنیا: قسمت سوم


لاتویا

مروارید های بالتیک بعد از پایان قوانین کمونیستی وارد دوران جدیدی شده است.در این زمینه ، ساختارهای بنیادی بهبود یافته و اقدامات خاصی در شهرها از جمله شهرRiga  ،که از لحاظ تاریخی و فرهنگی بسیار غنی است واخیراً آن را پایتخت فرهنگی اروپا نامیده اند، از سر گرفته شده است. بیشتر بازدیدکنندگان و گردشگران به پایتخت لاتویا توجه خاصی نشان می دهند اما روح و جان لاتویا در مناظر چشمگیر حومه شهر آن قرار گرفته است نه در خود پایتخت آن، مانند دریاچه های دست نخورده و بکر،جنگل های زمردی و ساحلهای شنی. تقریباً نیمی از لاتویا پوشیده شده است از پوشش های طبیعی و هریک از چهار پارک ملی آن به یک اندازه زیبا هستند. آبهای بالتیک  Jurmala و آبشارهایVentas Rumba  از جمله جاهایی است که در این سفر نباید از دست داد.

 

لهستان

لهستان با وجود آشوب ها و پریشانی هایی که در دو قرن گذشته داشته است، دارای فرهنگی غنی ، مناظر زیبا و مکان های تاریخی بسیاری است که گردشگران و توریست ها را مطمئن می سازد که با بازدید کردن از آنها آموزه ها و تجربیات با ارزش کثیری به دست خواهند آورد. درست است که شهر Warsaw  یکی از معروف ترین شهرهای لهستان است اما اگر کسی تنها به دید این شهر اکتفا کند ،دیدنی های زیادی را در بقیه نقاط کشور از دست خواهد داد. سراسر این کشور مملو است از روح تمام لهستانی هایی که در جنگ جهانی دوم شهید شدند و هرگز تسلیم دشمن نشدند. میدان بازار اصلی در Krakow،مکان بازار قدیم در Warsaw،شهر قدیمی در Gdansk، جنگل Bialowieza  وMasurian Lakeland از جمله مکان هایی هستند که در سفر به لهستان هرگز نباید فراموش کنید.

 

آلمان

آلمان یکی از بهترین کشورهای دنیا برای گردشگری و کاوشگری است. ممکن است یک مقدار همه چیز گران باشد اما غذاهای خوشمزه مناظر عالی ،ارزش این را دارند که شما کلی هزینه برای دیدن آنجا صرف کنید. این کشور دیدنی های گوناگونی را به شما پیشنهاد می دهد از تپه های سبز باواریا(Bavaria) گرفته تا کوه های یخی در آلپ واز شهرهای شلوغ و پرازدحام مثل مونیخ(Munich) گرفته تا روستاهای ساکت قرون وسطایی مثل Tuebingen. اینجا دقیقاً مکانی است پر از قلعه های جادویی و شهرهای تاریخی. در کنار دو شهر معروف مونیخ  (Munich)و برلین(Berlin) مکان های جذاب دیگری هم وجود دارد به طور مثال هیدلبرگ (Heidelberg)،لوبک (Lubek)،کولون (Cologne)،لیپزیگ (Leipzig) وجزیره .Rugen ضمناً جشن سالانه مونیخ را که در ماه اکتبر((OKtoberfest برپا می شود را از دست ندهید.

 

فرانسه

سفر به فرانسه یکی از سفرهایی است که هر انسانی شایستگی دیدن آنجا را دارد.این کشور برای کل مردم جهان لذت هایی خاصی دارد نظیر فرهنگ غنی، نوشیدنی ها، غذاهای متفاوت و مناظر بی نظیرش. اینجا در واقع رومانتیک ترین نقطه روی کره زمین است. با وجود اینکه پاریس توریست های زیادی را به خودش جلب می کند و کشور رماتیک فرانسه عمیقاً به این شهر متصل است اما این کشور مکانهای دیدنی بی شماری، فراتر از دیوارهای پاریس دارد که  می تواند توجه شما را تا حد زیادی به خود جلب کند. ریویرا(Riviera) فرانسه  به مد و فشن و زندگی لوکس پر زرق و برق معروف است. شهرهای تاریخی فرانسه شما را به خوبی با فرهنگ  این کشور آشنا می کنند.

 

این مطلب ادامه دارد.

دیدگاه شما